Kde parkovat na Mělníku zadarmo?

V polovině března sáhlo město Mělník k výraznému zdražení parkování v centru města a k rozšíření zón, jichž se placení parkovného týká. Kde zaparkovat zadarmo a přesto pár kroků od centra města?

Místní by měli v první řadě zvážit, zda vůbec sedat do auta. Centrum je sice na kopci, ale chůze je zdravá : - ) a když spočítáte kroky z bytu do auta, kolik ujdete od auta například na poštu nebo na úřad od místa, kde zaparkujete a následně opět cestu z parkoviště do bytu, možná se vyplatí do auta vůbec nenasedat. Je to zdravé, ekonomické i ekologické řešení.

Pokud jste přespolní, nebo z okrajových částí města, pak Vám přinášíme tři tipy na bezplatné parkování pár kroků od centra. Zároveň jsme vybírali lokality, kde i v úřední dny bývá nějaké to parkovací místo volné.

1. „Na Svini“ – 760 metrů na Náměstí Míru

Mezi ulicemi Zádušní a Legionářů se nachází veliká plocha určená k parkování, která bývá neobsazená. Pokud by vás samota strašila, respektive by ve vás vzbuzovala obavu o vykradení auta, zaparkujte buď o něco níže u panelových domů v ulici Zádušní, nebo naopak u domů v křižovatce ulic Zádušní a Legionářů.

2. „Na Vyhlídce“ – 520 metrů na Náměstí Míru

Prozatím to vypadá, že parkoviště „Na Vyhlídce“, které se nachází u křižovatky ulic Nad Soutokem a Jaroslava Seiferta. Parkoviště bývá občas plnější, rozhodně neparkujte v prostoru před popelnicemi. Zdarma můžete zaparkovat také v ulicích, např. 17. Listopadu, Jiráskova, Macharova.

3. „Kapitána Jaroše / Krombholcova“ – 330 až 700 metrů

Posledním naším tipem jsou ulice Kapitána Jaroše nebo Krombholcova, včetně ulic mezi nimi, nebo ulicemi směřujícími k sídlišti Pivovar. Výhodou této lokality je frekvence dopravy, tudíž minimální riziko krádeže auta nebo jeho vykradení.

Pokud máte další tipy na bezplatné parkování blízko centra Mělníka, napište je do diskuze.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz