Kdo chce být senátorem za volební obvod Mělník?

Po šesti letech čekají voliče v senátním obvodu 28 se sídlem v Mělníku opět volby, ve kterých vyberou svého senátora. Již nyní je jisté, že se volebního klání zúčastní větší než obvyklý počet kandidátů - měsíc před uzavřením kandidátních listin je pravděpodobná kandidatura minimálně těchto osmi lidí (vycházíme z informací otevřených zdrojů):

  • Jiří Kobza,?, SPD
  • Petr Zavadil, Měšice, Svobodní
  • Zdeněk Štefek, Buštěhrad, KSČM
  • Petr Holeček, Kralupy nad Vltavou, STAN
  • Igor Karen, Mělník, ANO2011
  • Martin Mach, Mšeno, Strana zelených
  • Veronika Vrecionová, Přezletice, ODS
  • Stanislav Huml, Brandýs nad Labem, ČSSD
  • Vlastimil Picek, Brandýs nad Labem, Podpora občanů

Během šesti let, kdy senátorský mandát vykonává Veronika Vrecionová, se senátní obvod změnil. Zatímco dříve do něj kromě Brandýska, Neratovicka, Kralupska a Mělnicka patřilo i Mšensko, to od senátních voleb 2014 patří do Českolipského senátního obvodu. Voliči ze Mšena a okolí tak letos senátora volit nebudou.

V minulých letech se voleb účastnilo 8 kandidátů v roce 1996 (zvítězil Jaroslav Horák z Mělníka, volil se kandidát na zkrácené období), 5 kandidátů v roce 1998 (zvítězil opět Jaroslav Horák), 7 kandidátů v roce 2004 (zvítězil Jiří Nedoma z Odolena Vody) a 6 kandidátů v roce 2010 (zvítězila Veronika Vrecionová).

Volební účast se pohybovala v rozmezí 15-43%. Mezi neúspěšnými kandidáty v obvodu 28 v minulosti byli např. hudebník Petr Hannig, ministr Antonín Baudyš a o osm let později jeho žena Zuzana Baudyšová, právník a před i polistopadový politik Josef Mečl, Ctirad Mikeš, sexuolog Radím Uzel, současná krajská radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová, současný poslanec a zároveň kandidát do Senátu Stanislav Huml (v mezidobí stihl být i poslancem zvoleným za Věci veřejné) nebo Milan Němec, současný náměstek hejtmana Středočeského kraje.

AKTUALIZOVÁNO:

Deset uchazečů o Senát

/29.8./ Volební obvod do Senátu se sídlem v Mělníku už zná kompletní seznam uchazečů. Oproti dřívějším zprávám mezi nimi chybí starosta Brandýsa nad Labem generál Vlastimil Picek. Hned čtyři zájemci o senátorský post pak nemají v senátním obvodu své bydliště. Kompletní seznam kandidátů ZDE.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz