Josef Znášik: Politici nemají bezhlavě zadlužovat občany a děti

Josef Znášik kandiduje do sněmovny za Svobodné. Říká, že politici by neměli bezhlavě zadlužovat občany a jejich děti. Žije v Liblicích, kde jako živnostník provozuje zámečnictví a výrobu grilů. Je číslem 15 na kandidátce Svobodných.

Mohl byste se čtenářům iSoutoku představit?

Jmenuji se Josef Znášik a narodil jsem se v mělnické porodnici před 35 lety. Bydlel jsem v Byšicích, kde jsem také chodil do základní školy a poté jsem vystudoval v Mělníku na ISŠT obor strojní mechanik. V Mělníku jsem také 7 let bydlel a nyní žiji v Liblicích, kde také provozuji svoji živnost zakázkové zámečnictví a výrobu zahradních grilů Joska. Mezi mé koníčky patří in-line brusle v mládí jsem také závodně za Mělník hrál Lední hokej, Badminton a také si rád zahraji šachy. Do Strany svobodných občanů jsem vstoupil v roce 2012, kdy jsem si jako zklamaný volič vládnoucí "pravice", který se celý život zajímal o dění ve státě řekl, že bych se měl také aktivně zapojit a jediná pravicová alternativa jsou právě Svobodní.

S jakými cíli se ucházíte o hlasy voličů v předčasných volbách do PSP ČR?

Svobodní jdou do voleb s heslem Méně státu, více občanům. Prosazujeme ústavní zákon o vyrovnaném hospodaření státu, aby politici již nemohli bezhlavě zadlužovat občany a jejich děti. Chceme také zavést po vzoru Švýcarska opravné referendum takzvané Lidové veto, aby se občané mohli bránit proti zlovůli politiků, jenž by prosazovali zákony, které jdou proti většinové vůli občanů jako tomu bylo například při schválení zákona o tzv. církevních restitucích, kdy se veřejnost většinově vyjadřovala negativně k tomuto zákonu, ale legislativně proti tomu nemohla nic udělat. Politici by tak v budoucnu byli nuceni veřejnosti více vysvětlovat důvody proč jednotlivé zákony navrhují, protože by jim v případě odmítnutí takového zákona v Lidovém vetu hrozilo rozpuštění sněmovny a automatické vypsání předčasných voleb. Je to pojistka demokracie, která ve Švýcarsku velice dobře funguje. Dále prosazujeme zrušení některých daní, jako je daň z převodu nemovitosti, daň dědická, daň silniční, daň z uhlí a elektřiny. Svobodní také jako jediná strana dlouhodobě prosazují zrušení daně z příjmu fyzických osob, tedy žádné výjimky mladým či starým, rodinám s dětmi či bezdětným, žádné zvýhodňování jedněch na úkor druhých, ale tuto podle nás nemorální daň zrušit všem. Člověk nemá být trestán za to, že pracuje a vydělává peníze. Stát si beztak vezme od občanů velké procento z jejich příjmů skrze stovky dalších daní, poplatků a nařízení. Říkáme necháme vám peníze ve vašich kapsách. Chceme také osvobodit občany od nadměrné byrokracie a prosazujeme zrušení podle nás zbytečných úřadů. Prosazujeme také zrušení zákona o povinném přimíchávání biopaliv do benzínu a nafty, jenž si proloboval Babiš, čímž se zlevní pohonné hmoty minimálně o 1,50 na litr, aniž by to stálo státní pokladnu jedinou korunu, naopak díky levnější naftě budou u nás tankovat i dopravci jenž do teď tankovali PHM u levnějších sousedů, čímž do státní pokladny přiteče ještě více peněz z DPH a spotřební daně. Výmluvy politiků na EU, jenž pro toto navýšení biosložky zvedli ruku jsou falešné, protože Brusel nám hladinu biopaliv diktuje až od roku 2020.

Považujete za důležité, aby Mělnický region měl svého poslance?

Nejedná se o komunální volby ani volby do krajského zastupitelstva, tudíž jestli hodnoty a ideje jednotlivých stran hájí poslanec z Mělníka, nebo Liberce je ve své podstatě jedno. Vím, že je líbivé říkat lidem, že budu hájit zájmy regionu ve kterém kandiduji, ale já nejsem oportunista a už vůbec nevyznávám politiku přihrávání si navzájem malých domů, jako se tomu dosud děje. Ve sněmovně se mají prosazovat takové zákony, které budou k dobru všem občanům v republice a ne nějaké šití zákona na míru vyvoleným ze svého okresu. To se mi příčí a dělat to rozhodně nebudu.

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Mělnického regionu?

Nejsem si vědom toho, že bychom my Mělničané měli nějaké specifické problémy, které jinde v republice nemají. Děravé nekvalitní silnice najdeme u nás stejně jako všude po republice i když je pravda, že Středočeský kraj má nejhustší silniční sít a tak je tento problém více palčivý a mě osobně tohle dlouhodobě velmi vadí. Vysoké náklady práce a zbytečná byrokracie zatěžuje živnostníky a podnikatele na Mělnicku stejně, jako ty ostatní. Proto říkám, že budu prosazovat takové zákony, které budou k dobru všem občanů, tudíž i těch z Mělníka a okolí. Ovšem pokud chce někdo kroužkovat podle bydliště samozřejmě může, ale neměl by to dělat jen kvůli tomu.

Chcete-li se dozvědět více nejen o Mělnických Svobodných můžete si nás lajknout na FB https://www.facebook.com/svobodnimelnik

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz