Kolik dostávají města za herny?

Tento týden se budeme věnovat především problematice heren na Mělníku, v Neratovicích a v Kralupech. Dnes se podíváme, kolik které město z provozu heren ročně získá, v dalších dnech pak na to, jak jsou získané peníze použity, jak města omezují provoz heren a zda je v okolí heren registrována vyšší kriminalita. Zjistíme také, jak k hernám přistupují v nedalekém Štětí.

Na Mělníku získali v roce 2012 z provozu heren ve městě celkem 9.450.000,- korun. V Neratovicích činil ve stejném roce příjem z „automatů“ 6.021.000,- korun, v této částce je již započtena suma 704.808,- korun, kterou městu převedlo Ministerstvo financí za provoz videoloterijních terminálů za rok 2011. V Kralupech nad Vltavou získali v loňském roce z provozu heren necelých 9.000.000,- korun.

Pokusili jsme se pátrat, co tato čísla znamenají z hlediska peněz, které do automatů „nasypou“ hráči. Pod podmínkou anonymity se nám podařilo získat odhad zaměstnance ekonomického úseku jedné pražské společnosti provozující výherní automaty. Ten uvedl, že v odvodech pro města skončí kolem pětiny, maximálně čtvrtiny prosázených částek. Pokud se budeme držet této matematiky jsme schopni dopočítat, že na Mělníku naházeli lidé do automatů ke 30.000.000,- korun, podobné to bylo v Kralupech a kolem 20.000.000,- korun naházeli do jednorukých banditů a dalších blikajících potvor občané Neratovic. Přepočítáme-li tuto částku na obyvatele, prosázel každý občan z těchto měst (odpočítáme-li kategorii mladší 18ti let) cca 2.800,- korun. Pokud odhadneme, že pravidelných hráčů může být ve společnosti cca 5% a tito pravidelní hráči znamenají 80% obratu pro provozovatele, vyjde nám, že ti, pro které jsou automaty vášní nebo závislostí, nahází do automatů ročně částku kolem 44.800,- korun. A to je docela síla…

Příště: Jak města využívají příjem z výherních automatů?

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Peníze pro města (erikbenes, 25.2.2016 16:04:39) Odpovědět

    Ano, je to docela síla. Ale zase je docela síla, jaké peníze města dostávají, nikdy jsem si nemyslel, že jsou to tak velké částky. Spíše by mě zajímalo, kolik peněz se prohraje na online automatech. Jelikož stránek, jako je tato http://online-automaty.com/ pořád přibývá.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz