Jak se podniká na Mělnicku?

Sdružení “Město pro byznys” vyhodnocuje každým rokem podnikatelské prostředí ve městech ze dvou pohledů - podnikatelské prostředí podle kritérií a podle přístupu veřejné správy k podnikání v místě. V Kralupech i na Mělníku se podmínky meziročně zlepšily, Neratovice si ve srivnání středočeských měst pohoršily.

V oblasti podle kritérií patří nelichotivé poslední 26. místo v kraji městu Neratovice. Mělník si nevedl o mnoho lépe a skončil 24. Kralupy rovněž skončily ve druhé polovině tabulky, ale 16. místo je ve srovnání s dalšími městy z Mělnicka vlastně výborný výsledek. V tomto hodnocení se vychází především z počtu firem, vývoje počtu ekonomických subjektů, ceny svozu odpadu a ceny vodného a stočného.

V hodnocení přístupu veřejné správy k podnikání a podnikatelským subjektům bylo vysvědčení pro města z Mělnicka výrazně lepší. Kralupy obsadily 5. místo, Mělník 7. a Neratovice 13. V této kategorii se jedná o hodnocení přístupu úřadů k podnikání zejména na základě vyhodnocení dotazníků zaslaným podnikajícím ekonomickým subjektům.

Po součtu obou kategorií vyšla nejlépe ze středočeských měst Příbram. Z Mělnicka si nejlépe vedly Kralupy na 8. místě. Mělník obsadil 18. pozici a Neratovice předposlední 25. Městem s nejhoršími podmínkami pro podnikání v kraji je Nymburk.

Jak to bylo před rokem?

Zajímavý je pohled, jak vypadaly podle stejných hodnotitelů podmínky pro podnikání před rokem. Mělník tehdy obsadil celkově poslední 26. místo, Neratovice byly 22. a Kralupy 19.

Kralupy se tedy meziročně zlepšily o 11 pozic, Mělník o 8. Neratovice naopak klesly o 3 místa níže. Loňské výsledky hodnocení “Město pro byznys” naleznete v našem článku ZDE.

 Zdroj: Město pro byznys 2013

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz