Glosy 38. týdne

O každoročním zázraku na Mělníku. O hodnocení osobností kandidátů. O tok, že každý politik má svoji cenu. O mělnických zastávkách. O komunistickém agitátorovi. O ukradeném Babišovi. O samolepkách na sloupech. A o hledání názvu pro rybízák.

ukradlibabise

rexo.cz

Mělnický zázrak

,,Burčák je částečně zkvašený mošt z plodů vinné révy. Jde o meziprodukt při výrobě vína, kteý bývá k dispozici několik dní po začátku kvašení moštu.” Jak jinak, než zázrakem nazvat fakt, že ať je vinobraní začátkem či koncem září, burčák mělnických vinařů je vždy k dispozici…

Radu, jak poznat kvalitní burčák, naleznete zde: http://abecedazahrady.dama.cz/clanek/jak-poznat-kvalitni-burcak

A tak nám ta atmosféra houstne….

Mělničtí se baví, kdo ze zastupitelů kde bydlí, kolik toho vypije a kde se pak válí po ulici, zda chodí nebo nechodí do hambince a kolik z výplaty nahází do herního automatu. Skoro to vypadá, že volební programy jsou zbytečné. Stačilo by napsat: Jsem Karel. Bydlím zde a radši za hranice města vůbec nejezdim, páč jsem patriot. Jsem abstinent a asexuál. A zdravím starší lidi. A starosta Karel by byl manifestačně dekorován. Ihned poté, co by se zapřísáhl, že je normálním člověkem.

Volič by se ale měl mít napozoru a odlišovat podstatné od nepodstatného. Ostatně znáte ten vtip - První byl vegetarián, zapřísáhlý nekuřák, abstinent a jmenoval se Hitler. Druhý tlusťoch, kuřák a opilec a jmenoval se Churchill…

Každý v politice má svou cenu

Sociální demokrat Lukáš Vacek, jeden z tvůrců petice k referendu o zákazu hazardu ve městě v rozhovoru pro Neratoviny : ,,Jsem bohužel přesvědčen, že každý má v politice svou cenu. Když si například IBM vzpomene, že chce mít všechny domy v Čechách označené iridiovou destičkou s jejich logem, stačí jim vzhledem k jejich kapitálu nepatrná investice 200 miliónů na prohlasování tohoto zákona v našem dvěstěhlavém parlamentu.” Toliko názor zastupitele Neratovic.

Celý rozhovor, který rozhodně není nudný (a až na poslední otázku není o Neratovicích), na:

http://www.neratoviny.cz/lukas-vacek-ajtak-na-levici/

Zastávky Mělník

Mělník mění zastávky autobusů. Jejich vzhled se sjednotí. Budou to takové ty kovové červené konstrukce s plexisklem. Prostě ten model, co milují vandalové (plexisklo lze vykopnout) a lepiči plakátů (jde krásně polepit). A jak to vypadá, jednu ze zastávek umístilo město do památkové zóny. Bez souhlasu památkářů. V souvislosti s tím vyzní jako vtip tvrzení známého, že u paneláků ve stejné zóně je třeba vyjádření památkářů i k výměně oken nebo barvě fasády. Inu úřad je pán…

Komunista tělem, duší i klávesnicí

Do redakční pošty nám přišla výzva k ukončení agitátorské činnosti k hlasování pro KSČM ve virtuálních volbách. Protože vzkaz byl spíše než nám mířen na onoho agitátora, zveřejňujeme ho v plném znění: ,,Žádám, aby ten váš vyšinutej agitátor přestal permanentně zaplavovat diskuze na jiných serverech tímto přiblblým excesem:-----"prosím podpořte v anketě KSČM děkuji, Hardis" Lezete s tím lidem totálně na nervy. Kam člověk vleze, všude blbeček Hardis! Copak si nejste schopni uvědomit, , jak je taková vlezlost kontraproduktivní?? !!! Vaše škoda.” Tak snad si to Hardis přečetl.

Lidé milují Babiše. Chtějí ho mít v obýváku.

V Kralupech dochází ke krádežím předvolebních billboardů Hnutí ANO 2011. Někteří za tím vidí nekalý politický boj, skutečnost je ale jiná. Lidé milují Babiše. Tak moc, že ho chtějí mít doma v obýváku. Jeho podobizny, které krášlily vzhled města, tak dnes krášlí stěny obývacích pokojů jeho voličů… Článek Martina Tlustého přineseme zítra.

To v Neratovicích…

…lidé fandí webu neratky.cz tak fanaticky, že na jeho podporu vylepují po sloupech, zastávkách a hydrantech samolepky s jeho propagací. Určitě se musí jednat o vášnivé přínivce, které provozovatelka webu vůbec nezná. Takového ohavného vandalismu by se zcela jistě nedopouštěla.

neratky

Když už bude to vinobraní…

Rozumuje Cyril: "Francouzi říkají jednomu ze svojich vín ´božolé´, neměl bych také aji já ten svůj rybizák nějak pokřtit?" "Jasně, co třeba ´poblión´?"

A tak vše zlé pryč a pánbůh s Vámi, přátelé!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. jj (Adam phdr mgr dis csc, 23.9.2014 11:03:55) Odpovědět

    Vážení!! Samozrejme ze v tom promovany psycholog, magistra nemá prsty.. ráno jsem dvě samolepky strhával;)


end is near

Kontakt

iSoutok.cz