Janouškovo oko nad Mělníkem

Glosy o bdícím oku nad Mělníkem, hrozícímu džihádu v Neratovicích, SKI areálu Kralupy, dětech, co si podpalují školku, o obchodních centrech na Mělníku, která ale určitě nevyrostou.

Mělnický unabomber

Jakýsi vyšinutec nahlásil na Mělníku bombu u soudu a o pár dnů později v nemocnici. Tam museli zastavit akutní příjmy a záchranka vozila pacienty do okolních nemocnic. Pokud bude anonym dopaden a obnoví-li se tradice vinobraní - topení zloducha v kašně, myslím, že kandidát je pro letošní rok jistý.

Děti, nehrajte si s ohněm

V Kralupech nad Vltavou hořela mateřská školka. Zasahovat muselo pět týmů hasičů Jak vyšlo najevo, za požár může jedno z dětí, které si přineslo do školky plynový zapalovač a šlo si s ním hrát do skladu lůžkovin. Že by partyzánský boj za zrušení povinného popoledního spánku?

Mimochodem, nejen hasiči, ale i učitelky zvládli vše naprosto skvěle. Doufejme, že jejich výkon někdo náležitě ocení.

Na lyže místo do Špindlu pojedete do Kralup

Krajina u příjezdu do Kralup od Veltrus bývala rovinatá. Proč bývala? Již několik měsíců dochází na pomezí Kralup a Veltrus k navážení zeminy a suti a roste tam už docela pěkný kopec. Odhadem má výšku blízkou 30 metrům a navážení pokračuje. Příští zimu (uvidíme, za kolik let přijde) si tak budete moci jezdit zalyžovat blíže, než do Krkonoš nebo na Monínec. Tedy pokud zahrádkáři nevyhrají svůj boj ve stylu tibeťanů. Bojují proti haldě nápisy jako: “Nechceme skládku, chceme přírodu,” z čehož si zatím firmy navážející sutinu ani stavební úřad Veltrusy, který navážení toleruje, moc nedělají… 

Džihád v Neratovich

Římskokatolická církev by slovy svého administrátora Petera Kováče ráda postavila poblíž neratovického centra kostel. Prý aby to věřící neměli na skupinové seance (mše) příliš daleko. Pozemek chtějí získat směnou s městem a navrhují čtyři možné lokality, mezi nimi i lesík mezi Kojetickou ulicí a náměstím a lesík u železničního nádraží. Tak jestli chcete v Neratovicích kácet stromy, čeká vás dobrá příprava na džihád…

Na Mělníku další obchodní centrum nebude. Fakt?

Ctirad Mikeš se pro Deníky Bohemia vyjádřil, že se v žádném případě nebude ve městě stavět další obchodní centrum. Tak nevím. Lecos se dá zaslechnout o využití pozemků kolem “první fáze obchvatu města” (ve skutečnosti propojení dvou rušných ulic blízko sídlištní zástavby). Dokonce již v době rušení “řepného placu” existovaly nákresy různých vlivných mělnických osob, co kde bude kolem rušné komunikace stát. A také nevím, jestli lidé náhodou další obchodní centra nechtějí. Většinou to bývá tak padesát na padesát.

Janouškovo oko nad Mělníkem

To, že podnikatel Roman Janoušek má na Mělníku mimo pozemků a kamarádů i dům, je věc známá. To, že je na něm umístěna kamera zabírající veřejné prostranství, si už tolik lidí nevšimlo. To, že umístění takové výrazné kamery na fasádě domu v historické zástavbě nevadí mělnickým památkářům, je s podivem. Naše pátrání ale šlo jiným směrem - má tato kamera povolení úřadu pro ochranu osobních údajů? A zjistili jsme, že toho moc zjistit nemůžeme. Kamera zabírající veřejné prostranství potřebuje povolení úřadu pouze ve chvíli, kdy je záznam z ní archivován. A pokud neprokážeme, že archivován je, máme takřka nulovou šanci cokoliv udělat. Úplně ale toto téma neopouštíme. Však jsme psali, že redakci tvoří urejpaní lidě ;-)

Kolik za to berou? A proč chtějí být starosty?

Čtenář Milan nám poslal své poznámky k vedení města Mělníka a svůj mail zakončil řečnickou otázkou: Kolik za to berou? A tak jsme se rozhodli v tomto týdnu zveřejnit článek, ve kterém uvedeme, kolikže za to asi berou. Nás ale stále zajímá jiná věc. Uchazeči o starostování se vždy prezentují jako schopní, úspěšní, vzdělaní lidé. A proč tedy jdou do politiky? Jako odborníci by byli zaplaceni ve svých oborech lépe, dostalo by se jim všeobecného uznání a měli by svatý klid. Ani jednoho se v politice nedočkají. Schválně, pošlete nám, co si myslíte vy!

Pánbůh s námi, pánbůh s vámi a vše zlé pryč přátelé!

Další glosy za týden.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz