Hospoda u Grobiána

Při toulkách po malebném Kokořínsku Vás k občerstvení láká mnoho hospod a hospůdek. My jsme se posadili v Hospodě u Grobiána, která se nachází přímo v místě přímo nádherném. Bohužel, jídlo pro nás bylo zklamáním.

Prostředí: 1-

Jídlo: 4

Cena / kvalita: 3-

Celkové hodnocení: 3 -

Prostředí: 1-

Hospoda k návště přímo láká. Krásné okolí, parkovací místa, hezká, upravená stavba. K dispozici je terasa se slunečníkem nebo interiér, který nabízí stoly i pro velmi početné skupiny hostů. Interiér je povedený a v praxi dokazuje platnost hesla ,,méně je někdy více". Dřevěný nábytek, lustry z kol od vozu, na stěnách koňské chomouty, stará kredenc s pomůckami pro obsluhu to vše vytvářelo příjemné prostředí. Vzhled hospody rušil jen mrazící pult se zmrzlinou.

U grobiána

U grobiána

Jídlo: 4

Z nabídky jídel vybíráme slepici na paprice s těstovinami. Přinesené jídlo vypadalo hezky, po ochutnání však nastalo veliké zklamání. Slepice byla až příliš tuhá a vysušená, těstoviny rozvařené a omáčka příliš řídká a bez výraznější chuti. Těžko posoudit, zda jídlo nebylo jen vyjímečným přešlapem kuchaře, budeme se sem muset ještě vrátit.

Dojem zachraňovala dobrá chlazená točená limonáda a nadprůměrně dobré presso, které bylo správně servírováno s ,,panákem” vody a dostatečnou porcí mléka (nahřátá smetana by celkový dojem z kávy povýšila na výbornou).

Pokud bychom měli návštěvu zde opakovat, pak se zcela klidným srdcem na kávu či pití. Přiznáváme, že na jídlo nás to neláká, snad s výjimkou koláčů pečených ve skalní peci.

slepice na paprice

presso U grobiána

Cena/kvalita: 3-

Cenově Hospoda u Grobiána patří k průměru až lehkému nadprůměru. Desítka Podkováň za 23, Plznička za 35,- rozlévané víno Kraus dvojka za 30,- nebo točená oranžáda půllitr za 25,- jsou akceptovatelné ceny. Slepičí vývar za 38,- nebo hráškový krém za 45,-, klobása za 70,-, nebo 3ks topinek s pomazánkou za 60,- se nám zdají cenově trochu výš. Znojemský plátek s rýží za 100,-, slepice na paprice s těstovinami za 110,- hovězí guláš s knedlíkem za 120,- jsou opět ceny blízké průměrným. Espresso za 37,- korun je v pořádku. Bohužel, kvalita jídla vše pokazila a tak je to s odřenýma ušima za 3-.

Celkové hodnocení: 3-

Hezké místo, hezká hospoda, docela příjemná obsluha (která naštěstí neodpovídala významu slova grobián, tedy hrubec či obhroublý člověk), ceny mírně nad průměrem, dobrá káva a nepovedené jídlo. Na webu České hospůdky je hodnocení (byť z předchozího roku) podobné - lepší dojem kazí jídlo. I při dobré vůli to na lepší hodnocení než 3- není.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. re (Emerich Erdos, 29.7.2015 11:27:51) Odpovědět

  Teď co to má ten uhlobaron, tak je to pastva pro oči, pro žaludek bohužel ne.
  Zlatej starej Máša, ten dělal čest jménu hospody. Jednou o křesťanských zimních svátcích nám udělal skoro studenej grog, skoro samej rum, vody bylo naprostý minimum.

 2. Jídlo U Grobiána (Martin Hofmann, 8.8.2015 15:02:01) Odpovědět

  Musím souhlasit, jídlo je U Grobiána fakt špatné.... minulý rok v létě jsme vraceli guláš, který byl nepoživatelný, rozhodli jsme se za jídlo nezaplatit. Čekali jsme, jestli se nás někdo zeptá, proč nám nechutnalo, ale kasírující servírka pouze odnesla talíř a vůbec se nezeptala proč nám nechutnalo a ani žádná omluva, jenom spočítala co jsme byli ochotni zaplatit a zase zmizela v útrobách hospody... takže jídlo U Grobiána už nikdy, aspoň ne za současného majitele... a mimochodem vedlejší Hospůdka " V Podlesí " kde jsme si letos dávali žebra a klobásy, taky žádný šlágr....

 3. bez jídla U Grobiána (jirka, 3.11.2015 9:13:30) Odpovědět

  Tak trochu jiná zkušenost - zhruba před měsícem jsme výletili z Mělníka na Kokořín, cestou se těšili že si dáme oběd právě U Grobiána, leč nezdařilo se; obsluha(jakási podivná ženština) sotva odpověděla na pozdrav a dál si nás už nevšímala, potom co během cca čtvrthodiny obsloužila další tři hosty kteří přicházeli po nás, jsme se zvedli a šli dál.. Nutno dodat, že o nějaký ten kilometr dál, v restauraci Pobuda, jsme si pochutnali na výborným obědě, a obsluha byla příjemná..můžu jen doporučit.

 4. Arogance (Jan, 16.4.2016 21:00:32) Odpovědět

  Inzerovali znovu otevřenou hospodu, ale zůstává věrna svému názvu. Jídlo jakž takž, ale obsluha v podobě mladého muže velmi arogantní, okrádající. Nepříjemný zážitek.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz