Hranice násilí se v Neratovicích opět posunula dál...

Neuvěřitelný, bohužel skutečný zážitek má za sebou úřednice Městského úřadu v Neratovicích. Občan požadující okamžité vyplacení sociální dávky ji hrozil injekční stříkačkou a nakažením žloutenkou.

Třicetiletý muž se na úřednici dožadoval vyplacení jednorázové dávky ve výši 400,- korun. Když mu bylo sděleno, že na vyplacení dávky nemá nárok, úřednici začal sprostými nadávkami urážet. Po chvíli ji také vyhrožoval nakažením žloutenkou. Aby hrozbu brala vážně, vytáhl z kapsy injekční stříkačku. Úřednici naštěstí pomohla kolegyně a přivolaní strážníci Městské policie, kteří útočníka zpacifikovali a předali státní policii. Tím příběh neskončil. Při bezpečnostní prohlídce byli mužem strážníci napadeni údery do hlavy.

Agresor je již ve vazební věznici a čeká ho soud, který mu může vyměřit až čtyři roky vazby.

Úřednice pak má smutný zážitek na celý život. Naštěstí to skončilo jen zážitkem a ne něčím horším. Případ je dalším smutným dokladem hrubnutí určité skupiny spoluobčanů vůči zbytku společnosti...

V Kralupech v minulosti zavedli ostrahu u vyplácení sociálních dávek, kterou tvořili trenéři bojových sportů, mezi nimi i šampión kickboxu Luboš Šuda. Možná je na čase, aby se tím v dnešní smutné realitě inspirovali i v jiných městech.

Zdroj: Policie ČR

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz