Hudební ochutnávka z Mělnického vinobraní

Měsíc a den chybí do zahájení Mělnického vinobraní, podle účasti lidí nejvýznamnější akce v regionu. Jak jsme již několikrát informovali, letos dojde poprvé k oddělení hudebního festivalu, kde se bude vybírat vstupné a atrakcí, ke kterým bude vstup zdarma. Vyplatí se zakoupit si lístek na hudební festival? Přinášíme ochutnávku z produkce vystupujících kapel.

Wanastowi Vjecy je nejznámnější skupina, která obsadí pódium v pátek. Hrají již od roku 1988. Původně studiový projekt zažil dva vrcholy slávy – v roce 1991 s deskou Tak mi to teda nandey a o 1996 s albem Andělé. V posledních sezonách se pak kapela snaží o návrat na hudební výsluní. Název kapely prý znamená „věci, který jsou tak hezký, až jsou hnusný a naopak.“ Největším hitem „Wanastovek“ je balada Sbírka zvadlejch růží.

Sobotní den slibuje dva velké hudební zážitky – Charlie Straight a SS Sputnik. Třinecká kapela Charlie Straight působí na hudební scéně od roku 2006 a hraje britpopové melodie. Hned za své první album „She´s Good Swimmer“ získala v roce 2009 ocenění v hudební anketě Anděl za nejlepší album roku, objev roku a videoklip roku (klip Platonic Johny). Od té doby sbírá kapela různá ocenění či nominace pravidelně, ať již od stanice MTV nebo v Českém slavíkovi. Poslechněte si a podívejte se na klip Shall We Have a Baby, který vznikl v domácích podmínkách kapely.

Sique Sique Sputnik je kapela, o které jste možná je britská kapela, o které jste možná vůbec neslyšeli. Přesto hraje již od roku 1982 a nejen v Británii patří mezi legendy osmdesátkové generace. Postpunkové období, ve kterém vznikla, je pro její hudbu příznačné. Podivné líčení a kostýmy k jejich vystoupení patří, uvidíme, jak se „zmalují“ na Mělníku : - ). Každopádně před sedmnácti lety pronikly až na třetí místo britské hitparády s písní, kterou si můžete pustit níže.

V neděli se můžete těšit na slovenskou partu Iné kafe. Punkrocková kapela koncertuje od roku 1995, v roce 2006 zanikla, ale od roku 2010 se opět dala dohromady. Není mnoho příležitostí tuto kapelu vidět, například v loňském roce měla pouze 13 koncertů. Mimochodem – všechny byly vyprodané a na žádný z nich nebylo vstupné levnější, než kolik zaplatíte za celý hudební festival vinobraní. Podívejte se na klip „Spomienky na budúcnost.“

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz