Glosy 51. týdne

Novinky z Mělníka, Neratovic i spících Kralup v glosách minulého týdne. A přání do nového roku. A žádné vtípky. Zlobili jste :-).

nutrie

rexo.cz

80 lidí odměněno za třídění odpadu

Město Neratovice v soutěži ve třídění odpadu a vědomostech o nákládání s ním odměnilo 80 soutěžících. Nejvíce je určitě potěšila cena ve formě odpuštění poplatku za svoz odpadu, který ve městě patří k nejvyšším v kraji.

Jaká je výška hladiny Labe v Neratovicích

… můžete nově zjistit díky instalovanému čidlu na železničním mostě. Jedná se o jedno z opatření pro včasné varování v případě povodní. Výšku hladiny můžete sledovat zde: http://hladiny-vox.pwsplus.eu/ (pro Neratovice klikněte na příslušný bod na mapě)

Kolik stály volby?

Náklady na volby vyčíslil neratovický úřad na 300.000,- korun. Nutno dodat, že ve srovnání s plánovaným deficitem města je to opravdu zanedbatelné…

Ohořelá mrtvola

V areálu krajem vlastněné bývalé polikliniky u Spolany v poeticky nazvané ulici (Jedová) našli ohořelou mrvolu. Mrtvola v budově hrůzy, která je místem pro uchýlení drogově závisých a různých dalších živlů, vzbudila slušný mediální zájem, přesvědčit se můžete například zde: http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/cernakronika/v-opustene-budove-v-neratovicich-nasli-mrtveho-cloveka.html

Nutrie se dočkaly revitalizovaného jezírka

Nutrie z mělnického parku u autobusového nádraží dostaly pod stromeček revitalizovanou tůni. Břehy byly opatřeny betonovými a kamennými válci, aby ty bestie chlupatý nedělaly to, co jim je vlastní - totiž aby neryly nory a tím narušovaly břehy. Ale co, vydra v zoo se taky musí spokojit s betonovým korytem…

Narozdíl od vybetonovaného jezírka

… se při ukončení revitalizace autobusových zastávek na Mělníku (revitalizace spočívala v instalování shodného typu přístřešku na všech zastávkách) pořizovala slavnostní fotografie a stříhala se páska. Zda je slavnostní foto ze zastávky novoročním závazkem, že zúčastnění pánové začnou na trase Všetaty - Mělník či Mělník - Praha používat hromadnou dopravu místo osobního automobilu zpráva neuvádí.

Na Štedrý den jí praskla voda

a ve 22.44 hod se v mělnické nemocnici narodil chlapeček. Dárky stihla, nyní již dvojnásobná matka, rozbalovat mezi kontrakcemi. Syn nese královské jméno Richard, podobně jako starší brácha Alexandr. Celý článek o porodu, robotu a lásce z nemocnice zde: http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/risa-dostal-pod-stromecek-robota-a-maleho-bratricka-20141225.html

Pomáhat je hezké nejen o Vánocích

Studenti (a pedagogové) Gymnázia Jana Palacha z Mělníku se opět vytáhli. Osmdesát tisíc, které jsou výtěžkem charitativního turnaje, doputovalo k rodičům postiženého osmiletého chlapečka z Neratovic, který se tak dočká lázní. Bravo!

Nechlastejte nalačno a mějte jedlou sodu

Lékař Ivan Heidler radil čtenářům Mělnického deníku, jak přežít Vánoce. Tedy alespoň co se následků zvýšené konzumace jídla a alkoholu týče. „Pokud se někdo přejí, přijde automatické zvracení a vyčištění organismu. Zpětný obsah žaludku může vyvolat pálení žáhy, proto je dobré mít doma jedlou sodu, kterou rozpustíme ve sklenici vody a vypijeme. Je to vhodné i po nadměrném vypití vína nebo tvrdého alkoholu,” uvádí se v článku, ve kterém lékař doporučuje střídmost, dietu (přírodní řízek místo obalovaného, salát bez majonézy, salámu, vajec a okurek…). A co bude konzumovat on sám? ,,Na Štědrý den se u nás podává řízek se salátem, obalovaný kapr a rybí polévka. Mezi svátky pak husa s knedlíkem a na Silvestra zelňačka a houbový kuba." Vono by se to jíst nemělo, ale vono je to dobrý, žejo, doktore :-)

To mezitím v Kralupech

… vše uvadlo zimním spánkem, a tak místní vody nerozbouřilo ani uzavření spolupráce města, sociálních služeb a Policie ČR na potírání drogových závislostí, ani rychlododělávání kruhového objezdu, ani sázka o to, kdy napadne ve městě první sníh, kterou nikdo nevyhrál. Největší pozornost si tak asi zaslouží Vánoční koncert, který se odehrál ve zcela zaplněném kostele. Podívejte se sami v reportáži Kralupské TV!

https://www.youtube.com/watch?v=A3eEsLS2XPA

Novorční přání

Milí přátelé, čtenáři iSoutoku, přejeme Vám do nového roku zdraví, štěstí, radost a ať je pánbůh s Vámi a vše zlé od Vás pryč! V novém roce chystáme několik novinek a změn… ale o tom zase někdy příště.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. z Neratek: (opsáno, 29.12.2014 8:19:13) Odpovědět

  "Fotografie z té spoušti po krásné budově polikliniky, postavené nezničitelně za sociálismu, byly dokonce oceněny na výstavě.
  Padesát místně příslušných policistů má všechny tuláky v evidenci, znají je.
  Udělejte si do této patrové budovy procházku a udělejte si obrázek, jak se město "stará" ..
  Součástí jiného parku je opuštěný patrový objekt mateřské školky, už prorostlý přírodou..
  Prostě - mrzílkové potěmkinovo"

  Možná budou podobně informovat nové místní listy Pavla Šandy.? Prezentuje je je jako misi(=poslání), alternativu Listů MÚ k informovanosti občanů.
  Na internetovém časopise stejného názvu (Neratoviny) je stále a pouze kvalitní přehled kulturních akcí, pozvánky na Hospodský kvíz , odkaz na úřední desku MÚ. Změna jedna, a to anglické názvy: "Posted in" "Published by Pavel Šanda ". Možná budou listy vycházet dvoujazyčně. Proč ne.

 2. dvojjazyčně? (g uh h h jbbbb, 29.12.2014 10:56:39) Odpovědět

  Proč? Čeština už je dávno opovrhovaná popelka, kterou mluví socky a póvl. Novodobí "vzdělanci", absolventi Plzně a stovek soukromých škol již hovoří pouze zkomolenou angličtinou s českými koncovkami, ženy už svá jména nepřechylují (nepřipojují k svému jménu koncovku -ová), aby vypadaly světově, tak proč by nemohl pan Šanda vydávat měsíčník pouze v angličtině? Tak jako nepochopitelně vyvěšujeme tibetskou vlajku (ačkoliv v našem městě není demokracie ani na papíře), můžeme se konečně proslavit periodikem pro občany v angličtině.

 3. máte pravdu ! (Paula, 30.12.2014 7:03:54) Odpovědět

  Snad konečně noviny, spojující info a vzdělávání. Tibet je cool, to byste měl vědět :/.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz