Glosy 41. týdne

Jak nám bude z toho, co po volbách politici ,,upečou?” Je libo perník? Sociální sítě ovládají ne lidé, ale věci. Za antikampaní v Neratovicích stojí známý umělec. Kolektiv zaměstsnanců mateřské školky se pustil do poezie. Nemohli jsem je v tom nechat samotné! Jak se rozdávali finanční dary. Jak voliči vyslyšeli ODS. A nestály by volby za Oscary? A na závěr jeden židovský…

volby

rexo.cz

Povolební receptík - Jirka Tatica

V propagačních letácích Mé město byly na poslední straně uváděny recepty na tradiční mělnická jídla. ,,Jirka Tatica” nám přes kontaktní formulář také jeden napsal: Mělnická koalice: Základ, každého dobrého jídla - vítěz voleb. K tomu přidáš koření v podobě  ANO, ODS. Mělničanů. Přidáš kečup a nahoru nastrouháš eidam. No a jestli se po tomhle strávník - volič nepo…., tak už po ničem.”

Dáte si perník?

Zatímco kralupské ANO rozdalo přes tisíc tradičních koblih (fakt Vám ty z Penamu chutnaj, nebo je jíte jen proto, že jste je dostali zadarmo?), ODS na Mělníku hodně tvrdila muziku. Bez ohledu na věk, vyznání či na zdravotní stav nabízela kolemjdoucím přímo u své kanceláře perník. Hustý. Co na to klaun Fíla?

Ještě nejste na facebooku? Fakt ne?

Tak to už vás předběhly i mělnické kompostéry. Nevěříte? Věřte: https://www.facebook.com/komposteryproobcanymestamelnika

Do antikampaně v Neratovicích se zapojil i známý zpěvák!

Tak tohle nikdo nečekal. Za antikampaní v Neratovicích je možná nikoliv hazardní, ale hudební loby. A míří již jen na jedno jméno. MARCEL PETER.. Jak jinak si vysvětlit píseň od zpěváka, který se schovává za jméno PETER (PETER!!!) Nagy. Ve svém textu, ve druhé sloce dokonce obviňuje neratovického topkaře z kolaborace s Hnutím ANO. ,,…Marcel z malého mesta je tu, v očiach velké ANO má. V maličkom podnájme na smutnej posteli. Kým ho láska nájde (pozn. red. zřejmě se jedná o lásku voličů), držte mu palce, na Vianoce bude sám, však ujde luďom s malým srdcom a ich závistiam.” Skandální verše pokračují i dále v textu: ,,…na slnku je miesta len kolko ukradneš, už to všetko vie sám…”  

Celý text skandálně očerňující realitního makléře, zprostředkovatele prodeje zlata v programu ,,Zlatý plán” a politika zde: http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/nagy-peter/marcel-z-maleho-mesta-48969

Dodejme, že ve skandálním klipu se vyskytují i dvě narážky na ODS. Jednak název údajné kapely INDIGO odkazuje na barvu znaku, a také údané příjmení NAGY je veřejnosti ve spojení s touto partou dostatečně díky jakési bývalé sekretářce na Úřadu vlády známo…

Kolektiv MŠ Písnička z Neratovic se v Listech radnice pustil do poezie

,,Naše školka Písnička, zas je plná celičká.

V září do ní nastoupily děti, naše notičky,

aby s námi zazpívaly samé nové písničky.”

Úroda zelených rostlinek v Neratovicích bude asi letos dobrá… A že ani my nezahálíme, podpoříme kolektiv školky druhou slokou:

,,Děti, děti, dětičky,

sundejte si ponožtičky, sundejte si botičky,

aby vaši kamarádi,také mezi prstíčky,

pěstovali mykózy, pěstovali houbičky.”

Já na bráchu, brácha na mě, lidi křičej…

Mělnické zastupitelstvo schválilo finanční dary pro starostu (ve výši dvou platů) a místostarostu (ve výši jednoho platu). Pro byli skoro všichni zastupitelé. Nebudeme polemizovat, zda si odměny zaslouží či ne, ale máme k tomu pár poznámek:

- Chápeme dobře, že místo odměn jsou schváleny dary proto, aby se ošulil stát na sociálním a zdravotním pojištění?

- Chápeme dobře, že si někteří zastupitelé při hlasování říkali, že už za rok by se mohlo jednat o jejich odměny, a tak byli pro?

- Ale tak co. Alespoň má ANO koaliční partnery s průkazným původem peněz na volební kampaň :-)

Mělnická ODS v první den voleb:

,,Vážení občané města Mělníka,

v pátek 10. 10. a v sobotu 11. 10. 2014 máte možnost rozhodnout o budoucnosti našeho města. Přijďte prosím volit a zvolte na příští čtyři roky své zástupce v Zastupitelstvu města Mělníka, o kterých víte, že jsou slušní, pracovití a schopní lidé, kteří mají skutečný zájem pro město pracovat. Přejeme si stejně jako Vy, aby se nám v našem městě žilo dobře, a přejeme Vám všem, aby se nám to dařilo.

Dobrou volbu přeje ODS Mělník.”

A jak si přáli, tak voliči na Mělníku podle svého vědomí a svědomí učinili… Žádný člen ODS nebyl do zastupitelstva na Mělníku zvolen (pouze nestraník z kandidátky - Rudolf Kraj).

Budeme udělovat Oscary za volby?

Čtenáři, co myslíte, bylo by dobré udělovat Oscary za výkony ve volební kampani? Co třeba cena za nejlepší předvolební slib? Byl by mezi favority slib zrušit poplatek za svoz odpadu (s jen jemně naznačeným zvýšením koeficientu pro daň z nemovistosti, takže byste to zaplatili na jiné složence), jak navrhovala mělnická topka? Nebo za nejlepší výrok? Uznejte, třeba taková věta kandidáta na starostu Neratovic Pavla Šandy: ,,ČSSD nevede žádnou marketingovou kampaň,” pronesená poté, co ČSSD sbírala podpisy na referendum o zákazu hazardu, pořádala dětský den, drakiádu nebo oblepila město plakáty: ,,Nemocnice pro lidi, ne pro soukormé zisky.” by se dala tesat do kamene. Nebo věta neznámého autora na facebooku neratovické ODS: ,,Politika by neměla být pravá, nebo levá, ale pro lidi.” To je skoro tak dobrý jak východoněmecký porno. Pokud máte návrhy na udělení ,,Volebních Oscarů,” pište…. Mohla by to být dobrá anketa :-)

Nejmilejší zlato

Kohn je ve své ložnici přepaden lupiči.

"Rozuměj, buď nám dáš všechno zlato, co máš, nebo jsi synem smrti!"

Kohn se zamyslí a říká: "Když vám dám 105 kilo mého nejmilovanějšího zlata, tak vypadnete?"

Lupiči jsou překvapeni: "No samozřejmě, ale rychle, rychle."

Kohn: "Ruku na to?"

Lupiči: "Jasně, jasně, ale dělej."

Kohn zavolá do ložnice: "Zlato, pojď sem. Přišli si pro tebe."

A tak je to volební šílenství za námi. Hurá. Avšak stále platí... Pánbůh s Vámi a zlé pryč, přátelé!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Koalice MK (Crasus, 14.10.2014 0:42:49) Odpovědět

    Tak Mělník má vládu,dva nepřatelé se spojili co z tohoto může vzejít?To ukáže čas!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz