Únor 2016

Náhoda? Pokud ano, tak divná…

/26.2./ Již jsme psali, že věci se většinou nedějí bez příčiny. A teď se stala taková divná náhoda. Totiž ta, že na webu města Mělníka se nám již nedaří dohledat podklady pro jednání zastupitelstva ze dne 29.6.2015, kdy se projednával záměr směny pozemků mězi městem a rodiným příslušníkem radního ke které na nedávném zastupitelstvu zveřejnil velmi závažné informace (které dokonce mohou vést k trestněprávnímu postihu některého z aktérů) kontrolní výbor města. A tak si přátelé přidejte další střípek do mozaiky, a připomeňte si, o čem se v materiálech psalo… Více k případu čekejte příští týden na našem blogu.

Gratulujeme neratky.cz

/26.2./ Občanská aktivistka Anna Spěváčková, provozovatelka webu neratky.cz uvedla v diskuzi na tomto webu, že neratky.cz oslaví v letošním roce 15 let existence.

Jakkoliv se v mnohých tématech s paní Spěváčkovou neshodneme, považujeme za slušné popřát jejímu webu k narozeninám vše nejlepší. Udržet 15 let projekt sloužící k informování a diskuzi veřejnosti, a to bez jediné koruny dotace z veřejných peněz (náklady na web dotuje provozovatelka ze svého důchodu) je prostě výkon hodný ocenění. Ekonomové by neratky.cz ve SWOT analýze zařadili do položky ,,dojná kráva.” To jiný neratovický webový (a tištěný) projekt by jimi byl zařazen do kolonky ,,hvězda.” Ke škodě veřejnosti se tento již nachází ve fázi vyhasínání. O to více je nutné na internetovou dlouhověkost nerátek hledět s velkým respektem.

Policisté čestné občanství nedostali, oceněni (snad) budou

/25.2./ Neratovičtí zastupitelé jednali z popudu zastupitele pana Hornáka (tímto mu děkujeme za vyslyšení naší výzvy!) o udělení čestného občanství pro dva policisty (Milana Procházku a Michala Šimánka), kteří jako dobrovolníci odjeli sloužit v měsících zatím největšího náporu migrantů na EU hranice Maďarska, resp. Slovinska. Čestné občanství policisté uděleno nedostali, to se opravdu má ukládat za celoživotní dílo. Je ale skvělé, že se o jejich činu mluvilo a že se otevřela cesta k tomu, že jim vedení města vyjádří úctu jinak. Nebýt návrhu pana Hornáka, kdoví, zda by se tak stalo…

Jsou všichni podvodníci, nebo máme deformované mozky?

/24.2./ Záležitosti kolem pronájmu městského bytu přítelkyni pana starosty odhalují mnohé rysy z povah lidí. A to nejen těch na radnici, ale i těch z veřejnosti. Je nám trochu stydno, jak mnozí automaticky předpokládají, že se muselo stát něco nesprávného, nekalého a za vším hledají korupci. Schválně si všimněte jak to spojení politika = korupce naskakuje po všech těch skandálech v hlavě úplně automaticky. A jak naskočí při větě ,,firma, která opravuje byt přítelkyně starosty dostala od města osm zakázek.” Vnímáte ty myšlenky ve Vaší hlavě? Jenže ne všechno, co se může nějak zdát, tak musí i být. Přečtěte si, co jsme zjistili. Svědčí to totiž spíše ve prospěch starosty.

Něco se muselo stát

/23.2./ Věci se obvykle nedějí bez příčiny. Mělo to být docela nudné zastupitelstvo. Nebylo. Před jeho konáním odstoupil zastupitel zvolený za Mé město i jeho náhradník. Řešil se pronájem městského bytu pro přítelkyni starosty z uskupení Mé Město, nyní již jeho manželku. Kontrolní výbor zjistil možné trestněprávní důsledky u záměru směny pozemků, které se týkají rodiny jiného zastupitele za Mé Město.

Něco se ještě stane. Otázka je co. Klíč k tomu leží v odpovědi na otázku: Věděl zastupitel Ondřej Tichota o tom, že byt se má pronajmout přítelkyni starosty a proto se hlasování zdržel?

Pusťte si záznam ze zastupitelstva sami. Dokud je dostupný. Vydá to za tisíc předvolebních debat.

Pochvala neznámému

/21.2./ Výstavba mělnického tzv. obchvatu je náročná nejenom finančně, ale i logisticky. A zde je třeba pochválit, jak k obtížím spojeným s tzv. obchvatem město přistupuje. Během loňského léta a podzimu dokázalo město upravovat dopravní značení tak, aby se průjezd kolem rozestavěných komunikací zrychlil a kolony trochu zmenšily (např. upravením přednosti u cukrovaru). Nyní zase dokázalo město poměrně rychle odstranit hluboké výtluky v křižovatce u autobusáku, aniž by ulici zavřelo. Je to sice práce hodná Sisyfa, neboť výtluky na přetěžované komunikaci se objevují prakticky neustále, ale je prostě vidět, že někdo komunikace kontroluje a nedostatky odstraňuje. A tak to má být!

Bude se obnovovat mlýnský náhon?

/19.2./ Matěj z Mělníka, který se dlouhodobě zajímá o památkově chráněnou budovy bývalého mlýna, kterou v loňském roce získal od města soukromý majitel, nás upozornil na zajímavou žádost nového vlastníka. Ten by rád k budově a pozemkům přikoupil od města pozemky další. Záměr bude schvalovat pondělní jednání zastupitelstva.

,,Vlastník mlýna zakoupení pozemků zdůvodňuje záměrem obnovení mlýnského náhonu. Obávám se však, zda to bude technicky možné. Voda z náhonu musí z areálu mlýna také odtékat, za objektem mlýna je však deset metrů vysoký návoz na kterém je příjezdová komunikace k přístavu, železniční trať, dále pak překladiště kontejnerů a protipovodňová hráz. Nedovedu si představit, kudy by byl odtok náhonu veden, protože pozemky připající v úvahu nejsou v majetku vlastníka mlýnu a o ten, kterým by voda mohla odtékat a je města, majitel mlýna nežádá” napsal nám Matěj.

Obnovení náhonu zní jako skvělá věc. Jakoukoliv zprávu o tom, že se v ruině mlýna chystá něco, co by jej oživilo, vítáme s nadšením. Věříme tedy, že obavy Matěje zastupitelé před schválením záměru prodeje pozemků rozptýlí a mělničané se v dohledné době budou moci těšit na to, že unikátní technická památka se dočká revitalizace.

Hokejista, ten tvrdej chleba má

/18.2./ Stalo se to sice na konci ledna, ale k nám to doputovalo až nyní…

HC Junior Mělník

zdroj: forum fanoušku HC Junior Mělník

Být hokejistou na úrovni krajské ligy prostě není žádný med. Místo abyste vydělával miliony jak Jarda v jůesej, na hokej doplácíte. Občas vás někdo pěkně vezme hokejkou přes záda, či vám jinak připomene, že se jedná o sport pro tvrdé chlapy. No a pak ještě uklízíte poblitej autobus po vlastních fanoušcích…

Buď pirátem silnic, podpoříš kulturu na Mělníku

/17.2./ Myslíte si, že Městský úřad Mělník je tu od toho, aby se staral o občany Mělníka? Nebo od toho, aby se v sedmnáct kilometrů vzdálené vesnici nejezdilo rychle?

Mělnický odbor dopravy totiž bude provozovat úsekové měření rychlosti v obci Chudolazy. V kalkulaci (bez jakéhokoliv odůvodnění použitých čísel) pak počítá, že rychlost překročí 20 řidičů denně, každý zaplatí 600,- korun, krát v průměru má měsíc 30 dnů a šup, ročně Mělník vybere od pirátů silnic (změřených 17 kilometrů daleko) 4.320.000,- korun. Ale pozor, to není celé. Město sice ještě nevybralo ani jednu pokutu, peníze se však již chystá rozhodnutím zastupitelstva utratit. Za co? Podívejte se sami do podkladů pro zastupitele…

PS: Co když se náhodou řidiči ukázní a tolik se nevybere? Hmmm... Díru v rozpočtu pak doporučujeme zalepit například výběrem pokud za špatné parkování. Stačí každou noc projet sídliště a rozdat botičky...

radary Chudolazy

rozpočet - radary

zdroj: materiály pro zastupitele

Mělník smrdí

/16.2./  Nesnesitelný zápach obtěžuje život na Mělníku v okolí řepného placu. Na místo vyrazili hasiči, strážníci, psovod aby konstatovali, že to fakt smrdí a že za smrad je odpovědný cukrovar. V zásobnících totiž skladuje lihovarnické výpalky (používají se jako hnojivo) a ty jaksi začaly hnít. Více se dočtete na stránkách města.

iSoutok dodává - není to jedniná věc, která v posledních týdnech na Mělníku smrdí…

Zastupitel daroval knihovně knihu a napsal o tom článek

/16.2./ Zastupitel Nuclear Boy Šanda věnoval Městské knihovně v Neratovicích knihu o životě v nacistickém německu a napsal o tom článek. Těšíme se, že v těchto projevech altruismu bude pan zastupitel pokračovat. Napříkad Domu dětí a mládeže by mohl věnovat tuto zástavu z dob, kdy prý spolupořádal setkání radikálně levicové revoluční mládeže. Z její podoby jeho odpor k projevům nesnášenlivosti a násilí přímo čiší…

Pavel Šanda - REVO

zdroj: REVO

Kritika na pravém místě?

/15.2./ Mělnická ODS kritizuje Radu města za to, že externě najala městského architekta, a to bez výběrového řízení. Podle příspěvků na Facebooku místní oragnizace (který si získal ,,masovou” oblibu 74 uživatelů této sociální sítě) bude architekt stát 150 tisíc (za rok 2016) a není jasné, co bude dělat.

Opravdu je to spolu s balisety a územním plánem stěžejní problém města? A opravdu je dobrý nápad kritizovat zrovna výběr spolupracovníků radnice bez výběrového řízení? Nenašel by se obdobný personální výběr z dob, kdy tato strana Mělníku vládla?

Za nás říkáme - dejte městskému architektovi šanci. Za rok se uvidí, zda je či není přínosem pro město.

Pomozte Kralupům získat Rákosníčkovo hřiště!

/12.2./ Neratovice ho již mají, Mělník také a Kralupy zatím ne. Nyní ho mohu i díky Vašim hlasům získat. Podpořte prosím svým hlasem vznik nového dětského hřiště v Kralupech. Kralupáci v minulých letech Neratovicím i Mělníku pomáhali také…

Hlasovat pro Kralupy můžete zde. Děkujeme!

Mělník žaluje ministerstvo

/ 11.2./ Město Mělník se rozhodlo podat žalobu na ministerstvo zemědělství kvůli rozhodnutí o zvýšení retenčního prostoru vodní nádrže Orlík na 93 milionů kubíků vody (Mělník a další obce na Vltavě požadovali 120). Současný retenční prostor Orlíku činí 62 milionů kubíků vody.

Škoda, že se stejnou vehemencí Mělník nebrání protipovodňovou hráz. Nejprve se na totiž při rozšíření skladovacích prostor přístavů po hrázi vesele proháněla stavební technika, nyní na ni díky sklonu návezené a zpevněné zeminy stéká voda ze skladovací plochy, což by mohlo podle některých názorů hráz postupně narušovat…

Na Mělníku už žádný ,,starý” most není

/11.2./ Jak nás čtenáři upozornili, starý most na Mělníku se již nejmenuje starý, ale Josefa Straky. Takže přátelé, už žádné - jel jsem přes nový / starý most, ale brzy již jen jel jsem přes Strakův / Havlův most.

Zda se nám na Mělníku bude díky tomu lépe žít… posuďte každý sám. Mimochodem - v naší anketě 93% ze 195ti hlasujících vyjádřilo s přejmenováním nového mostu nesouhlas. Vox populi, vox Dei?

Policisté z Neratovic střežili Maďarskou hranici

/10.2./ Policisté z Neratovic Milan Procházka a Michal Šimánek pomáhali s ostrahou hranic Maďarska (resp. Slovinska) před příchodem nelegálních migrantů z Afgánistánu, Iráku, Sýrie a dalších zemích. Ve svém svědectví pro Mělnický deník (mimochodem výborný článek!) potvrzují, že většina uprchlíků jsou muži ve věku 18-40 let a přestože měli nepřetržitou možnost požádat o azyl v zemi, kde se nacházeli, mnohem lákavější pro ně bylo nelegálně pokračovat ve své cestě dál…

Zajímavé je i jejich svědectví, jak dobře o dobrovolníky z Čech Maďaři pečovali a jak si pomoci vážili. To samé lze vytušit ze slov druhého z policistů o Slovincích.

Pokud v Neratovicích berou vážně hru na hledání osobností, které si za mimořádný čin pro spoluobčany zaslouží uznání ze strany města, zasloužili by si tito policisté minimálně pozvání na radnici a veřejné poděkování. Dočkají se?

Dlužníci skončí v Kralupech v exekuci

/10.2./ Ke správnému kroku se odhodlali v Kralupech - přestože se ve městě již druhým či třetím rokem nevybírá poplatek za svoz komunálního odpadu (jako kompenzace výpadku příjmu rozpočtu byla zvýšena daň z nemovitosti), najdou se občané, kteří městu za minulá léta poplatek stále dluží. A tak se město rozhodlo dát jim poslední šanci na úhradu do poloviny letošního roku, poté pohledávky předá exekutorům. Proč je to tak správné? Protože jinak by na neplatící občany zase doplatili ti, kteří své povinnosti plní…

Putinova strana na Mělníku

/9.2./ Ovšem aby to mělnickým nebylo líto…. Své názory médiím pravidelně zasílá pan Šimek (mail jzabijak@…..cz). A protože Mělnický deník a další zaprodaná média nechtějí názory přívržence Putinovy strany otisknout, přinášíme alespoň krátký úryvek z článku o útocích na ženy v Kolíně nad Rýnem:

,,V EVROPĚ JSTE NA NÁVŠTĚVĚ, TAK SE PODLE TOHO CHOVEJTE!!!

MY SE KVŮLI VÁM V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEBUDEME OMEZOVAT A NAŠE ŽENY KVŮLI VAŠÍ VÍŘE NEBUDOU CHODIT SMRADLAVÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CHTĚL BYCH SI ČUCHNOUT K VAŠÍ ŽENĚ V LETĚ A KOR, KDYŽ JE PAŘÁK.

V TUTO CHVÍLI JE MI VÁS OPRAVDU LÍTO A ŽE JDETE RADĚJI NA KOZU SE NEDIVÍM!!!

NEPŘEKRAČUJTE NAŠE ZÁKONY A DRŽTE SVÉ PUDY NA UZDĚ!!!

KLUCI TO DLOUHO NEMĚLI A NEBUDOU MÍT, JEDINĚ, ŽE BY SE NAŠLA NĚJAKÁ TUPÁ BLBKA, KTERÁ NA VÁS VLEZE!!!

U NÁS V EVROPĚ SE ŘÍKÁ, ŽE MÁTE RUKU!!!”

Pokud byste chtěli pana Šimka kontaktovat, najděte si na Facebooku stránky ,,Korupce v Česku”, ,,Korupce v Česku 2” nebo ,,Můj život je úplně zničený díky městským doktorům a pak soudkyni a další”. Takže i na Mělníce se najdou talentovaní politici…. Ne že ne!

Neratovický politický bizár - Nuclear Boy

/9.2./ Že se zastupitelem Šandou bude v Neratovicích velká sranda jsme zde na blogu věděli dávno. Že používá Facebookový profil Pavlos Sandista (jako revolucionář) a také pseudonym Paul Schanda (jako DJ), to je v Neratovicích známá věc. Že však tento hrdina pokrokové levice (rozuměj neomarxismu) píše svým politickým přátelům (pardon, včera již vyhlásil nepřátelství) z mailu, kde jako své jméno uvádí Nuclear Boy, to je pro nás novinka. Sledovat neratovickou politickou scénu v posledních dnech fakt nenudí :-).

PS: Pokud někdo uděláte komiks na téma super hrdiny Nuclear Boye, rádi zveřejníme :-)

Šanda valí bomby!

/8.2./ Vy nás ale zásobujete, pane Karfík, tedy vlastně Šando: ,,Ahoj, jmenuji se Pavel a jsem z malé země ve středu Evropy zvané Česká republika. Je trochu nefér, že amerického prezidenta mohou volit jen američtí občané…,” říkal Pavel Šanda na agitačním videu určeném občanům USA před prezidentskými volbami. Střih videa připomínal legendární horor Záhada Blair Witch, obsah pak vzbuzoval velké otazníky… A taky ohlasy. A pravděpodobně kvůli nim pan Šanda video veřejnosti znepřístupnil. Škoda. Byla to pecka!

A tak si alespoň připomeňte video, kterým pan Šanda podporoval Miloše Zemana, kterému dnes nemůže přijít na jméno

Kráva

/5.2./ V 18:10 hodin nahlásil muž, že v zadní části parkoviště u supermarketu v ulici Chloumecká volně pobíhá kráva. O celé věci byla informována majitelka. Hlídka MP krávu nalezla v zadní části parkoviště nákupního střediska. Hlídka MP za asistence hlídky PČR krávu zahnala na pozemek majitelky. Celá věc byla s touto projednána a celá věc byla dořešena dle kompetence MP. (převzato od MěP Mělník)

Petr Holeček o migrační krizi

/4.2./ Na téma migrační krize se vyjádřil již i kralupský starosta Petr Holeček. Učinil tak v nejzbytečnější tiskovině, která chodí lidem do schránky - ve zpravodaji Středočeského kraje. Jeho text je spíše popisem stavu, než nějakým námětem na přemýšlení, přesto obsahuje dvě myšlenky, které si dovolíme reprodukovat. Petr Holeček připomíná dřívější obtížné vyrovnání se s příchodem Vietnamců a Ukrajinců, než jsme pochopili, že se jedná o velmi pracovité lidi. Příchod běženců z Afriky a Blízkého východu je podle něj jiný. S tím se nedá, než souhlasit. V závěru pak uvádí, že nejvíce práce a zodpovědnosti v případě migrační krize bude ležet na městech a obcích. S tím si dovolíme nesouhlasit. Průšvihy státu, kraje, měst a obcí si totiž vždy vyžerou občané…

Most se bude jmenovat po prezidentovi

/3.2./ Tzv. nový most na Mělníku dostane jméno po Václavu Havlovi. Stane se tak ve chvíli, kdy bude most opraven, nyní se prý nachází v bídném stavu a po prvním porevolučním prezidentovi se přeci nemůže pojmenovat most ve špatném stavu, ale jen ve stavu dobrém.

Proti Havlovi nic nemáme. Naopak, u piva to musel být prima parťák. Ale pojmenovat po něm most na Mělníku? Proč? Masarykův kulturní dům o.k. Ale most Václava Havla? Co se pojmenuje po prezidentech příště?

Šel si odpůrce hazardu vsadit?

/2.2./ Zajímavý odkaz nám zaslal čtenář z Neratovic - místní předák lobby proti hazardu a zastupitel Pavel Šanda na Facebooku vtipkuje, kde si může vsadit na vítěze prezidentských voleb v USA. Tedy pevně věříme, že je to vtípek a pan zastupitel nesází…

Pavel Šanda - odpůrce hazardu

zdroj: Facebook

A chcete nejprve slyšet tu dobrou, nebo tu špatnou?

/2.2./ A co když je ta dobrá i ta špatná v jedné? Pro občany Kralup přesně takovou zprávu máme. Bude se stavět obchvat. To je ta dobrá část. Začít by se mělo v roce 2020 a stavba bude trvat tři roky. To je ta horší část. Jo a ještě taková drobnost - zatím chybí souhlas vlády… Takže je to zatím jen velké možná…

Mělník má architekta

/1.2./ Máma má mísu. Ema má maso. Mělník má architekta. Městského architekta. Sice mu prý do štemplu oficiálního architekta ještě několik týdnů praxe chybí, ale předcházejí ho dobré reference. Uvidíme, zda jeho služby nabídne město i bytovým družstvům a dalším soukromým vlastníkům. Bylo by to fajn. Ono zas těch městem vlastněných staveb už moc není a mimo památkovou zónu město do podoby například fasád prostě mluvit nemůže. Přesto by bylo zajímavé znát jeho názor např. na jednu z nových fasád ve městě, která si od obyvatel sousedních nemovitostí vysloužila přezdívku Lego.

Lego Mělník

This is Mělník

/1.2./ U hudebního klubu v Tyršově ulici na Mělníku v noci z pátku na sobotu strhla hromadná rvačka, které se zůčastnilo až 50 lidí. K zásahu se musela sjet desítka policejních hlídek. O rvačce psaly lidovky, tn.cz nebo policejní deník.

Co na toto nekulturní zakončení hudebně kulturní produkce radnice?

Strážníkům bez maturity je konec

/1.2./ Strážníkům městských policií bez středoškolského vzdělání zakončeného maturitou je konec. Rozhodl o tom zákon, ze služby tak muselo na Mělnicku šest strážníků odejít. Je to dobrá zpráva? Spíš výraz nedůvěry zákonodárců ve fungování městských policií. Rozhodovat by nemělo to, zda strážník maturitu má nebo nemá, ale zda vykonává svou práci dobře nebo špatně. O tom žádné vzdělání nerozhoduje...


end is near

Kontakt

iSoutok.cz