Kampaň k vinobraní se zlepšila, počasí však zatím nepřeje

Před časem jsme se pustili do velké kritiky kampaně, která probíhá k letošnímu Mělnickému vinobraní. Nové billboardy, plakáty i webové stránky již snesou označení „profesionální kampaň“. Otázka tak zní – proč to nešlo hned?

Nový model vinobraní je zároveň finanční loterií. Zatímco dříve se dalo za jakéhokoliv počasí počítat s tím, že méně než 10.000 prodaných lístků prostě nebude, protože bez nich by rodiče a prarodiče nemohli vzít děti a vnoučata ani na „houpačky“, letošní model s oddělenou hudební scénou prostě nemá srovnání s žádnou jinou akcí na Mělnicku. Má proto logiku, že se město snaží tuto zpoplatněnou část propagovat a přilákat tak třeba i zcela nové návštěvníky.

První fáze kampaně s billboardy, které „dělal šeroslepý“ opravdu úspěch neměla. Dnes na plochách vypadají jako vybledlé upoutávky na akci, která dávno proběhla. Někdo se však z všeobecné kritiky poučil. Druhá vlna kampaně použila barevnost a vizuální styl je najednou poutavý, viditelný. Snese srovnání s kampaní jiných hudebních festivalů. A to po minulé kritice, kterou si zřejmě komise vinobraní vzala k srdci, nyní zaslouží pochvalu.

Nový vizuální styl přebraly i plakáty a oficiální webové stránky. Obojí je dobře. Snad jen webové stránky vznikly příliš pozdě na to, aby je stihly zaindexovat vyhledavače, a obsahují až příliš mnoho informací. U zájemců o vinobraní tak vítězí stránky neoficiální, které vznikly v loňském roce z čirého zoufalství nad podobou těch oficiálních a letos už byly pouze aktualizovány na současný ročník. Pro zajímavost, od prvního září tento neoficiální web zobrazil zájemcům o Mělnické vinobraní 2013 přes 27.000 stránek.

O informace k Mělnickému vinobraní je tak zájem větší, než by v loňském roce. Velkým rizikem je ale letošní počasí. Předpověď na pátek až neděli sice neprorokuje velké srážky, nicméně noční teploty mohou spadnout až ke třem stupňům, nejvyšší denní by pak měly vystoupat na maximálně patnáct. A to by bohužel mohlo některé zájemce o hudební festival od návštěvy vinobraní odradit…

Přečtěte si související článek: Jak pejsek s kočičkou vařili vinobraní

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Počasí se lepší (Jiři Antoš, 26.9.2013 12:32:51) Odpovědět

    Tak koukám, že jen dal Tomáš článek na web, tak se počasí lepší a na Novinkách očekávají krásný víkend a babí léto. Kéž by! Vinobraní by to moc pomohlo!

  2. Pochvala (Jirka z Mělníka, 26.9.2013 17:28:52) Odpovědět

    Pochvalu si taky určitě zaslouží mobilní aplikace pro androidní telefony:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.dyntech.melvin


end is near

Kontakt

iSoutok.cz