Hlasujte pro nejošklivější rekonstrukci domu!

V průběhu měsíce ledna jste nám zasílali návrhy do ankety o nejošklivěji rekonstruovaný dům na Mělnicku. Redakce předvybrala z každého města jeden návrh. Hlasovat o nejošklivější rekonstrukci domu na Mělnicku můžete do konce února. Jaké jsou nominované domy?

Sídliště Slovany na Mělníku poskytuje zcela jistě klidné bydlení. Nedostatek pozemků v centru města přiměl kdysi plánovače postavit pár panelových domů téměř “za městem” a obklíčit tak rodinné domky u řepného placu hradbou paneláků z obou stran. Rekonstrukce jednoho z domů zde umístěných zřejmě proběhla docela nedávno. Kombinace červené, hnědé a růžové působí v klidné a zelené části města poněkud…. výrazně.

Slovany Mělník

Neratovičtí plánovači dostali kdysi podivný nápad postavit vysoké domy na kopečku. Při cestách kolem Neratovic jsou tak velmi výrazné. A společenství vlastníků či družstva se rozhodla po získání do svého vlastnictví domy rekonstruovat obligátním zateplením a barevnou fasádou. A zřejmě aby rozbila šeď sídliště, vybrala si kombinaci žlutého základu a barevných pruhů stylem připomínající mikiny z německého dovozu. Předrevolučního. Východoněmeckého.

Na Skalkách

V Kralupech se obyvatelé domů drželi při rekonstrucích dost zpátky. Přesto právě zde jsme na tip čtenáře narazili na zřejmě nejbarevnější dům. Minimálně 14 barev na jednom domě (z boku je totiž zateplený a žlutohnědě obložený) jej činí v okolní zástavbě opravdu nezaměnitelný. Že by autor byl z kralupské firmy Barvy a Laky a zbytky fasádních barev přinesl zadarmo? :-)

Dr. Beneše

Na vás čtenářích je, abyste do konce února vybrali ze tří návrhů dům, který považujete za největší úlet. Hlasovat můžete v levém bočním sloupci blogu v anketě pod fotografiemi. Díky za váš hlas!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. pravopisná chyba (Vráťa, 4.2.2014 20:17:57) Odpovědět

    Páni autoři, ´rozbyla´ je špatně, správně česky je ´rozbila´, odvozené od slova bíti čili tlouci. Musíte odpustit tu opovážlivost bývalému učiteli českého jazyka, ale hrubé chyby na webu mě iritují. Hlasuji pro neratovický věžák, ač zde trvale nebydlím, jen sem občas jezdím za přítelkyní. Tenhle věžák trčí nad městem a je viditelný ze všech stran, proto ho považuji za nejošklivější, ačkoliv i mělnický červeno-hnědo-růžový by si zasloužil umístit se na čelním místě.

  2. chyba (Tomáš Malina - iSoutok, 4.2.2014 20:22:44) Odpovědět

    Dobrý večer, máte pravdu. O této slabině blogu víme, nikdo není dokonalý... Děkuji za upozornění.

  3. Závist (Podšer, 17.4.2014 12:47:51) Odpovědět

    Závist, nic jiného. Odmyslím-li zelenou, žlutou, hnědou, červenou a růžovou, pak už zbývá pouze modrá, oranžová, fialová, bílá nebo černá. Čili zase nic extra v "klidné a zelené části města" či "na kopečku", jak ublíženě vede autor. Ono ve skutečnosti vůbec nejde krajinný ráz, ale spíše o troufalost, s jakou si dovolí neomalená skupina vlastníků domu něco svého někde zvelebit a autor kritiky sám z toho nic nemá. Jestli se to povedlo nebo ne, je věc individuálního vkusu, ale také štěstí, protože to, co vypadalo na papíře dobře, mnohdy vypadá v reálu nakonec trochu jinak. Ale jsme v česku, tady se nadhled a velkomyslnost nenosí, tady se raději šplíchá špína z nízkých pohnutek a je fuk, jestli někdo rovnou hodí kýblem bláta nebo vyvolá "hlasování". Na druhou stranu, pokud nám k hlubokému zadostiučinění všech, jejichž jemnocitu jsme se dotkli, někdo fasádu vylepší sprejem, alespoň bude jasné, co na nás ukázalo prstem. A za to "co" si dosaďte, co chcete.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz