Glosy 43. týdne

O velkých změnách na radnicích. O omluvě, která se zapíše do dějin. O mělnických jednosměrkách. O svátcích klidu, které klid už dávno nepřipomínají. O zastupiteli v ringu. O tom, jak s žít s pocitem, že hřbitov je blíž než nemocnice. Nebo o dalším dramatickém zásahu městské policie.

deathmetal

Povolební otřes na úřadech

Zatímco voliči dali všem třem starostům mandát pokračovat, úřady čekají velké personální proměny. Ty největší, jaké si lze představit. Veřejným tajemstvím se stává infomrace, že všichni tajemníci městských úřadů svá místa v dohledné době opustí. Přitom právě oni jsou nadřízenými všech úředníků, nikoliv starostové. Volby tak možná změní více, než to podle volebních výsledků vypadalo...

V Neratovicích došlo k události, která vejde do dějin!

Anna Spěváčková se omluvila - firmě 1. Polabská, která ve městě pečuje o veřejnou zeleň.

neratky

Budou mělnické jdnosměrky kulturní památka?

Přijet pro cizáka na Mělník nebylo nikdy jen tak. Město snad od nepaměti ,,zdobilo" pár jednosměrek a předností v jízdě. V poslední dekádě pak jednosměrek přibylo a poslední úprava dopravy v centru budí vášně snad jak kdysi stavba Eifelovky v Paříži. Vydrží to ještě mělnický řidič? Nejedná se o jakýsi obří pokus na lidech? A nemělo by město požádat o zápis mělnických jednosměrek mezi kulturní památky? Jsou v zemi možná známější, než vyhlídka z kostela Sv. Petra a Pavla nebo mělnická studna…

Supermarkety už mají Vánoce

Dva týdny zpět jsme chodili v tričku s krátkým rukávem, dnes už svítí vánoční stromečky. Alespoň u některých supermarketů. Je to důkaz rychlého nástupu globálního oteplování, nebo spíš natěšenosti obchodů na nákupní šílenství?

Zlomí zase kralupský zastupitel někomu sanici?

Luboš Šuda není jen kralupským zastupitelem za Piráty, ale také jedním z nejlepších tuzemských bojovníků v ringu. A v něm ho pár desítek hodin po konání prvního zastupitelstva v novém složení čeká odveta souboje, ve kterém v roce 2012 zlomil Ladislavu Kutilovi sanici. Kdo by chtěl vidět, jak se umí zastupitel z Kralup prát, má jedinečnou šanci!

Informace zde: http://www.extraround.cz/cs/clanek/heroes-gate-13-odveta-suda-vs-kutil-i-navratovy-zapas-ondreje-hutnika-?cid=3266

Fotografie z roku 2012 pak zde: http://www.profiboxing.cz/profiring/aktuality/foto-bum-prask-aneb-jak-suda-zlomil-kutilovi-sanici

Pane profesore, už je čas…

V neratovickém domu pro seniory uspořádali neprodejní výstavu dušičkových dekorací. Já tedy nevím, ale být senior, moc by mě taková výstava neobveselila… Úplně by mi stačilo, že hřbitov je blíž, než nemocnice. 

To ,,Dušičky” v Korycanech, to je jiná káva. Nebude chybět černé pivo, rakvičky, věnečky nebo death-metalová hudba.

http://neratovice.cz/vystava-dusickovych-dekoraci/a-1553

http://www.neratoviny.cz/dusicky-v-lehce-morbidnim-duchu-chystaji-v-korycanech/

Není pohyb, nebude Saturnin!

Z webu města Kralupy: ,,POZOR! PRÁVĚ NÁM TELEFONOVALI Z PŘÍBRAMSKÉHO DIVADLA, PŘEDSTAVITELKA HLAVNÍ ŽENSKÉ ROLE JE BEZ POHYBU A ALTERNACE NENÍ. DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ TEDY MUSÍME PŘESUNOUT….” A pak že pohyb chybí jen školním dětem…

Městská policie Mělník informuje

Pod titulkem ,,Víno mu již nechutnalo” zveřejnila MP Mělník další kuriozní zásah, který má za sebou: ,,V 16:27 hodin na služebnu  MP telefonicky  oznámila žena,  že  mají v  prodejně problémového  zákazníka. Hlídka  MP se v 16:31  hodin dostavila  na   místo  určení,   kde  bylo  zjištěno,  že  problémovým zákazníkem je  pan V., bytem Praha. Tento  přišel  do  prodejny reklamovat  půlku láhve  vína, které  zde zakoupil před několika dny. Za toto  mu byla  navrácena finanční  hotovost. Poté  šel  do  přilehlého obchodu  vinotéky, kde  se snažil  reklamovat další půlku láhve  vína, které  zde zakoupil před cca 14-ti dny. Tato reklamace mu však  nebyla  uznána. Proto  jmenovaný tuto láhev s vínem vzal a zlostí jí rozbil  o zem.  Protože zde muž narušoval veřejný pořádek, byl  ochrankou  vyveden  do vestibulu prodejny. Protože při vyvádění muže tento  začal dle  pracovníka ostrahy kolabovat (spíše toto hrál),  byla přivolána RZS.  Při příjezdu  RZS muž sdělil, že  je zcela  v pořádku,  že mu  nic  není,  a  tedy  ošetření nepotřebuje. Protože  nechtěl nikdo nic  řešit, hlídka MP vyřešila s panem V. přestupek  proti veřejnému  pořádku dle §47  odst. 1  písm. d),  zák.  č.  200/1990  Sb.  - znečištění veřejně přístupného objektu a to dle své kompetence.”

Když už příbývá těch jednosměrek…

Policejní vůz se téměř srazí s protijedoucí Fabií. Z auta vylézá blondýnka.

„To jste si nevšimla, že je tady jednosměrka?” rozčiluje se policista.

„Všimla,” řekne blondýna, „ale nevím, jestli pro vás nebo pro mě...”

A tak pánbůh s Vámi a vše zlé pryč, přátelé!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. bohužel... (Anna Spěváčková, 27.10.2014 6:57:38) Odpovědět

  1. polabská prokazatelně ničí trávníky a keře. Na tom nic nezmění žádná omluva. Poslední případ jsou posekané keře na ploše regenerace sídliště a rozježděné trávníky za trojkou školou. Jenže problém je v tom, že jsem dostala zprávu o likvidaci zeleně v Mánesově ulici od jednoho z obyvatel města: uváděl, že původcem je 1. Polabská. Jenže se mýlil, udělali to svévolně obyvatelé ulice. Pak pravda vyšla najevo, další příspěvky uvedly na pravou míru původce masakru. Stačilo, kdyby někdo z 1. Polabské zvedl telefon, jenže ....místo toho využili svého advokáta a pod hrozbou soudu, žalob, pokut a pod. jsem omluvu zveřejnila. Tak je to.

 2. konečně (Jana, 27.10.2014 10:35:10) Odpovědět

  Ani se nedivím, že to konecne někoho napadlo a nenechal se pomlouvat...tak jen další by to chtělo. .

 3. zdroj, zdroj, zdroj... (Anna Spěváčková, 27.10.2014 14:00:30) Odpovědět

  Tvrdíte, že místa na městských úřadech opustí všichni tajemníci. Není to pomluva nebo šíření poplašné zprávy? Zveřejněte zdroj svých informací, tedy tři zdroje, jinak by se mohlo jednat o pomluvu nebo šíření poplašné zprávy, nebo vás mohl někdo mylně informovat? To vám by se přece nemohlo stát...:-)))

 4. :) (Jana, 27.10.2014 22:50:58) Odpovědět

  no já bych si asi nejdříve pokusila ověřit onu informaci než bych to někde uvedla....hold kdo seje vítr...:)

 5. to bych se divil (Bořan, 28.10.2014 9:29:18) Odpovědět

  Že by se v Neratovicích starostka Mrzílková zbavila své opory, důchodce s podivnou minulostí a neomezeného vládce radnice...

 6. kdo je to (M.N., 28.10.2014 10:42:56) Odpovědět

  JUDr. Irena Tučková - Brandýs nad Labem, ing. Jaroslav Zdich, JUDr. Jiří Konečný Neratovice.

 7. dušičky v DKE (Anna Spěváčková, 28.10.2014 12:15:50) Odpovědět

  Je vidět, že jste ve věku, kdy si člověk nepřipouští, že by mohl být někdy starý a skončil v domově důchodců. Myslí si, že bude věčně plný síly, schopný podávat výkony, zdravý a krásný. Opak je pravdou. Nikdo neví, kdy a kde skončí. Pokud se vám podaří dostat se do DD, pak budete rád. Je tam (prý) vynikající péče, vše vám přinesou až pod nos...ale nemáte tam co dělat. Je to čekání na smrt. Kdyby tam bylo k dispozici políčko na pěstování kytek nebo zeleniny, slepičky nebo králíčci, ani toho psa si sem člověk nemůže vzít...Hlavně že za budovou jsou betonové koule, chodby vymalované módní agresivní šmouhatou červenou a na stěnách jakési hieroglyfy a hnusné obrazy. Prázdný bezvýchodný konec života. Obyvatelé jsou rádi, když mají nějakou smysluplnou činnost, pokud jim slouží oči a ruce. Mohou vyrobit něco smysluplného a pěkného, třeba dušičkový věnec. Nevím, jak jsou na tom v DD s financemi na nákup potřeb na rukodělné práce, ale asi nic moc. Kdysi jsem tam přinesla pytel mušliček a děkovali, že jsou rádi za cokoli. Myslím, že by z vaší strany byla vhodná úcta ke stáří a ne si dělat srandu z věcí, kterým nerozumíte. To, co jste napsal, je ryzí cynizmus.

 8. škoda slov.. (Adam, 28.10.2014 14:41:10) Odpovědět

  já bych jim ty internety zakázal..:D

 9. posekané keře (Anna Spěváčková, 28.10.2014 18:21:23) Odpovědět

  Další likvidaci keřů provedla 1. polabská v pondělí nebo dnech předchozích, kdy u bloku domů č. p.. 1140 - 1145 posekala v travnaté ploše (jako trávníky nelze plochy označit) zbylé keře - skalníky (část z nich již dříve uhynula nedostatkem péče - keře nebyly zalévány) vysazené v rámci regenerace sídliště Na Výsluní, etapa B.

 10. zdroj! (Anna Spěváčková, 29.10.2014 8:08:42) Odpovědět

  Pane Malino,či kdo jste ve skutečnosti, stále jste neuvedl zdroj svých informací o tom, že všichni tři tajemníci odejdou. Na radnici v Neratovicích nikdo nic neví a jistě by se radovali z odchodu vševládného a všemocného tajemníka.

  Když jsem zveřejnila informaci od člověka, který se prostě zmýlil, o masakru zeleně v Mánesově ulici, ani mě nenapadlo, že by to bylo jinak, vždyť kdo by si dovolil motorovou pilou ořezávat stromy a keře než pověřená firma 1. Polabská, a když jsem se omluvila, zesměšnil jste mě. Vůbec jste nevzal v úvahu, že nejsem tak bohatá, abych si mohla dovolit platit právníka a tahat se po soudech. 1. Polabská je na rozdíl ode mě, vdovy - důchodkyně, nadnárodní korporace s mnoha možnostmi. Jenže tak vy neuvažujete. Takže prosím o zdroje informací. Vždy jste si na nich zakládal.

 11. pro paní Spěváčkovou (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 29.10.2014 10:12:05) Odpovědět

  Vážená paní Spěváčková,
  pokud tvrdíte, že na radnici v Neratovicích nikdo nic neví, pak prosím uveďte zdroje, koho jste se ptala. Děkuji. Rád Vám pak upřesním, o jaké dva zdroje z Neratovic se opíráme.
  Nemám pocit, že bych Vás zesměšňoval. Pokud to berete jako zesměšnění, pak mi nezbývá než konstatovat, že jste se zesměšnila sama.
  Omlouvám se za pozdější odpověď, nicméně místo tlachání v internetových diskuzích jsem se o prodlouženém volnu věnoval ekologickým aktivitám - čištění náhonu potoka. Odnesl jsem si silné nachlazení, ale i dobrý pocit, že žáby a vodní hmyz budou žít příští rok v lepším prostředí.

 12. zdroj, zdroj.... (Anna Spěváčková, 29.10.2014 12:12:20) Odpovědět

  Samozřejmě že dobře víte, že nikdo z Městského úřadu si nepřeje být jmenován. To by pěkně odskákal. Tady je to hodně drsné. Ale když nechcete zveřejnit zdroje z Nera, jistě se nebudete bránit zveřejnit zdroje z Kralup a Mělníka. Z toho se nevykroutíte. Tak sem s nimi. A propos, mohl byste mi konkretně napsat, čím jsem se zesměšnila?? Nemám ten pocit.

 13. pro paní Spěváčkovou (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 29.10.2014 13:29:28) Odpovědět

  ,,Samozřejmě, že dobře víte, že nikdo z městského úřadu si nepřeje být jmenován." Vidíte, odpověděla jste si sama. Mohu prozradit, že naše zdroje jsou z řad zaměstnanců - úředníků městských úřadů, kteří s redakcí dlouhodobě spolupracují. Tak jako někteří spolupracují/dávají informace Vám. Hru - ,,vy uvádějte konkrétní zdroje, vy musíte, protože si to já - Anna Spěváčková přeji a já uvádět zdroje nemusím" s Vámi opravdu hrát nebudu. To nejsou rovné podmínky, není to ani trochu fér. Pouze tak informaci doplním, že v jednom případě se jedná o dohodu (neveřejnou podmínku) koalice, v jednom se nijak netýká pracovního výkonu, ale rozhodnutí onoho úředníka, že se v důchodovém věku a po dobře vykonané práci odebere na zaslouženou penzi a v jednom je to důvod jiný. Zda jsou naše informace správné či naše zdroje zcela vyjímečně selhaly se dovíte cca v lednu (v případě, který Vás asi zajímá, možná již v průběhu prosince).
  O tom, že jsem Vás zesměšnil, jste psala Vy. My přitom pouze zveřejnili Vaši omluvu. Pak zdravý selský rozum říká, že jste se zesměšnila sama. To je Váš výraz, ne můj. Já takové výrazy běžně nepoužívám.

 14. vaše odpověď mě nepřekvapila.... (Anna Spěváčková, 30.10.2014 14:01:18) Odpovědět

  No to jste nám to parádně osvětlil. Jako obvykle, že? Vykroutit z maléru jste se uměl vždy, jen jednou vám to hrubě nevyšlo.

 15. ? (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 30.10.2014 15:38:02) Odpovědět

  Tak přiznám se, že teď jsem to vůbec nepochopil...


end is near

Kontakt

iSoutok.cz