Kolik peněz je na povodňových účtech Neratovic a Kralup?

Všechna tři města zřídila po povodních zvláštní účty, na které přijímají dary pro postižené povodní. Největší dar dosáhl částky 1.000.000,- korun. Kdo ho poskytl a jakému městu? Kolik peněz se na účtech nachází?

Na účet Kralup doputovala největší částka (1.000.000,- korun) od VŠCHT. Tedy od vysoké školy, která bude mít ve městě svůj výzkumný areál. Další dárci přispěli ke včerejšímu dni dohromady necelých 180.000,-. Dohromady mají tedy Kralupy k dispozici 1.179.500,- korun. Jak nám sdělila referentka úřadu paní Moravcová, město chystá několik charitativních koncertů, o termínu konání bude informovat na svých webových stránkách. Peníze z účtu budou rozděleny do postižených domácností.

Na účtu města Neratovice se prozatím sešla částka 10.000,- korun, největším darem ovšem je darovací smlouva na částku 30.000,-. Právě dnes se ve Společenském domě od 17.00 hodin koná charitativní koncert „Rock proti proudu“, dobrovolné vstupné bude poukázáno právě na účet města. Další informací, kterou nám poskytla tisková mluvčí Neratovic paní Kovářová je, že o rozdělení peněz z účtu rozhodne zastupitelstvo města ve chvíli, kdy budou k dispozici podrobné informace o postižených povodní.

Na povodňové účty měst je možné nadále přispívat.

Zdroj: Město Kralupy, Město Neratovice

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz