Jak si vede poslanec z Kralup Holeček?

Starosta Kralup nad Vltavou Petr Holeček se po senátních volbách stal na podzim roku 2012 poslancem. Ve stejné době byl zvolen do zastupitelstva Středočeského kraje. Zastává tedy tři vysoké politické funkce. Jaká je jeho dosavadní statistika v Poslanecké sněmovně?

Pro Mělnický deník po svém zvolení Petr Holeček uvedl: „Zůstanu dále starostou Kralup nad Vltavou," a doplnil, že musí nejdříve získat zkušenosti, jak stíhá všechny své povinnosti a zda je zvládá s plným nasazením. „Nebudu jediným poslancem, který je zároveň i starostou," připomněl například starosty Semil nebo Vlašimi.“

Faktem je, že jeho dosavadní účast na hlasování v Poslanecké sněmovně patří mezi nadprůměrné. ANO nebo NE hlasoval v90,8% hlasování, v 6,6% se hlasování zdržel, k hlasovacímu zařízení nebyl přihlášen při 2,6% hlasování. V poslanecké sněmovně doposud v diskusi nevystoupil. Je členem Poslaneckého klubu TOP09 a Starostové, stal se členem Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a Výboru pro životní prostředí. Kancelář v regionu si prozatím dle webu sněmovny neotevřel, zaměstnal dva asistenty – Lukáše Tůmu a Evu Šleichertovou.

Středočeský kraj ani město Kralupy statistiky účasti nevedou, nemáme tedy objektivní podklady, nakolik se souběh tří funkcí podepsal na práci Petra Holečka pro město. Každopádně vysoká účast na hlasování ve sněmovně znamená, že cca polovinu času tráví Petr Holeček právě zde. „Režim sněmovny probíhá v šestitýdenním cyklu – tři týdny je zpravidla schůze sněmovny, dva týdny probíhají schůze výborů a týden je tzv. variabilní, který buď mají poslanci na práci v regionu, nebo se v něm konají mimořádné schůze sněmovny nebo výborů. Schůze sněmovny a výborů začínají zpravidla v devět hodin ráno a končí po sedmé večerní, v případě výborů to bývá o dvě až tři hodiny dříve. Pondělky jsou v každém týdnu volné pro přítomnost poslance v regionální kanceláři, úterky začíná schůze sněmovny ve 14.00, dopoledne ale probíhají jednání poslaneckých klubů,“ sdělil nám pracovník informačního střediska Poslanecké sněmovny. Z výčtu je tedy patrné, že práce poslance je velmi vázána na přítomnost v Praze. A přestože Praha je jen kousek od Kralup, na obou místech současně být prostě nejde.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz