Kdo chce do velké politiky a čím lidi naštval mělnický Masaryk?

Kdo z Mělníka chce být poslancem? Čemu věnují zastupitelé nejvíce času? Čím Masaryk naštval lidi? A bude zastupitel Kowanda vracet dotace?

Třináct Mělničanů chce být poslanci

Celkem třináct občanů Mělníka naleznete na kandidátních listinách politických stran ve volbách do Poslanecké sněmovny. Jedenáct z nich je mužů, pouze dvě ženy. Kompletní seznam jsme pro Vás připravili zde.

Když čísla hovoří…

Peněžní dar pro místostarostu - 23 minut.
Dlouhotrvající spor sousedů o legálnost postaveného plotu - 24 minut.
Mobilní kluziště na dobu adventu - 33 minut.
Rozbor hospodaření města za první pololetí roku 2017 - 43 vteřin.

Takové časové úseky projednávali zastupitelé danou problematiku. Naprosto tak naplnili věčně pravdivou tezi o tom, že největší války se v politice vedou o ty nejméně podstatné věci…

Ach tatíčku, tatíčku, co nám to děláš?

Můžete se převléknout za Masaryka, můžete tak projíždět městem, můžete při tom vypadat naprosto věrně, ale politika Masarykova formátu to z vás v očích lidu neudělá.

Zloba občanů z ulic Zádušní a Pražská dopadá na bedra mělnického místostarosty, byť kdoví, zda za to může, či je to výmysl někoho jiného. V prvně jmenované ulici došlo k dalšímu záboru prostoru pro parkování obyvatel (zde v posledních letech proběhla skoro genocida parkovacích míst), v té druhé lidé nechápou, proč je stará kamenná dlažba nahrazována betonovou zámkovou.

Nevíme, kdo to vymyslel. Nevíme, kdo to v této podobě schválil. Jistě ale víme, že ani jedno nepomůže ke zlešení vzhledu města nebo života jeho obyvatel. A takové věci prostě radnice dělat nemá.

,,Pokud něco chcete, dávejte to ze svejch!”

Naprosto se podepisujeme pod větu zastupitele Kowandy. Skvělých nápadů, které by lidem udělaly radost, existují stovky, možná tisíce. Neexistuje ale žádná povinnost, žádná nutnost realizovat tyto báječné nápady z peněz, které se vytáhnou z kapes všech občanů.

A protože pan zastupitel tuto větu vztahuje i na sebe, očekáváme, že v nejbližších dnech vrátí do veřejných rozpočtů dotace, které obdržel na opravu fasády hotelu Zlatý beránek nebo soukromý a plně podnikatelský záměr Senior komplexu. Vlastně moment, ono to vlastně panu zastupiteli nepatří…

Další radostné střípky z Mělníka opět za týden.

/22.9.2017/

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. + (A.M., 28.9.2017 22:34:07) Odpovědět

    Opět vynikající postřehy. Díky.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz