Je třeba zbavit se Schweigstilla, volby a kondice nájemníků

O tom, jak v politickém zákulisí existuje plán na povolební uspořádání na mělnické radnici. O tom, že Ondřej Tichota a Rudolf Fidler kandidují na poslance. A také o tom, jak město pečuje o kondici nájemníků ve startovacích bytech.

Všichni proti Schweigstillovi?

Podle posledních týdnů by se mohlo zdát, že hlavním terčem městské opozice je starosta Ctirad Mikeš. Ve skutečnosti má být z vedení města odstraněn někdo jiný…

Z více zdrojů jsme slyšeli o plánech mělnické opozice (a většiny koalice) na uspořádání vedení města po příštích komunálních volbách. Cílem není odstranit z vedení města trestně stíhaného starostu Mikeše, ale jeho prvního zástupce Milana Schweigstilla. Opozici nevadí ani druhý místostarosta Petr Volf (ikdyž někteří jednotlivci si i na jeho místo brousí zuby a místostarostu by rádi vyobcovali do čela některé z příspěvkových organizací).

Důvodů, proč se Milan Schweigstill stal hlavním cílem, je více. Jsou to jeho kroky kolem územního plánu města (které se v některých ohledech přímo střetávají se zájmem místních vlivných osob, o běžné drobné majitele pozemků zde opravdu téměř nejde…), záležitosti spojené s výběrem dodavatelů města (v posledním období výrazně klesl počet zakázek přidělovaných místním firmám) a malá ochota tolerovat některé dohody, které vzniknou bez jeho účasti (zde pochopíte, že nemůžeme blíže specifikovat, ale týkají se např. personálních záležitostí či organizací řízených městem). Když k tomu připočtete ne zcela ideální vztahy místostarosty s některými zaměstnanci úřadu, zdá se, že jeho pozice před volbami (a zejména po nich) v příštím roce bude složitá.

V podstatě by se tak mohl opakovat scénář podobný roku 2010 (a daleko k němu nebylo ani o čtyři roky později), kdy vznikla dohoda všech proti tehdy vítězné Schweigstillově TOP09. Koalice všech demokratických uskupení proti Schweigstillovi a kontrolní role prostřednictvím kontrolního výboru svěřená KSČM tak může být docela reálným příštím uspořádáním (bez ohledu na výsledek voleb).

Pravdou však také je, že se chvílemi zdá, jako by i sám Milan Schweigstill těmto plánům pomáhal…

Zastupitelé z Mělníka chtějí být poslanci

Na kandidátních listinách stran a hnutí, které se budou ucházet o hlasy voličů při brzkých volbách do Poslanecké sněmovny, naleznete i tváře známé z místní politiky.

Radní Ondřej Tichota je na třináctém místě kandidátky STAN. Rovněž třinácté místo na kandidátce KSČM obsadil zastupitel Rudolf Fidler.

Oběma kandidátům přejeme ve volbách hodně štěstí.

Ve zdravém těle zdravý duch

Známé pořekadlo si asi říkají na městě, a tak se rozhodli nájemníkům startovacích bytů vylepšit před přicházejícím obdobím chřipek a rýmiček kondici. Porouchaný výtah nechávají již měsíc mimo provoz, a ještě další měsíc může zůstat nefunkční. Nájemníci startovacích bytů, často páry s malým dítětem, však zřejmě podle reakcí nemají pro tuto bohulibou zdravotní akci města zcela pochopení…

Nashledanou za týden!

/11.9.2017/

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Ahoj Mopslíku (Standa, 21.11.2017 1:21:38) Odpovědět

    místo těch nesmyslů co tady píšeš si radši hlídej manželku. Má hodně moc přátelský vztahy s Radkem. Asi ti to při tom psaní uniklo.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz