Jiří Paroubek: Mělník patří k nejhezčím městům

Jiřího Paroubka můžete mít rádi nebo vůči němu můžete mít výhrady. Co ale nelze pominout - přestože byl předsedou vlády necelý rok a půl, stal se jedním z nejvýraznějších politiků země. Nyní se ve volbách do Evropského parlamentu pokouší o restart politické kariéry a navzdory bojkotu velkých médií se může stát jejich černým koněm. Přečtěte si, jak na současnou politickou scénu nahlíží, proč ho média bojkotují a jaký má vztah k Mělníku.

Při pohledu na současnou politickou scénu mě napadá jediné - vládnou nám druhořadí politici. Nemohu si pomoci, naší zemi chybí politické osobnosti typu Zemana, Klause, Paroubka, Topolánka, které byly schopny polarizovat společnost na základě svých tezí. Jak vidíte současnou politickou scénu? Není právě absence skutečných politických osobností příčinou úspěchu "nepolitických politiků"?

J.P.: Byl bych nerad, kdybych se já sám měl stylizovat do pozice „skutečné“ politické osobnosti. Máte ovšem nesporně pravdu v tom, že politika je – byť to někdo nesmyslně popírá – bojem idejí a programů. A pokud tomu tak není, degeneruje. Uvidíme, co nynější političtí lídři dokáží. K hodnocení ale potřebují čas.

Rozhodl jste se k návratu na politickou scénu ve volbách do Evropského parlamentu. Proč by lidé měli k volbám do EP jít?

J.P.: Měli by ve vlastním zájmu vybrat takové lidi, kteří nejlépe budou hájit český národní zájem. A v minulosti toto již prokázali. EP bude mít čím dál větší vliv na české zákony, na život nás všech, proto bude dobré, aby lidé pečlivě zvažovali, koho volí. 

Velká média, dnes vlastněná zájmovými ekonomickými skupinami, nedávají straně LEV21 téměř žádný prostor. Proč se podle Vás tak děje? 

J.P.: Média v ČR respektují zájmy konkrétních zájmových a podnikatelských skupin. Já jsem se těmito skupinami nikdy nenechal vodit jako maňásek na provázku. 

Kde se tedy dnes lidé mohou seznámit s Vašimi názory a politickým programem?

J.P.: Podívejte se na náš web k volbám do EP www.paroubek.cz, tam se dozvíte více o našem programu, našich kandidátech i aktuálních otázkách. 

Jaký je Váš vztah k Mělnicku?

J.P.: Líbí se mi soutok Labe s Vltavou. Město Mělník patří k nejhezčím českým městům. Rád se tam vracím.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. LEV21 (Michal Nováček, 15.4.2014 12:47:49) Odpovědět

    Jiří Paroubek měl zůstat v čssd. Je určitě schopnější než Keller.

  2. Buldozer (Milan z Mělníka, 15.4.2014 19:53:58) Odpovědět

    Paroubek mi v politice nechybí. Ale musí se nechat, že respekt měl a vládnout uměl.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz