Jak komunikují kandidáti na hejtmana? Tragédie s výjimkou…

nslevPřed deseti dny jsme mailem oslovily některé středočeské kandidáty na hejtmana a zaslali jim po třech otázkách. Konkrétně jsme dotaz zaslali pánům Řihákovi, Nwelatimu, Jetenskému, Rovenskému a Adamcovi a dámě – paní Holinkové Popkové. A ta jako jediná v našem testu uspěla.

Přitom jí k úspěchu stačilo málo – na náš mail zareagovat. A její reakce nebyla špatná. Na dotazy:

„Paní inženýrko, proč je takřka nemožné vyhledat na Vás kontakt? Jakým způsobem komunikujete se svými potenciálními voliči?

Co považujete za nejpalčivější problém Kralup nad Vltavou a jak byste ho řešila?

Standardně se kandidátů dotazujeme na některý z bodů jejich volebního programu, volební program pro StČ kraj ale na webu nemáte. Je ale patrné, že se věnujete zdravotnické tématice. Proto otázka: Je bez diskuze, že moderní zdravotní péče je velmi drahou záležitostí. Jakým způsobem byste zvýšila příjmy zdravotních pojišťoven, aby byla moderní zdravotní péče dostupná více pacientům?“

Nám odpověděla:

„Dobrý den,

děkuji za otázky. Ráda na ně odpovím.

To je zvláštní, že nemůžete najít kontakt. Je přímo na našich stránkách, na tomto odkazu - http://stredocesky.nslev21.cz/kontakty-0, telefonní číslo je mé a e-mailová adresa směřována na mě. S potenciálními voliči komunikujeme především formou kontaktní kampaně. Rozdáváme letáky, kde je uveden náš program a kontakty na všechny kandidáty, aby se na nás mohli voliči obrátit s jakýmkoli problémem.

Jako nejpalčivější problém Kralup nad Vltavou vidím jednoznačně dopravní situaci. Městu zoufale chybí obchvat. Určitě by bylo i potřeba revitalizovat centrum města.

Náš volební program je k dispozici na našich webových stránkách. V krajských volbách se zaměřujeme především na celostátní témata. Co se týká zdravotnictví, problematika má regionální i celostátní rozměr. Z krajského hlediska chceme především zamezit další privatizaci nemocnic, protože soukromé subjekty sledují jeden jediný záměr, a to co největší zisk. Úspěšná léčba pacienta je druhotná. Dále chceme rozšířit síť výjezdních míst záchranné služby a posílit lékařské pohotovosti, aby byly daleko dostupnější. Proč musí maminka z některých koutů kraje jet s dítětem, které bolí zub, 100 km na zubní pohotovost?
Co se týká zdravotního systému obecně, myslím si, že hlavním problém nejsou nedostatečné příjmy zdravotních pojišťoven. Ty operují s nějakými 230 mld Kč ročně. Problém vidím spíše v efektivitě jejich využívání. Největší podíl na plýtvání prostředků má určitě farmaceutická lobby a neefektivní nákupy přístrojů a materiálů, které v daném místě vůbec nejsou potřeba a pořizují se nadsazené ceny.
Podle mě by tohle měly vyřešit veřejné aukce léků a důkladná kontrola zdravotních pojišťoven.

Kdybyste měl ještě nějaké otázky, neváhejte mě kontaktovat.

Hezký den,

Michaela“

Co se týká formy komunikace, nemáme kandidátce NSLEV21 co vytknout. Co se týká obsahu (který nehodnotíme po stránce politického názoru, nýbrž po stránce trefení kralupských témat, chybělo nám to největší – zaměstnání a pracovní příležitosti.

Z ostatních stojí určitě za zmínku lídr komunistů Jetenský. Jeho pracovní mail na krajském úřadě (!!!) nám totiž zahlásil, že schránka je plná a zpráva nedoručitelná. Připomeňme, že pan Jetenský je díky oranžovo rudé koalici na kraji předsedou finančního výboru kraje. Jak s ním hejtmanka a krajští úředníci komunikují, když to nejde mailem, je nám trochu záhadou… No a jak hodnotíme další oslovené? Jeden velký propadák. Nikomu z dalších kandidátů na hejtmana nestálo za to na naše otázky odpovědět. Ano, našich 2400 čtenářů za měsíc je jen zlomek z potřebných 80000 hlasů (zhruba tolik bude stačit na volební vítězství v kraji), a tak se na ně kandidáti vyprdli. No jen aby, milí zájemci o hejtmanství, se taky voliči nevyprdli na vás…

Každopádně nás to inspirovalo podívat se ještě do voleb na kandidáty z našeho okresu. Uvidíme, jak uspějeme tam.

 

Zdroj obrázku: NS LEV 21

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz