Kralupští občané sepisují petici proti spalovně

Kralupští občané včele s lékařkami MUDr. Janou Homolovou (je také kralupskou zastupitelkou) a MUDr. Martinou Mozdřeňovou protestují proti záměru společnosti AVE Kralupy, která chce navýšit kapacitu spalovny průmyslových odpadů a zároveň žádá Středočeský kraj o povolení na likvidaci nebezpečných odpadů. Petici od 11. května zatím podepsalo 117 lidí.

Společnost provozující spalovnu v Kralupech požádala kraj o integrované povolení, které ji umožní spalovat více odpadu a skladovat nebezpečné látky určené k likvidaci. To se nelíbí některým kralupským občanům, kteří kromě podpisů připojují k petici i komentáře: ,,Mám pocit,že by byla vhodná výstavba pro čistý vzduch nikoli další škodlivé látky už tak jsou tím Kralupy dost pověstné,mnohdy se nedá otevřít okenice ani pověsit prádlo!” Jiný signatář petice pak uvádí: ,,Protože v Kralupech žiji od r. 1964 vím, že toto město bylo vždy zatíženo chemickým odpadem a spadem z chemických výrob, už nechci, aby moje děti, děti mých dětí, řeka, zvířata a vůbec příroda kolem nás trpěla díky něčí hamižnosti...pokud podnikám v odpadech a neumím je ekologicky likvidovat, tak nemám na tomto trhu co dělat, proto my občané odpady třídíme, ne proto, aby se likvidovaly jako netříděné….!”

Pokud s peticí souhlasíte, můžete připojit svůj podpis elektronickou cestou zde: http://www.petice24.com/skladovani_nebezpeneho_odpadu_v_kralupech

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz