Kolik stálo dopravní značení systému parkování na Mělníku?

Pod článkem, ve kterém jsme uvedli vyjádření starosty Mělníka Ctirada Mikeše /ČSSD/, přidal náš čtenář reakci k nákladům na dopravní značení a výnosům, které systém Pango přinesl. Podařilo se nám získat informaci o nákladech, kolik dopravní značení nového parkovacího systému stálo.

Z tabulky, která pravděpodobně sloužila jako podklad pro jednání dopravní komise nebo rady města není zcela patrné, zda se jedná o náklady čistě na značení systému Pango, nebo na celkové úpravy parkovacích zón. Spíše bychom odhadli, že se jedná o platby za celé nové dopravní značení, protože obsahuje i náklady na vyznačení zón přímo na vozovce. Rozhodně ale značení nebylo "za babku".

Například v ulici Fibichova byly náklady 29 tisíc, Legionářů 31 tisíc za dopravní značky a 15 tisíc za pruhy na silnici, svislé a vodorovné značení v ulici U Tanku pak vyšlo dohromady na 38 tisíc. Pokud sečteme veškeré náklady, které jsou v tabulce uvedeny, dojdeme k částce 248 tisíc.

Připomeňme, že výnosy ze systému Pango jsou pro město naprosto zanedbatelné. Za platby parkovného mobilem od dubna do září 2013 obdrželo město částku pouhých 11.037,- korun. Celkový výnos za úpravu parkování pak prozatím nedosáhl částek, které by odpovídaly představám města o výnosech z rozšíření placených parkovacích zón. Jediným citelný přínosem výrazného rozšíření placených zón parkování tak zůstává více volných míst pro zaparkování v centru města.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz