Hledají se ředitelé, město vypsalo konkurzy

Přinášíme další dávku hlodů pro naše (anti)fanoušky. Píšeme třeba o vypsání konkurzů na ředitele škol, politikaření kolem spalovny a volebních slibech KSČM a ANO.

Město vyhlásilo konkurz na ředitele

Radnice vyhlásila konkurz na ředitele škol (vyjma jedné). Během března tak město v jejich vedení potvrdí stávající ředitele nebo vybere nové. Ze zákona pak město nemusí respektovat pořadí, které hodnotící komise navrhne. Ta se bude, podle vyjádření starosty pro Mělnický deník, skládat převážně z radních.

Politicky se v termínu blížícímu se podzimním komunálním volbám jedná o geniální tah. Platí zde totiž rčení, že vše souvisí se vším. Ulovit ředitele či oblíbeného kantora na kandidátku bývá považováno za terno. A tímto krokem si zanedlouho končící vedení města otevírá úžasné možnosti.

Jsi jako ředitel školy silný kandidát opozice do dalších voleb? A chceš být dále ředitelem?

Jsi náš člověk? A nechtěl by ses stát ředitelem?

Prostě lišácký tah se vším všudy.

Samozřejmě však věříme, že tyto otázky nebudou ve výběru ředitelů hrát roli a hodnotící komise a následně i Městská rada vyberou ty nejlepší a nejschopnější lidi.

Politikaření kolem spalovny

Minule jsme psali o emocích, které jako nezdravý prvek provázejí jednání zastupitelů o spalovně a o snaze některých vytřískat na tématu politické body.

Jenže můžeme po politicích chtít, aby nepolitikařili? Nebylo by to proti jejich přirozenosti? A jak bychom vlastně definovali zájem mělnického občana v této záležitosti?

Přiznejme, že zastupitelé města o umístění spalovny nerozhodnou. Jedná se o krajský záměr nakládání s odpady. A kraj se spalováním odpadů počítá ve svých dlouhodobých dokumentech po dobu minimálně deseti let. Záměr tedy nezamítla žádná ze stran, které se mezitím ve vedení kraje hezky vystřídaly. Házení viny jedněch na druhé tak působí směšně.

Co však zastupitelé dělat mohou - snažit se prosadit úpravu projektu (více spaloven, například pro každé tři sousedící okresy jednu) a především trvat na výstavbě příslušné infrastruktury pro přepravu odpadu (ideálně po železnici či vodě). Pokud by zastupitelé sjednotili síly a tvrdě šli po těchto realistických požadavcích, měli by slušnou možnost dopady spalovny na život města minimalizovat.

A kdo se zajímá o spalovnu více do hloubky, doporučujeme vyjádření pana Erdose pod glosami z minulého týdne. Ví o provozu spalovny více, než většina těch, co o ní svým hlasem rozhodují... A koho trápí životní prostředí, měl by se zajímat třeba o rtuti z mělnického krematoria, které přímo sousedí s obytnou zástavbou...

Perličky z volebních slibů

Velké poděkování směřujeme našemu čtenáři, který nám naskenoval volební sliby KSČM Mělník a ANO Mělník z voleb z roku 2014. Rovnou jsme tedy v programu těchto stran vybírali pro tento týden:

- Budeme komunikovat s místními podnikateli.
- Zveřejníme evidenci podnikatelů a služeb dostupných v Mělníku na webových stránkách města. (KSČM)
- Doprava a urbanizace Mělníka.
- Rozšíříme propagaci města a regionu Mělnicko (ANO 2011)

Tak se nám v mělnických barech a hospůdkách moc nezurbanizujte. Nashledanou za týden.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Konkurzy (Kretonova, 26.2.2018 9:42:49) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Konkurzy na reditele mesto vypisuje, ale skolska protekcni urednice **** s pochybnym charakterem tam bude porad.

  1. Re: Konkurzy (Karel, 26.2.2018 10:47:18) Odpovědět

   Pochybný charakter budete mít spíše Vy!!!

  2. Re: Konkurzy (Tomáš Malina (isoutok.cz), 26.2.2018 16:47:11) Odpovědět

   Dobrý den,
   prosím, nepoužívejte komentáře k osobním útokům. Děkuji.

 2. Spalovna (Karel, 26.2.2018 10:52:50) Odpovědět

  Koukám, že vyjádření pana Erdose u minulé glosy se nedočkalo žádné odpovědi. Má totiž hlavu a patu je podle mne dost těžké ho jakkoli zpochybňovat. V kontextu toho bude nyní dost těžké na spalovně honit politické body.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz