Jak dopadnou volby?

Dali jsme hlavy dohromady a tipnuli si výsledek komunálních voleb. Na Mělníku a v Neratovicích očekáváme vítězství stejného volebního subjektu, jako před čtyřmi lety. Překvapení čekáme v Kralupech. A pouštíme se i do spekulací, jak by mohly vypadat povolební koalice…

Mělník

TOP09 obhájí své vítězství z před čtyř let. S odstupem za topkou skončí na druhém místě uskupení starosty města Ctirada Mikeše Mé město. Velmi dobrý finiš měla místní ČSSD, naklonila si přízeň mnoha voličů a udělá slušný výsledek.

Povolební koalice by mohly být:

TOP09 + Mé město

TOP09 + ČSSD + Mělničané

TOP09 + Mé město + Mělničané

Mé Město + ANO + Mělničané + ODS

Neratovice

V Neratovicích uhájí první místo současná starostka Lenka Mrzílková. Jenže bude jí to stačit na pokračování v pozici starostky? Sociálním demokratům pod vedením Pavla Šandy v závěru kampaně jakoby došel dech. Proto pouze uhájí druhé místo z před čtyř let. Svými některými výroky v diskuzích a tykáním si s lídryní Zelená pro Neratovice podle mailů našich čtenářů svůj voličský elektorát poněkud znejistěl. Antikampaň vedená proti místní topce výsledek neovlivní, mírně však zvedne volební účast ve srovnání s rokem 2010. Na stávající poměry udělá slušný výsledek neratovická ODS.

Jaké by po volbách mohly být koalice?

Vzhledem k očekávanému roztříštěnosti mandátů spíše počítáme se vznikem koalice, v nichž bude základem spolupráce těchto subjektů:

a) Neratovice jinak + ODS + x

b) ČSSD + KSČM + x

c) TOP09 + Společně pro Neratovice + x

Kralupy

Právě zde se může odehrát největší revoluce. A tak i my budeme odvážně tipovat jinak, než bychom tipovali ještě před pár týdny. Místo očekávaného snadného vítězství Starostů a nezávislých vyhraje koalice ODS a TOP09 nebo Hnutí ANO. Kralupský místostarosta Libor Lesák není typem politika z plakátu, připomíná spíše dělníka všedního dne a podle ohlasů a diskuzí je to typ člověka, kterého možná kralupští hledají. Starosta Petr Holeček odvádí dobrou práci, možná se však již voličům v Kralupech trochu okoukal. Nepomohlo mu také, byť krátké, působení v Poslanecké sněmovně. A tak to v politice bohužel občas chodí, že i dobrý politik nevyhraje. 

Koalice by mohla být tvořena na základech:

a) ANO + Starostové a nezávislí + ČSSD

b) ODS - TOP09 + Starostové a nezávislí.

Koalici ODS-TOP09 a ANO se bude nabízet, otázkou je, zda by byla posvěcena ústředím Hnutí Ano…

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. koalice (jarda, 9.10.2014 10:06:48) Odpovědět

  Na mělníku to bude koalice ČSSD,KSČM,ANO2011 a to bude řádná změna k lepšímu.

 2. Bez nich bude lépe (Mělničané, 9.10.2014 10:10:13) Odpovědět

  Bez Mělničanů a Radnice koudelky bude mělníku lépe.Všetaťáka nevolte.

 3. Ně Mělníku je již domluveno (mirek, 9.10.2014 10:14:08) Odpovědět

  Na Mělníku je koalice již domluvená - má dva cíle, udržet v křesle pana Mikeše a nepřipustit změny prostředí na radnici:

  Mé Město + Mělničané + ODS + ANO

  Již to pánové doladili:-)

 4. Šanda to nevede sám (bývalý volič čssd, 9.10.2014 11:45:53) Odpovědět

  Dech mu nedošel, akce byly a jsou jen jim tam nikdo nechodí. Za sebe tipuji: TOP09 + Společně pro Neratovice + ČSSD.

 5. Kralupy (David, 9.10.2014 11:53:31) Odpovědět

  V Kralupech vyhraje ANO, bude to ale o fous. Koalici s ODS by asi i dali, od vedeni diktat nemaji, ale proti bude nejspis par kandidatu. Uvidime, kdo se tam nakonec dostane. Mozna to skutecne dopadne tak, ze pujdou se STAN. Male strany nejspis nebudou mit moc velkou silu a nektere se tam ani nedostanou. ANO 5, ODS 4, STAN 3, KSCM 3, CSSD 2, Pirati 2, Usvit 1, KDU 1, Beritovci 0.

 6. Nic se nezmění (Max, 9.10.2014 12:20:28) Odpovědět

  Proslýchá se koalice bez ohledu na výsledek voleb
  Mé město,ODS,Radnice,Mělničané,ČSSD.

 7. Koalice na Mělníku? (J. Dohnal, 9.10.2014 12:59:08) Odpovědět

  Proslýchají se různě varianty. Můžu Vás ale ujistit, že ČSSD má nové vedení i nového lídra do voleb a chceme změnu na Radnici! Navíc máme jednu obrovskou výhodu - jsme demokratická strana a o povolebním vývoji povedeme standardní diskusi. U nás netahají za provázky žádní zákulisní hráči.

 8. Vítěz (jonáš, 9.10.2014 13:06:58) Odpovědět

  Nikdo z politiků nepočítá s KSČM a ta jim vytře zrak. Konec špinavostí na radnic pod vládou Mikeše, Koudelky. ODS a Mělničanů se blíží.

 9. Máme štěstí (Václav, 9.10.2014 15:25:20) Odpovědět

  No myslím si, že zrovna na Mělníku máme štěstí, že KSČM má na předních místěch úplně normální lidi a né nějaké stalinisty. Myslím, že ti policajti by jsi už s tou špínou na radnici poradili, zvažuji proto volbu KSČM.

 10. - (Alda, 9.10.2014 20:44:20) Odpovědět

  Jsem zvědavej na koalici Paula Schandy. Poslední dobou akorát všude na internetu napomíná, opravuje a mentoruje ostatní. To je tedy vizitka :-P

 11. Sleduji, co se děje v Neratovicích. (Vráťa, 9.10.2014 21:35:16) Odpovědět

  ...z před čtyř let?.... Co to znamená? Prosím o vysvětlení. Děkuji.
  Co se týká volebních výsledků v Neratovicích, vaše přání je otcem myšlenky. To znamená, že si přejete, aby vyhrála Mrzílková s Neratovice jinak, za ní ČSSD - to si nepřejete, ale musíte se s tím smířit, pak ODS těsně následovaná TOP 09 nepoznamenanou skandálem, dále vám je to jedno. Protože si tento volební výsledek přejete, zveřejňujete jej zde jako naprosto jistý. Avšak skutečnost bude jiná. ODS se stala nedůvěryhodnou poté, co se Hrodek nevzdal postu místostarosty a nechal si schválit měsíční odměnu třicet tisíc, TOP09 bude mít štěstí, když uhájí jeden mandát, Mrzílková si zatloukla poslední hřebík do rakve svoláním zastupitelstva dva dny před volbami, aby prosadila negarantovanou dotaci na rekonstrukci ulice Masarykova. K dalším se nemohu vyjadřovat, neznám tak dokonale místní poměry.

 12. :) (Aneta, 9.10.2014 22:06:32) Odpovědět

  tak Paul a Anička jsou poměrně specifičtí představitelé neratovické komunální politiky...:)

 13. ale, ale (Anna Spěváčková, 9.10.2014 22:09:17) Odpovědět

  S Pavlem Šandou si tykám, protože jsem mu to, jako žena, nabídla. Máme tedy na veřejnosti nebo na webu předstírat, že si netykáme? Máme být pokrytci? To by si elektorát (= voliči) přál? Opravdu?

  Tykáme si s (podle pořadí na seznamu na webu města) těmito zastupiteli: Kroužeckým, Landovou, Lidem, Moravou, Soukupovou, Vackem, Vojtovou. Myslíte si, že kdyby to jejich voliči věděli, znejistěli by?

 14. pozdní reakce (Pavel Šanda, 12.10.2014 4:22:37) Odpovědět

  Popravdě si v Neratovicích tykám s poměrně velkou částí občanů Neratovic. A nevidím důvod, proč odmítnout nabídku od pí Spěváčkové. Kromě ní si tykám s Kocourkem, Lidem, Kroužeckým, Landovou, z nově zvolených s Pořízem, Wiesnerem.
  Prostě v Nera si hodně lidí tyká. :)

 15. pro P.Š. (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 12.10.2014 9:00:47) Odpovědět

  A co mám dělat, pokud čtyři lidé napíšou mail typu: všimli jste si, že si P.Š. tyká s A.S., to u mě tedy klesl? Tvářit se, že to voliči (spíš tedy již nevoliči) čssd nevnímají nebudu.
  P.S.: Mě je to fuk, ať si tyká kdo chce s kým.

předchozí
1 | 2 následující

end is near

Kontakt

iSoutok.cz