Glosy 46. týdne

Všimli jste si toho divného ticha z radnice? Příklady, že když se chce, všechno jde. Proč se stále nedopravíte na jednu jízdenku z Mělnicka do centra Prahy? Čeká nás válka s Ruskem? O krádeži (nejen o ní) na fotbalovém plese. A o tom, že Slované jsou sví…

pokrok

rexo.cz

Všimli jste si toho ticha?

Pomalu nám uběhnou tři týdny od ustavujícícho zastupitelstva na Mělníku a … Vnímáte to ticho? Jako by snad na tom úřadě ani nikdo neseděl? Čím to je? Je to přípravou na rychlé kroky, tichou prací na změnách ve fungování úřadu a jeho personálnímu složení, je to pouze klam způsobený kontrastem s předvolební kampaní, kdy chtěl být každý z komunálních politiků vidět, nebo něčím jiným? A otázka - bude ten svoz odpadu příští rok pro občany zadarmo, nebo nebude?

Když se chce, všechno jde…

Dva krásné příběhy, že když se skupinka lidí pro něco nadchne, dokáží nevídané věci.

Před lety začalo pár dobrovolníků shánět peníze na rekonstrukci a obnovu varhan v kostele Sv. Petra a Pavla na Mělníku, Obrovská částka se zdála nedosažitelná. A vidíte, 23.11. došlo v mělnickém kostele k jejich vysvěcení!

Jako na blázny se veřejnost dívala na iniciátory sbírky na stavbu sochy Švejka v Kralupech. A dnes… je již na účtě od dobrovolných dárců přes 200 tisíc korun a sbírka jede dál…

Bravo! Jste skvělou inspirací pro lidi, kteří něco chtějí a zatím hledají odvahu se do věci dát!

Když se chce… II.

Město Neratovice zveřejnilo na svém webu tzv. rozklikávací rozpočet. Naleznete ho pod tímto odkazem: http://monitor.statnipokladna.cz/2014/obce/detail/00237108

Tedy né že byste se dověděli, kolik např. dostal který sportovní či kulturní spolek od města dotace, nebo snad že byste se dověděli více než pozornou četbou rozpočtu předkládanému zastupitelstvu, ale pro někoho může být takto prezentovaný rozpočet přehlednější… a proto lepší.

Odvolávám, co jsem slíbil a slibuju, že to slíbím….

Kdo se zajímá o téma začlenění hromadné dopravy na Mělnicku do PID (Pražské integrované dopravy), což by mělo cestujícím přinést úsporu peněz a možnost cestovat z Mělnicka i následně pražskou MHD na jednu jízdenku, stačí mu pro pochopení přečíst úvod článku Mělnického deníku, který naleznete zde: http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/integrace-autobusu-zatim-nebude.html

Údajné důvody dalšího odkladu? Obce mají nová vedení a není dohodnuto, kde budou autobusové spoje v Praze končit (zda v Holešovicích nebo v Letňanech nebo v Ládví). Kouzelná je hlavně věta: ,,Nyní začnou jednání znovu od začátku a je otázkou, k jakému závěru všechny zúčastněné strany nakonec dojdou. A kdy se tak stane.”

Připomeňme, že původně měla být doprava integrována do srpna letošního roku… Ale máme i dobrou zprávu. Za peníze daňových poplatníků vzniká další z řady koncepcí hromadné dopravy mezi Středočeským krajem a Prahou… No nechme radši toho.

Bitva s Rusy v Kralupech

Naštěstí jen hokejová. Kralupský zimák bude hostit souboj reprezentací do šestnácti let. Zápas se odehraje 19.12. od 17.00 hodin. Ideální důvod vzít placatku něčeho dobrého, nechat svoji lepší polovičku doma péct cukroví a jít povzbudit naše hokejové naděje! (Všimněte si naší genderové spravedlnosti, když neuvádíme, zda tou lepší polovičkou je muž či žena.)

Pozvánka zde: http://www.mestokralupy.eu/aktuality/1017

Neratovice jsou národní špičkou ve využívání zelených technologiíí

Nevěříte? Věřte. 

http://www.hybrid.cz/cesko-drzi-krok-ve-vodikovych-technologiich

Kralupy a Neratovice v glose na NP

Kralupy a Neratovice se dostaly do glosy zveřejněné na ,,Neviditelný pes.” Glosa autora Pavla landy se zamýší nad tím, kde se berou údaje o našem průmyslu, když se nic nevyrábí, jen obchoduje, směňuje ale chybí nám vlastní produkce. A jako příklady uvádí i Spolanu a Kaučuk. Glosu naleznete ZDE.

Fotbalová sezona zakončena plesem

FK Neratovice - Byškovice zakončil veleúspěšnou půlsezonu (2. místo v divizi) prvním fotbalovým plesem. V tombole se našly ceny jako let balonem, zájezd na Bundesligu, jízda kombajnem či traktorem nebo poukaz na trénink s A týmem. Fotbalisté a funkcionáři si ples náležitě užili od začátku do konce (vč. videopozvánky níže) a tak jediný, kdo snad mohl odcházet z plesu rozladěný byl někdejší hráč NHL a dnešní šéf hokejových Bulkoků Martin Chabada, kterému ukradli kšiltovku…

Jo a když je pro Čechy tak atraktivní pašovat ty drogy…

Američan, Čech a Rus se v Asii dostanou do kšeftů s drogami a mají jít na popravu.

První jde Američan a může si vybrat, jestli chce provaz, kulku, nebo elektrické křeslo. Vybere si elektrické křeslo. Posadí ho, přivážou, cvak, a nic. Protože mají děravé zákony, musí ho pustit, když ho jednou popravili.

Když vyjde na chodbu, zašeptá Čechovi, který je na řadě, že nejde proud.

Čech, když mu dávají vybrat, zapřemýšlí a dojde mu, že má chtít křeslo. Posadí ho, zase nic a tak ho musí pustit.

V Čechovi, když vychází, zvítězí slovanské bratrství a Rusovi pošeptá, že nejde proud.

Rus vejde dovnitř, a když se ho ptají, co si vybere, odpoví: "Když nejde proud, tak mě třeba zastřelte."

A tak pánbůh s Vámi a vše zlé pryč, přátelé!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz