Hrací automaty zmizí z centra Mělníka

Tedy pokud si to zase zastupitelé města do konce roku nerozmyslí. Již před rokem totiž město přijalo vyhlášku, ve které vymezilo v centru města a přilehlých lokalitách tzv. klidovou zónu. V této zóně pak zakázalo provoz výherních automatů po termínu 31.12.2012. A pokus tento termín prodloužit o další rok na předposledním letošním zastupitelstvu nevyšel.

Omezení se týká přibližně šestnácti Mělnických heren a restaurací. Příjem města z provozování automatů v těchto hernách byl v letošním roce přibližně 6 milionů korun, které se dělily na sport a kulturu.

Otázkou zůstává, zda se provozovny přemístí do jiných částí města nebo jich skutečně ubyde. „Může to přinést podobný efekt, jako instalace bezpečnostních kamer městské policie. Nevedlo to k omezení kriminality, pouze k jejímu přesunutí do jiných částí města. U měst velikosti Mělníka očekávám, že hrací automaty se přemístí do restauračních zařízení bezprostředně sousedící z takzvanou klidovou zónou, než že by výherní automaty z města vymizely,“ řekl nám odborník na pouliční kriminalitu Dušan Miller.

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz