Kolik zaplatíte za odpad? V Neratovicích hodně, v Kralupech a na Mělníku stejně

Poplatku za svoz tuhého komunálního odpadu (TKO) neunikne žádný občan. Zastupitelstva všech tří měst již jeho výši pro rok 2013 schválila. Zatímco v Kralupech a v Mělníku se cena nezměnila a zůstala na 500,- korunách za osobu a rok, v Neratovicích se cena vyšplhala na jednu z nejvyšších v kraji – 720,- korun.

Neratovický úřad zdůvodnil výrazné navýšení poplatku (v roce 2012 činil poplatek 498,- korun) následovně: „Vycházíme z nákladů na tuto službu z roku 2011, kdy na jednu fyzickou osobu jsou náklady na směsný odpad 624 Kč a náklady na tříděný odpad 106 Kč. Do poplatku není započtený sběrný dvůr, který využívají fyzické osoby s trvalým pobytem v našem městě zdarma a další služby s tímto spojené.“ Navýšení poplatku některé neratovické občany zaskočilo: „To je o dost víc. Přitom bych neřekl, že lidé v době krize mají více odpadků, když spotřeba domácností se spíše snižuje. Snad to má město dobře spočítané a nakonec díky nárůstu neplatičů neprodělá s takto vysokým poplatkem kalhoty“ řekl pan Daniel ze Čtvercové ulice.

A kolik platí občané za svoz TKO v některých jiných městech kraje? Asi nejvyšší částku budou platit občané Nymburka – 760,- korun. O něco méně zaplatí v Berouně (700,-) a Kutné Hoře (650,-) či Kolíně (648,-). Naopak méně než na Mělnicku zaplatí v Mladé Boleslavi – 400,- a také v Příbrami – 480,- korun.

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz