Glosy 49. týdne

O opilcích z Neratovic, kteří šíří slávu svého města. O tom, že v Kralupech umí s feťáky zatočit. O tom, že 4 zastupitelé jsou ohroženi alkoholismem. O fašistech našich životů z nejrůznějších oborů. Kdopak živí betlém na Mělníku? Nebo že by to byla chybka, která se vloudila? Přijal neratovický místostarosta novou profesi?

alkoturismus

Neratovičtí opilci dělají městu reklamu

Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se zní nejen olympijské heslo, ale také motto neratovických opilců. A tak pro ně není důležité nad alkoholem zvítězit, ale pít. A šíří tak věhlas města Neratovice napříč celým krajem. Jak jinak si vysvětlit zářivý titulek v Příbramském deníku: ,,Starosta Vařeka: Na záchytku nám opilce vozí také až z Neratovic”

No vidíte to, nebýt hrdinů z výčepů, byli by neratovičtí starostovi Příbrami úplně u zádele. Ale řeknu vám, vožrat se v Neratovicích a ráno se probudit v Příbrami, to musí byýt překvapení :-)

Odkaz zde: http://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/starosta-vareka-na-zachytku-nam-opilce-vozi-take-az-z-neratovic-20141207.html

V Kralupech příkladně bojují s toxikománií

A tak se sociální pracovníci z Mladé Boleslavi budou v Kralupech učit, jak efektivně vést prodidrogové programy. Druhotným efektem snížení drogové závislosti je prý snížení kriminality. Každopádně do Kralup míří velká pochvala. Není tolik případů, kdy jdou města z Mělnicka příkladem.

více zde: http://www.mbnoviny.cz/clanky/mlada-boleslav-se-chce-poucit-v-kralupech-a-lepe-bojovat-proti-drogam/

Alkohol zabíjí víc než drogy

Ukázala to rozsáhlá studie provedená v České republice. Zatímco například pervitin užívá pravidelně ,,pouze” 34 tisíc Čechů, půl milionu Čechů je závislých na alkoholu. V rizikové skupině je dokonce 17-20 populace. Proč o tom píšeme? Když se budeme držet toho, že zastupitelstva jsou věrným obrazem populace, 4 zastupitelé z Mělníka, 4 z Neratovic a 4 z Kralup jsou ve velmi rizikové skupině. Jakmile Vám některý zastuitel řekne, nebo ho uslyšíte říct:,, probereme to u piva,” neváhejte mu předat kontakt na odborníka, např. takového doktora Nešpora. Pro své město to přeci uděláte :-). Pokud by Vám přišlo, že se závažný problém může týkat i nějakého jedince, který do zastupitelstva nepronikl, můžete samozřejmě pomoci i jemu.

Jel autor blogu DFENS po Mělnicku?

Skoro by se tomu chtělo věřit, když si přečtete jeho text: ,,Musíte jezdit pomaleji, pane Dvořáku!” (zde: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014120101)

,,Osobně se domnívám, že všichni tihle führerové dopravního fašismu jsou ve skutečnosti pokrytci, kteří ctí jen takové zásady, které se jim právě hodí do krámu. Sice má jako vzniknout dojem, že jde o nějakou bezpečnost a odpovědné chování, ale podrobnější analýzou dojdete k závěru, že čím velkohubější kecy o pirátech, tím horší, zlovolnější a neschopnější individuum je pronáší.”

Dodáváme, že za téme dopravy si v mnoha případech můžete dosadit herny, ekologii, či libovolné jiné a pravdivá podstata textu zůstane zachována. Před lidmi, kteří by chtěli rozhodovat za vás, zakazovat, přikazovat, se mějte vždy napozoru.

Vráťo, trhej!

Mezi věrné čtenáře našeho blogu patří ,,Vráťa.” Člověk s velkým rozhledem a dokonalou znalostí naší rodné řeči. A pravda, často nás upozornil na hrubice, že jsme se studem červenali. A teď si Vráťo představte, že podobná věc se stane i na oficiálních místech…. (Tedy pokud nejde o nějaké představení o tom, kdo jako donátor sponzoruje, tedy živí betlém…)

zivibetlem

Největší šok…

… nám však v uplynulém týdnu přivodil článek Mělnického deníku ,,V Neratovicích a ve Všetatech si zpěváci vyžádali přídavek”. Četl jsem: ,,Zatímco ve Všetatech si účastníci akce Česko zpívá koledy pod taktovkou učitele tamní základní školy Miroslava Veselého zazpívali ještě Štědrý den, v neratovickém domově pro seniory přidal sbormistr Hrodek na závěr adventního setkání píseň Purpura.”

Jenže hned po odeslání odkazu kolegům v redakci na tento text mi došlo, že a) je už po volbách, a tak proč by měl místostarosta zpívat důchodcům o tom, že purpůra na plotně voní a b) přeskočil jsem v textu křestní jméno sbormistra, které je Miroslav. Ne, do dalšího povolání se místostarosta Neratovic a šéf jedné z místních chemiček opravdu zatím nepustil…

článek k přečtení zde: http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/cesko-zpiva-koledy-souhrnny-clanek.html

A rezervaci máte?

Do restaurace přijde podnapilý muž. Zastaví ho číšník:

"Dobrý den, máte rezervaci?"

Ožrala "Vypadám na indiána, debile?"

A tak pijte střídmě, pánbůh s vámi a vše zlé pryč přátelé!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Hrodek není Hrodek (Barbora Tesnerová, 17.12.2014 18:50:07) Odpovědět

    Pane Malino, vy mi dáváte. Když pominu, že jste citaci maličko pozměnil (ta koleda se jmenuje Štědrý večer nastal, ne Štědrý den), tak jste mi připomněl, jak jsem se tvářila, když mi poprvé v Domě Kněžny Emmy řekli, že jejich sbormistrem je Hrodek. Také ve mně hrklo a myslela jsem si, že mluví o Tomášovi... Ale ne, je to jeho tatínek. :)

  2. je to jasné (Bumna, 21.12.2014 23:50:28) Odpovědět

    Vám asi toho mnoho nezakazovali, že?


end is near

Kontakt

iSoutok.cz