Kdo chce psa bít, hůl si najde

Lidé jsou různí. Někteří se o něco snaží, někteří se nesnaží o nic. Někteří hledají na světě to dobré, někteří jen kritizují. Někteří zachovávají anonymitu i slušnost, někteří se pod pláštíkem anonymity dopouštějí sprosťáren.

Anonymita je jeden ze základních atributů, které stály za rozmachem internetu. Každý člověk by měl mít právo, pokud zachová slušnost, vyjadřovat anonymně své názory. Kritické názory mohou vést k pokroku, ke zlepšení, k upozornění na veřejnou problematiku, chyby, nedokonalosti. Anonymita by neměla být nástrojem boje věčných kritiků s těmi, kteří se o něco snaží.

Přiměřená míra anonymity autorů tohoto blogu vychází z osobních zkušeností z jeho počátků a důvod, proč se trochu schováváme za technického provozovatele (který se již kvůli tomuto blogu stal terčem udání!) vychází čistě ze zkušeností, které dnes již bohužel máme. Stejnou míru anonymity a tedy i svobody poskytujeme našim čtenářům, ať už nám zašlou celý článek nebo pouze připojí komentář. Své souktromí si hodláme zachovat, stejně tak našich přispěvovatelů a zdrojů informací, pokud si to přejí. Nemáme žádné politické ambice, chceme být jen hlasem lidu, nástěnkou, blogem, svobodným prostorem, zrcadlem dění.

Zneužívání anonymity k útokům na ty, co se o něco snaží a veřejně se k tomu hlásí, vzdají se svého práva na anonymitu, odsuzujeme.

Přečtěte si článek na Neratovinách: Kdo chce psa bít, hůl si najde

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. . (Dave, 22.11.2013 12:39:55) Odpovědět

    Souhlasím. Je správné se zastat konkurence. Některé weby jsou skutečnou žumpou ve které není ani jedna jediná pochvala nebo pozitivní věc. A za kritikou se tam schovává jen osobní nenávist a nesnášenlivost. Nejlepší reakce - takové žumpy nečíst.

  2. Anonymita (Jirka z Mělníka, 22.11.2013 13:32:16) Odpovědět

    Ano, také souhlasím, nástroj anonymity se dá uchopit (a pochopit) různě a je škoda, že je někdy zneužíván. Ve svých článcích píšete formou, kterou si rád přečtu a podíl objektivity oproti subjektivnímu ovlivnění sám posoudím podle konkrétního dojmu z daného tématu. Ty vybíráte také dobře, jen tak dál. Tuším, na kterou situaci, respektive komentář narážíte, původně jsem se chtěl do diskuze zapojit, ale neměl jsem chuť, ani širší informace.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz