Kralupská nová radnice dostává tvář

V době, kdy vznikl návrh na podobu nového Městského úřadu v Kralupech nad Vltavou, jsme Vám náhledy na budoucí podobu radnice ukázali. Nyní již budova bývalého obchodního domu dostává svůj nový tvar.

Připomeňme, že dosud sídlí úředníci města v různých pronajatých objektech po městě, za sídlo úřadu pak lze považovat pronajatou část „Hotelu Sport“. Kralupy, které stále mají bohatou finanční rezervu z někdejšího prodeje akcií (Unipetrolu) si tak mohou dovolit vznik důstojného sídla úřadu financovat z vlastního rozpočtu. Po několika dřívějších úvahách (přestavba bývalého hotelu Praha, výstavba úplně nového objektu apod.) se současné zastupitelstvo rozhodlo využít budovu obchodního domu Máj, který se za posledních dvacet let změnil z „domu služeb“ na téměř prázdný a ne příliš atraktivní obchodní prostor.

A v jakém stavu se práce na přestavbě nacházejí? Podle zprávy z kralupské radnice se již v podstatě dokončují vnitřní rozvody, v přízemí se začalo s omítkami, vyrovnávají se podlahy. Jak budova vypadá zvenčí se můžete přesvědčit na přiložené fotografii, jejímž autorem je Jindřich Karvánek. Jsme zvědaví, jak bude budova působit naživo, protože virtuální model se nám moc líbil a v kontrastu s blízkou budovou kostela by mohla vzniknout moc hezká část města.

 radnice Kralupy

Takto vypadá radnice dnes...

Kralupy - radnice

... a takto by měla vypadat po dokončení.

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz