Glosy 52. týdne

Práce strážníka není o hov.. Rómský aktivista před soudem. Kralupská cukrárna není mekáč, aby za vše zákazníkům děkovala. Švejk se podívá na Severní pól. Zastupitel požadoval po starostce veřejný slib. Nic takového zákon nezná.

zmrzlina

rexo.cz

Mělničtí policisté při výjezdu objevili hov.., ehm, tedy exkrement

Čtenář nás upozornil na akční výjezd mělnických strážníků z doby předvánoční. Ocenění si zasahující policisté zaslouží nejen za odvážný zásah, ale i za svůj reportážní výkon hodný nějakého novinářského ocenění. Přinášíme doslovný přepis ze stránek MP Mělník:

,,V 02:12 hodin nahlásil na linku 156 muž, že na chodbě panelového domu v ulici Bezručova sedí spoře oděný  muž a  ruší noční  klid hlasitým  řevem. Hlídka MP  se  v 02:16 hodin  dostavila na  místo určení.  Již při vstupu do  společných prostor panelového  domu, hlídka cítila zápach  exkrementu. V prvním patře  uvedeného panelového  domu byl zjištěn neznámý,  pokálený muž. V tomto  byl vytěžen  pan P.. Výše jmenovaný k celé věci uvedl, že si  spletl dveře a místo na záchod vstoupil na chodbu a poté nedopatřením  zavřel vstupní  dveře. Při  tomto zjištění si uvědomil, že se již  nedostane zpět do  bytu a přede dveřmi se pokálel. Hlídka MP  zjistila, že  se jedná o bezpečností  dveře. Následně operační  MP požádala  o výjezd  do místa HZS Mělník, která se do místa události dostavila. Na    žádost uvedeného muže se podařilo do bytu vstoupit a otevřít vstupní dveře. Po provedení    nezbytných úkonů hlídky místo opustily. Vzhledem  ke skutečnosti, že  výše  jmenovaný  je  podezřelý  ze  spáchání přestupku rušení nočního klidu a vzbuzení veřejného pohoršení dle  ustanovení § 47 odst. 1 písm. b),c), zák. 200/1990  Sb., bude celá věc postupena k dořešení správnímu orgánu při MěÚ Mělník.”

Stále vzorem?

Rómský aktivista z Mělníka, majitel stavební firmy a zaměstnavatel řady rómů Julius Bolvan stane zkraje roku před soudem. Podle dostupných informací ze soudu se jedná o záležitost trestního charakteru a bude vedeno dokazování proti předvolanému. Na případ nás upozornil čtenář Martin, kterému děkujeme.

O panu Bolvanovi jsme již psali zde:Kolik Romů pracuje? A kolik jich zde opravdu žije?

 Nejsme nějakej mekáč…

Jeden z nejuznávanějších odborníků v prostředí českého internetu Daniel Dočekal zveřejnil na svém webu Pooh.cz příklad, jak v žádném případě nekomunikovat se zákazníky na Facebooku. A případ se týká kralupské cukrárny U Draka. Zákazník si na Facebookovém profilu stěžoval, že v cukrárně nemají mimo sezonu zmrzlinu a že používají jednorázové plastové nádobí. V reakci na kritiku uvedla cukrárna například, že ,,kelímky jsou pro nás super kšeft tak nám to dopřejte na něčem zbohatnout musíme,” nebo: ,,… nejsme nějakej mekáč, kde tě učí, že musíš děkovat zákazníkovi i za to, že tě pošle do…” Celý článek si můžete přečíst zde: http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2018375 a my víme, kam se vypravíme na redakční inspekci za vlastní zkušeností…

Mediálně vděčný Švejk

Organizátoři sbírky za sochu Švejka v Kralupech dokázali za devět měsíců sesbírat veřejnou sbírkou již přes 250 tisíc korun a také například poslat Švejka na Severní pól nebo vzbudit velký zájem médií (a to nejen kralupských). Přesvědčit se můžete zde: http://www.mestokralupy.eu/svejk/napsali-o-nas

Co se nám na aktivitě líbí nejvíc je nadšení, se kterým organizátoři nejen začali, ale stále se jich drží. Zatímco na počátku sbírky jim věřil málokdo, nyní naopak téměř nikdo nepochybuje, že ta socha v Kralupech stát bude. Čím více takových lidí s nadšením ve městech na Mělnicku bude, tím více věcí se podaří…

Neratovický železniční unikát bude žít dál. Bohužel? Bohudík?

Středočeský kraj totiž počítá s rekonstrukcí tratě, která vede přes neratovické náměstí. Na trati, která se netěší příliš velkému zájmu cestujících a v minulosti její existenci hájil stát ,,strategickými vojenskými zájmy” (v době, kdy v Kostelci nad Labem fungovala početná posádka pozemního vojska) tak bude protínat město i další desítky let. Pokud se tedy něco zázrakem nezmění.

Veřejný slib, nebo demokracie?

Zastupitel Neratovic Pavel Šanda požadoval při projednávání rozpočtu města na rok 2015 po starostce (či zastupitelích) zavedení plynového topení v hasičské zbrojnici v Mlékojedech. Podle něj by to umožnilo lépe tento objekt využívat ke společenskému životu. Uvedl, že mu stačí ,,veřejný slib.”

Nebudeme polemizovat o potřebnosti této investice a zda je potřebnější, než jiné. Požadavek na ,,veřejný slib” je ovšem natolik netypický, že si pozornost zaslouží. Měla snad starostka slíbit něco, o čem nemůže sama rozhodnout? Měli zastupitelé jeden po druhém přislíbit, že tuto investici podpoří? Nebo měl Pavel Šanda navrhnout příslušnou rozpočtovou změnu formou usnesení? Zdravý selský rozum, kterého je však neratovický zastupitel odpůrcem (viz zde: http://pavelsanda.blog.idnes.cz/ ) říká, že správně by byla možnost třetí…. V demokratickém zřízení totiž rozhoduje hlasování většiny, né veřejné sliby starostů.

Sebevrah a bezdomovec

Víte, jaký je rozdíl mezi sebevrahem a bezdomovcem?

Žádný. Oba skončili pod mostem.

A tak pánbůh s Vámi a vše zlé pryč, přátelé!

Speciální poděkování za tyto glosy patří čtenářům Martinovi, Kamilovi a dalšímu Martinovi! (Asi už se nemohli dívat, jak redakce svátečně zahálí :-)

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Kralupy mají Švejka (Leona, 6.1.2015 6:25:11) Odpovědět

  Neratovice Šandu. Šanda nás baví. V tomto případě buďme shovívaví, učí se být zastupitelem. Snad mu nepřistříhne křídla zkušená kolegyně zastupitelka paní Soukupová, snad ještě stále předsedkyně místních sociálních demokratů. Dá se předpokládat, že ne, jako lídrovi se mu od ní dostalo plné podpory. Web stránky jim od volebního období stále "nefungují", ač tvořeny zkušeným programátorem Ing. Vackem, cssd-neratovice.cz, možná proto, že jsou či budou vedeny vícejazyčně a překládají se. Dovede nové vedení MO stranu k lepším volebním výsledkům? Upevní se jeho pozice ve městě jako v Tišicích? Dokáže se úspěšně zrekonstruovat jako MO po otřesu v Mělníku? Nebo půjde ke dnu jako pod novým vedením V Kralupech? Jak bude fungovat čssd v opozici? A zda vůbec...
  Další zajímavý zastupitel Pan Kocourek se rád potápí snad se nepotopí i místní Top-ka. Jak bude fungovat Top v opozici? A zda vůbec...
  Zelení se věnují pod vedením Mgr. Spěváčkové jídelníčku Beta. Záslužná práce, máme přehled co vaří celý týden. S příchodem jara to bude sekání dřevin.Jak budou fungovat v opozici? A zda vůbec...
  Dočkají se obyvatelé města od svých zastupitelů práce pro město?
  Standartně je slyšet v tomto ohledu jen o Míše Landové. Snad jich je víc.

 2. Kralupy mají Švejka (Pepek Vyskoč, 6.1.2015 7:35:00) Odpovědět

  Je s podivem, že se píše o Kralupech jenom, když se jedná o nějakou hloupost. Kralupy jsou přece plné různých Švejků, stačí se podívat do budovy radnice a určitě na nějakého narazíte. Budova radnice vyrostla navíc na místě, kde stál dříve velký statek, to je v místech , kde se choval dobytek a skladoval hnůj. Tak mne někdy napadá jestli to není opakující se cyklická křivka.

 3. hm... (Anna Spěváčková, 6.1.2015 9:13:55) Odpovědět

  Milá Leono, asi vám uteklo, že od roku 2000, to je čtrnáct let, provozuji nerátky.cz ať už jsem byla členka zastupitelstva nebo ne, jako nyní. Asi vám uniklo, že píši o mnoha jiných a hrozivějších případech než je řezání keřů a jídelníčku BETA. Jenže, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Kdo má klapky na očích, vidí jen jedním směrem. Tak, tak.
  P.S.: Píši jako Anna Spěváčková, ne Zelení. Stranickost je svazující, snažím se pohlížet na problémy ne přes stranickou legitimaci, jak většina místních !politiků", ale z hlediska svých zkušeností, rozsáhlých znalostí a, samozřejmě, také věku. Když je vám sedmdesát, máte jiný žebříček hodnost než mladý člověk.

 4. hotel (jujujuju, 6.1.2015 12:44:41) Odpovědět

  Prý se bude v Kralupech bourat nějaký hotel? Který a proč? Nová radnice je škatule jako další hrůza vedle, co je ten VTP park či co, to je doslova katastrofa. Jestli někdo vykřikuje, že ze škatulí udělá centrum městě, tak je buď blbej nebo navedenej developery s malou domů. Kdyby Kralupy postavili raději klasické uzavřené náměstí s obchody, dopadlo by to líp. Na radnici kráčíte nahoru po schodech jak na panské sídlo navštívit vrchnost. Jen se poklonit a děkovat za laskavost. Jak to že nemají skleněné dveře, aby bylo vidět dovnitř? Zase utajují dění v kancelářích, tomu se říká transparentnost?

 5. "Nahoru" (Kralupák, 6.1.2015 14:18:23) Odpovědět

  se rvou "mladý". Naskočili do dobře namazaného vlaku vezou se a teď se narvali místo nás. My tu jejich drzost neměli ani nemáme a nechceme mít. Výsledky voleb, co jim kdo říká zevnitř nebo zvenku, jaké máme zkušenosti, výsledky za sebou, všechno jim je jedno, oni "vědí líp". Tak je lepší jít a mít klid. Ted čtu Ostravu z Novinek:

  "„Jsem z toho smutný, mrzí mě to, ale nemohl jsem jinak. Po tom fiasku, které jsme ve volbách tady na Jihu zažili, jehož příčinou bylo chování pana Rykaly a jeho klanu a naprosto špatně sestavené kandidátky do voleb, jsem se rozhodl, že nechci být dále spojován s touto společností. Bylo mi i dáváno najevo, že budu stejně ze strany zřejmě vyloučen. Proto jsem se po vzoru dalších dlouholetých členů, kteří už ze strany odešli, rozhodl ji opustit taky,“ vysvětlil v úterý ráno Právu Sibinský."

  Aspon vidím, že nejsme sami, kdo se na to už.......

 6. Demokracie (Pavel Šanda, 17.1.2015 10:32:26) Odpovědět

  Chce tím autor článku říci, že paní starostka v neratovickém zastupitelstvu nedisponuje většinou nebo že jsem se měl pokusit dohnat město do rozpočtového provizoria?


end is near

Kontakt

iSoutok.cz