Jak ušetřit za vytápění domu?

Náklady na vytápění domu patří k nejvyšším výdajům domácností. Na vytápění a ohřev vody spotřebuje typická domácnost až 80% své energetické spotřeby. Proto stát podporuje úsporu energií v domácnostech v rámci dotačního programu Zelená úsporám.

Zateplením domu snížíte tepelné ztráty a prodloužíte jeho životnost

Zateplení domu pomáhá nejen tepelné pohodě uvnitř, ale také snižuje namáhání stavby a prodlužuje tak její životnost. O estetické stránce zatepleného domu nemluvě. Odborníci tvrdí, že pro pocit tepla v místnosti je optimální součet teploty vzduchu a teploty stěny 38 stupňů. Teplota stěny je důležitá pro pocitové vnímání tepla – lidé někdy cítí, jakoby stěny vyzařovaly chlad a nastavují proto topení na vyšší výkon. Rozdíl teploty zateplené a nezateplené stěny bývá 5 a více stupňů celsia. O zateplování více informací na psgroup.sk . Důležité je si pro zateplení domu vybrat firmu se zkušenostmi. Zejména proto, aby přidání izolační vrstvy na vnější zdivo domu nemělo vliv na odvod vlhkosti ze zdiva ven.

Nejvíce tepla odchází okny. Pořiďte okna s dobrým profilem.

Měření pomocí infrakamer ukázalo, že největší tepelné ztráty staveb jsou v oblasti oken. Na vině je nejen špatná tepelně-izolační schopnost tradičních skel. K velkým ztrátám dochází i netěsnostmi v oblasti oken. Nejlépe si to uvědomíte, pokud si necháte vyměnit okna a bydlíte u rušné ulice. Tak jako se zlepšil akustický komfort, tak se zlepšily i izolační vlastnosti oken. Při výběru nových oken nehledejte jen nejnižší cenu. Zajímejte se o kvalitu výroby. Uživateli ceněný je profil Salamander na tomto odkaze. Profil Salamander se vyznačuje hladkým povrchem, povedeným designem a jasnou barvou. Plastová okna Slamander jsou konstruována s hlubším rámem a dosahují skvělé hlukové izolace až do 47 decibelů. Z vlastní zkušenosti vám přidám ještě jeden tip – nejvíce se lidé pouštějí do výměny oken v letní sezoně. Chcete-li dostat lepší cenu na kompletní dodávku nových oken, objednejte si jejich dodání a montáž na jaře nebo na podzim.

Tepelná čerpadla umí vloženou energii ztrojnásobit

Princip tepelného čerpadla je znám již více než 100 let. Teprve dnes, kdy lidé umí zmírnit tepelné ztráty celého domu, se stává masovou záležitostí pro vytápění budov. Statistiky říkají, že každý desátý nový dům je technologií tepelného čerpadla vybaven. Tepelné čerpadlo je ale vhodné i pro starší domy, které prošly zateplením. Když zjednodušeně popíši, kde tepelné čerpadlo bere energii na ohřev vašich radiátorů, napíšu, že z okolního prostředí. Podobně jako solární panel funguje nejen při ostrém slunečním svitu, dokáže tepelné čerpadlo dostat teplo ze země nebo vzduchu  i při nízkých zimních teplotách. Tepelnou energii bere čerpadlo z prostředí pomocí speciálních vlastností plnících kapalin a zvýšení jejich tlaku pomocí kompresoru dokáže ohřívat vodu ve vašich topících tělesech. Firma ECO Technologies s.r.o. dodávající tepelná čerpadla Daikin a Atherma popisuje princip, na kterém tepelná čerpadla fungují jako přečerpávání tepla ze vzduchu a pomocí dodání další energie a využití fyzikálních zákonů k jejímu nárůstu tak, že až 2/3 energie pro vytápění získáváte „zadarmo“.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz