Hrůzný případ domácího násilí v Kralupech

Tři roky snášela čtyřicetiletá žena z Kralup domácí týrání od svého o šest let staršího muže. Byla terčem neustálého stalkingu, výhrůžek, výslechů a zřejmě i přímého násilí. Ženě její muž vyhrožoval pistolí, zabitím dětí nebo upálením.

Prohledávání věcí, čtení zpráv v mobilním telefonu, výslechy, pokud chtěla jít žena sama ven. To bylo takřka na denním pořádku. Když se později přidala střelba do zdi, výhrůžky smrtí dětí a zapálením domu, a to dokonce i v přítomnosti dětí, ženě došla trpělivost a obrátila se na Policii ČR. Kriminalisté poskytli ženě okamžitou pomoc, nyní muže stíhají za týrání a vyhrožování. Muže čeká soud a až čtyřletý nepodmíněný trest.

Násilník může být vykázán z domova, oběť by se měla svěřit co nejdříve

Za rok 2013 bylo ve Středočeském kraji podle statistik Bílého kruhu bezpečí ze společného domova vykázáno 111 lidí. tato organizace doporučuje všem, kteří se cítí domácím násilím ohroženi obrátit se na některou z linek důvěry, například na DONA linku (251 511 313). Násilí mezi blízkými není normální, nikdo není povinnen trpět a pokud je někdo terčem domácího násilí, není se za co stydět. Odborníci doporučují se při domácím násilí se svým trápením svěřit co nejdříve, v drtivé většině případů se totiž situace časem zhoršuje. Veškeré rady naleznou oběti domácího násilí na http://www.domacinasili.cz/ .

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz