Kralupský Harlem shake (a taky něco o Hardbass)

Harlem shake. To je ale pytlovina. Lidi bláznivě tančí, převlíkají se za banány a ještě se tim chluběj na internetu. Podlehli tomu i kralupští fotbalisté, kteří po vzoru fotbalové Sparty natočili svoje video ve své kabině. Podobným fenoménem je, a zejména loňský rok byl Hardbass. Kde je hranice, kdy tanec přestává být srandou?

Kralupský Harlem shake rozhodně je srandou. A líbí se nám, dobrá reklama pro fotbalový oddíl. Televize Prima popsala Harlem shake jako: „tanec v patnáctisekundovém intervalu, kdy začne se svými pohybovými kreacemi první člověk, který je obvykle v masce či má helmu. Poté se ozve „Do the harlem shake“ a přidá se více lidí, klidně i celý fotbalový stadion. Tanečníci mají zpravidla kostýmy nebo jsou částečně svlečení.“ Což Kralupští, jak můžete vidět na vloženém videu, naplnili výtečně.

V loňském roce populární Hardbass měl v ČR jednu nehezkou dohru, která si vyžádala krvavý policejní zásah proti skupině tančících lidí v Ostravě. Hardbass byl podobný masový „nesmyslný“ tanec, jehož cílem bylo propagovat svoje město, tedy tančit na místech, které nejvíce město charakterizují nebo představují. Hardbass prý přišel z Ruska (byť hudebně vychází z Holandska) a nejrozšířenější byl pravděpodobně v Polsku. Není nám známo, že by se nějaké Hardbass video natáčelo na Mělnicku, byť osazenstvo jedné neratovické hospody prý dávalo lidi na natočení videa dohromady. Jak vypadal Ostravský Hardbass, kdy se tanec městem opravdu stal pro některé obyvatele obtěžující, můžete vidět na následujícím videu.

Přitom i v Ostravě začínal Hardbass jako sranda:

Prostě každý fenomén nesmí přerůst mez, která začne znamenat nesvobodu po nezúčastněné lidi. A na rozdíl od toho kralupského, se to už i Harlem shaku stává…

Takže lidi, když něco děláte, dělejte to s rozumem a s ohledem na ostatní. Když se vám vy…. pes na chodník, tak to seberte. Když potřebujete cigáro, berte ohled na nekuřáky. Když si děláte na zahradě párty, myslete na to, že soused může ráno vstávat do práce. Když si chcete zatančit, dělejte to tak, abyste nikomu nezasahovali do jeho svobody. Prostě bavte se, ale buďte lidi!

Jo a mimochodem – co Neratováci, co Mělničáci – trumfnete Kralupské fotbalisty lepším videem???

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz