Glosy 47. týdne

O zastupitelích a jejich starostech. O mělnickém paskvilu. O Ježíškovi a adventu. O sexu potmě, kterým zachráníte planetu. O Santovi v kamionu. O dotačním moru a dalších věcech.

vanoce

rexo.cz

Mělnické zastupitelstvo

… poprvé skutečně rozhodovalo o správě města a byli jsme svědky několika zajímavostí. TOP09 hned zkraje svého působení ve vedení města narazila na realitu odpovědnosti za město a navzdory svému volebnímu slibu o nezvyšování ceny vodného a stočného většinově pro zvýšení ceny hlasovala. Opoziční role je prostě jednodušší, než koaliční. Petr Volf, místostarosta pro kulturu, se pevně držel svého přiděleného oboru, a tak v rozpravě (pokud nám něco neuniklo) nevystoupil s výjimkou poděkování za organizaci dne města. Nevystoupil ani u projednávaného zdražení vodného a stočného, přestože sedí v dozorčí radě vodáren. A pozor, pokud se některý z nováčků ukázal v hodně zajímavém světle, tak to byl Kryštof Maroulek. Jako nováček se nebál diskutovat a vznášet připomínky, které obdržel od občanů. Tohoto zastupitele sledujte, pokud bude takto pokračovat, může z něj být jeden z lídrů celé komunální politické scény na Mělníku!

Jak se dostat do kontrolního výboru v Neratovicích…

… sdělila ve svém vystoupení na zastupitelstvu města jedna z uchazeček o členství v něm, paní Anna Spěváčková. V zápise z jednání je k jejímu vystoupení napsáno: ,,Poděkovala zastupitelům za kontrolní výbor. Slíbila, že se pro příště polepší, bude vykrádat auta, bude např. v Lidových milicích a pak bude možná zvolena.” Doufejme, že svá slova myslela ironicky a kriminalita v Neratovicích nevzroste.

Advent začal rozsvícením stromků…

… a zatímco v Neratovicích byla akce podobně vydařená jako v roce loňském, na mělnickém náměstí zřejmě nepočítali s tak hojnou účastí (odhadem 500-600 lidí) a tak na náměstí zaznělo mnoho připomínek. Například na nedostatečné ozvučení. Když pak krátce před finále vypadl proud, někteří se ptali, zda město zaplatilo inkaso… V Kralupech pak oslavy probíhaly za trochu menšího (ne však malého) zájmu veřejnosti, avšak velmi důstojně. A povedený program je připravený na celé adventní období. Více na stránkách města http://mestokralupy.eu/ Město navíc navštíví také Vánoční kamion Coca Coly (8. prosince na Palackého náměstí od 16.00 hodin, více zde: https://www.facebook.com/events/713359228756186/?ref=22). Inu o podobě a smyslu Vánoc už si opravdu netřeba dělat velké iluze…

Je to paskvil?

Na Mělníku začalo v centru platit nové dopravní značení, které si od mnohých vysloužilo označení ,,paskvil.” Myslíme si, že až čas ukáže přínos pro dopravu a parkování, jsou zde však otázky na první pohled… Jakto, že se v křižovatce ulic Vodárenská a Jarošova nachází dopravní značení, které není na policií schváleném a městem zveřejněném plánku? Jakto, že památkářům nevadí umístění ohyzdných kulatých patníků v této křižovatce, když jinak prudí kvůli odstínům fasády nebo plastovým oknům? Skoro by se dala parafrázovat otázka novináře na Ivana Horníka ze hry Ivánku kamaráde: ,,A vám se to jako líbí, pane starosto?”

Ale abychom jen neprudili…

… Mělník navštívila žena z pravěku. A Kleopatra. A kníže s velkým břichem. A dětem se to líbilo. Více na: http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/melnicke-skolaky-navstivila-kleopatra-i-zena-z-praveku-20141125.html

Dotační mor už i v Neratovicích

Nesmyslnost a přebujelost úředních výmyslů bohužel vede některé k úvaze, že když se na to nabízí dotace, musí se to využít. Jako nic proti kompostování, ale to jako když nějaký český a bruselský trotl vymyslí dotační program na kompostéry zdarma, tak se tohoto zločinu na daňových poplatnících (kteří tyto kompostéry ,,zdarma” zaplatí) chce každé město zúčastnit? I Neratovice?

A místo vtipu na závěr…

Se dnes potěšíme zprávou, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. U sousedu v Německu začala ministryně životního prostředí za peníze daňových poplatníků propagovat sex potmě. Sexem potmě prý přispějete k ochraně klimatu. Německé domácnosti by takto mohly ušetřit až 5% spotřebované energie (to je tedy pozoruhodné číslo, jakpak k němu paní ministryně dospěla?) a provoz by mohla ukončit jedna uhelná elektrárna v Německu. Kampaň stojí ,,jen” 1,5 milionu Eur. Uznejte, to nám v Čechách ještě chybí :-).

A tak sexu na světle zdar, pánbůh s vámi a vše zlé pryč přátelé!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. volby do kontrolního výboru (Anna Spěváčková, 1.12.2014 12:28:28) Odpovědět

    Byla jsem navržena do kontrolního výboru, ale tzv. jsem neprošla, ačkoliv mnoho let provozuji kritické webové stránky nerátky.cz a mám přehled (i vzdor nedostatečné informovanosti z radnice) o dění v místní komunální politice.Do významných orgánů města byli zvoleni lidé nejen zcela neznámí, ale i ti, kteří jsou známí až moc. Ale příliš se nechlubí svou minulostí a ani přítomností. Kdo vykrádal auta a měl od mládí oplétačky s policií a kdo byl členem Lidových milicí, a přesto byl zvolen do významného orgánu města, lidé vědí - kromě paní starostky Mrzílkové, která udiveně konstatovala, že tomu vůbec, ale vůbec nerozuměla. Zastupitelé dali najevo, že nestojí o funkční a razantní výbory, které budou šlapat na paty všem původcům nešvarů na radnici. Mimochodem, poprvé v historii zastupitelstvo odhlasovalo odměny nejen předsedům komisí a výborů, ale i ČLENŮM těchto orgánů a to dokonce významně vyšší než dostanou členové zastupitelstva, nejvyššího orgánu města.

  2. zklamání (Emilem, 2.12.2014 6:28:03) Odpovědět

    Čekal jsem oglosovani výzkumu výskytu žížal v Neratovicich...velke zklamani :)

  3. památní šoa? (Michala, 2.12.2014 7:41:49) Odpovědět

    Nevíte prosímvás, jestli ty pyje v křižovatce do Nové ulice jsou tím památníkem holocaustu? Trochu to připomíná ten Berlínský.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz