Koupě nového auta na Mělnicku

Jak vybrat nové auto?

Výběr nového vozu je nevšední událostí. Nový vůz si většinou kupujeme s radostí a pro potřebu několika následujících let. Co byste si měli před koupí nového auta rozmyslet?

Kolik peněz na koupi auta mám? Budu platit hotově, nebo auto koupím na úvěr? Jakou dostanu slevu?

Nabídka nových aut je v současnosti nebývalá a díky cenové válce prodejců můžete většinou vybírat z více tříd automobilů. Rozhodnutí, zda koupit vůz v hotovosti nebo na úvěr je důležité z toho důvodu, že někteří prodejci nabízejí při koupi vozu na úvěr výrazné slevy z ceníkových cen a prodloužené záruky. Tuto slevu ale většinou zase zaplatíte v navýšení, případně dražším pojištění auta. Proto si při koupi auta na úvěr vždy spočítejte, kolik za auto opravdu zaplatíte ve srovnání s koupí v hotovosti. Neplaťte za nový vůz ceníkovou cenu, vždy požadujte slevu nebo výbavu navíc zdarma, a to i u akčních modelů. Obecně platí, že čím vybavenější vůz, tím větší může sleva být. Slevy by se ale v každém případě měla pohybovat mezi 3-10% oproti ceníkové ceně.

Jak dlouho si vůz nechám?

Potřeby řidiče se můžou v čase výrazně měnit. Budete si pořizovat rodinu? Psa? Kolo? Nebo naopak se od vás odstěhují děti? Plánujete jezdit v budoucnosti méně či více? Při koupi vozu je nutností přemýšlet o svých budoucích potřebách. Podle nich potom upravte, zda si koupíte vůz větši či menší, zda potřebujete velký zavazadelník, benzínový nebo dieselový motor.

Kolik kilometrů ročně najezdím?

Podle počtu najetých kilometrů vybírejte nejvhodnější motor. Pokud cestujete především po městě nebo mezi bydlištěm a Prahou, postačí vám většinou základní benzinový motor. Teprve cestujete li často na delší vzdálenosti a ročně najedete minimálně 20.000 kilometrů, uvažujte o dieselu. Má sice nižší spotřebu a nafta je o cca korunu levnější než benzin, pořizovací cena a náklady na servis jsou ovšem zpravidla větší, než u benzínového motoru.

Bezpečnost

Sledujete výsledky nárazových testů EURONCAP? Kolik majitelů Octavií druhé generace ví, že jejich vůz dosáhl jen na čtyři hvězdičky z pěti, zatímco stejně drahý Golf nebo levnější korejská, francouzská i Italská konkurence na pět? Vůz vyšší kategorie je pak téměř vždy v důsledku fyzikálních pravidel (zachování energie v pohybu hmoty) bezpečnější než menší vůz.

Výbava

Stanovte si svůj minimální nárok na výbavu. Zatímco některé vozy se podbízí nízkou základní cenou, některé mají bohatou výbavu již ve standardu. I s ohledem na budoucí prodej vozu (ale zejména s pohledem na příjemné služby pro řidiče) doporučujeme nekupovat vozy bez: ESP, předních, bočních a hlavových airbagů, klimatizace, zadních parkovacích čidel, dálkově ovládaného centrálního zamykání.

Cena servisu a záruka

Prodejci nových vozů dnes více než ze zisku prodeje nových aut žijí z jejich servisu. Již při koupi vozu si tedy všímejte ceny práce v servisu, ceny základních náhradních dílů. Prodejce by Vám měl sdělit i očekávané náklady na pravidelné servisní prohlídky do nájezdu 100.000 km. Sledujte i délku servisního intervalu u vašeho vozu – servisní intervaly moderních vozů jsou od jednoho roku a 15.000 km po dva roky a 30.000 km. Z vlastní zkušenosti pak víme, že za prohlídku zaplatíte podobné peníze, ať se koná po roce a 15.000 km nebo po dvou letech a dvojnásobném nájezdu. Vždy se většinou totiž mění olej, filtry, doplňují náplně a provádí celková kontrola vozu.

Zkušenosti ostatních s vybraným automobilem

Dejte na zkušenosti ostatních majitelů aut. Čtete testy na www.auto.cz nebo www.autorevue.cz , případně si najděte přímo hodnocení jiných majitelů auta na www.moje.auto.cz . Cenné může být i hodnocení zahraničních internetových serverů jako www.carbuyer.co.uk nebo www.whatcar.com .

Spolehlivost vozu

U koupě nového vozu doporučujeme spíše si připlatit za prodlouženou záruku, než detailně sledovat žebříčky poruchovosti vozidel. Většina značek sama nabízí nebo umožňuje za příplatek dokoupit záruku v délce 4-7 let.

Naše tipy (subjektivní výběr redakce)

Auta do města a pro singles nebo páry: Volkswagen UP, Kia Picanto, Fiat Panda, Fiat 500.

Malé vozy: Kia Rio, Peugeot 208, Seat Ibiza, Citroen C3, Ford Fiesta, Renault Clio.

Malá rodinná auta (2 dospělí, 1 dítě): Volkswagen Golf, Fiat Bravo, Citroen C4, Seat Ibiza ST, Kia CEED, Hyundai i30, Fiat Sedici, Ford C-Max, Citroen Picasso, Škoda Yeti, Renault Megane, Reanult Clio Combi, Škoda Rapid, Seat Toledo.

Velká rodinná auta (2 dospělí, 2 děti): Peugeot 5008, Škoda Superb Combi, Kia CEED SW, Fiat Freemont, Seat Alhambra, Volksvagen Touran, Volksvagen Sharan.

Prodejci nových automobilů na Mělnicku

Ford

Ford Charouz

www.fordchar.cz

Českolipská 3332

276 01  Mělník

prodej-melnik@fordchar.cz

Hyundaimotorvand.com

Hyndai Klimex

www.hyundai-klimex.cz

Českolipská 1222 
Mělník   276 01

prodej@hyundai-klimex.cz 

Kia

Auto Branka

www.auto-branka.cz

Mladoboleslavská 2862
276 01 Mělník
makesova@AutoBranka.cz

Peugeotcaradvise.com

Peugeot Došek

http://www.dealer.peugeot.cz/AUTO-DOSEK

Nad Oborou 3375

276 01 Mělník

jelinek@auto-dosek.cz

Reanult (a Dacia)

AutoR

www.autor.cz

Mladoboleslavská 3561
276 01 Mělník

renault@autor.cz

Seatda-auto.cz

TM – auto

www.tm-auto.cz

Nad Oborou 3853

276 01  Mělník

prodej@tm-auto.cz

Škoda

Auto Branka

www.auto-branka.cz

Mladoboleslavská 2862

276 01 Mělník

info@autobranka.cz

Volkswagenvw-club.cz

PŠ Car

www.pscar.cz

Řipská 3443

276 01  Mělník

info@pscar.cz

 

Kralupy nad Vltavou

Citroennetcarshow.com

C-Car Svoboda

http://www.flexweb.cz/citroen-ccar/

Mostní 749
278 01  Kralupy n. Vlt.

citroen@c-car.cz

Škoda

Auto Kralupy

www.autokralupy.cz

V Růžovém údolí 554, 
278 01 Kralupy nad Vltavou

info@autokralupy.cz

 

Neratovice

Seat a Škodaeuropcar.cz

Auto Rada

www.auto-rada.cz

Kostelecká 175

277 11  Neratovice

info@auto-rada.cz

 

Pro dotazy, opravu údajů nebo zapsání do seznamu prodejců nás kontaktujte na isoutok@email.cz .

Zdroj obrázků uveden v názvu.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz