Jak dopadla aukce energií v Neratovicích a na Mělníku?

Domácnosti v Neratovicích a v Mělníku měly v uplynulých týdnech příležitost přihlásit se do elektronické aukce na dodávky elektřiny a plynu. Kolik domácností příležitost využilo? Jakou úsporu jim aukce přinesla?

V Neratovicích se do aukce přihlásilo 152 odběratelů elektřiny a 59 odběratelů plynu. Na Mělníku byla čísla nižší, jednalo se o 65 odběratelů elektřiny a 26 odběratelů plynu.

Elektronická aukce proběhla 27. června v 11 hodin a přinesla následující výsledek:

Neratovické domácnosti by při stejné spotřebě elektřiny ušetřily v následujícím období 32,1% z nákladů, u plynu pak 22,38%. U průměrné domácnosti lze předpokládat úsporu v rozmezí 3-4 tisíce korun ročně.

Mělnické domácnosti, které se aukce zúčastnily, se mohou těšit na elektřinu levnější o 32,88% a plyn levnější o 28,02%. Úspora u mělnických domácností tak bude ještě o desítky až stovky korun vyšší, než v Neratovicích.

Výsledky aukce nevybočily z průměrů jiných měst a domácnosti, které věnovaly snaze o úsporu nákladů na energie cca hodinu času (nalezení příslušných smluv a vyúčtování + jejich donesení na radnici) tak mohou být spokojeny. Tisícové úspory za hodinu času totiž určitě stojí. Vydělání stejné částky při průměrné mzdě totiž trvá 32 hodin…

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Oprava (Tomáš Malina - iSoutok, 8.7.2013 16:04:19) Odpovědět

  Rád bych tímto opravil informaci ze článku, při jehož psaní jsem se o řádek přehlédl a uvedl nesprávnou hodnotu dosažené úspory u zemního plynu při aukci v Neratovicích. Správný údaj je úspora 35,44% při stejné spotřebě plynu proti současné ceně. Pro účastníky aukce to znamená ještě výhodnější cenu, než jsme dosud uvedli. U Mělníku a zemního plynu je pak správný údaj o dosažené úspoře 30,41%. Předposlední odstavec z článku tak zcela neplatí.

  Správné údaje o úspoře tak jsou:
  elektřina Neratovice 32,17%, Mělník 32,88%
  zemní plyn Neratovice 35,44%, Mělník 30,41%.

  Za upozornění děkuji našemu čtenáři.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz