Kralupští občané vyrazí demonstrovat proti konvoji USA

Skupina kralupských občanů se chystá demonstrovat proti amerických vojákům. Nelíbí se jim, že si k průjezdu Českou republikou vybrali termín podobný tomu, kdy američtí letci bombardovali jejich město. Při náletu tehdy zemřelo 248 lidí.

Skupinu, především starších spoluobčanů, vede paní Jarmila. ,,Rodiče mi o teroristickém činu amerických letců často vyprávěli. 22. března 1945 jen těsně unikli smrti. Dodnes mě trápí, že za tento válečný zločin nebyl nikdo potrestán.” Počet kralupáků, kteří vyrazí demonstrovat proti průjezdu americké armádní kolony odhaduje na desítku.

,,Muži urobí transparent, ženy svačiny. Napečeme koláče a nasmažíme řízky,” sděluje paní Jarmila detaily o přípravě na demonstraci, která proběhne v sobotu 28.3. na Václavském náměstí. Na cestu vlakem se vydají už před polednem, aby měli dobrá místa blízko u pódia.

O amerických vojácích se přitom stále vyjadřuje jako o teroristech. Jaký vzkaz jim prostřednictvím transparentu skupinka z Kralup pošle? ,,To vám neřeknu, ale za rámeček si to ti teroristi nedaji, to mi věřte,” uzavírá naši debatu paní Jarmila.

O tragickém náletu na Kralupy si můžete přečíst ZDE.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. - (Jaroslav Rychtr, 26.3.2015 14:42:41) Odpovědět

  Za řízek se k děvčatům přidám. Pryč s okupanty ze SSSR!

 2. To bolí (J. Dohnal, 26.3.2015 17:06:47) Odpovědět

  Pokud tento článek není z redakce myšlen jako vtip, tak uvažování a myšlenkové procesy paní vážně Jarmily bolí. Zdali tato paní a její starší spoluobčané demonstrovali 21.8.1968 proti okupantům a vrahům československých občanů ze SSSR???

 3. Vtip (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 27.3.2015 8:56:06) Odpovědět

  Dobrý den, vtip to není. Paní Jarmilu kolega z Kralup zastihli na kralupském nádraží, kde zrovna vylepovala letáček psaný na psacím stroji, který na sobotní demonstraci zval.

 4. demonstrace proti okupaci SSSR? (Karel, 27.3.2015 12:45:49) Odpovědět

  Vy asi nevíte, co se dělo po vstupu sovětských vojsk na naše území v roce 1968, tomu se říkal občanský odpor! Celý národ se sjednotil proti okupaci!!! Co vy víte,nic nepamatujete, to nebyl jeden letáček na nádraží...Jenže zbabělci Dubček a spol., (kromě Kriegla) se po.... strachem a podepsali smlouvu s SSSR.

 5. Zatím to jde skvěle (M. Hrubý, 30.3.2015 9:26:00) Odpovědět

  Včerejší uvítání konvoje proběhlo výborně. Pár odpůrců podél cesty, ale jinak drtivá většina občanů souhlasící s naší západní orientací a plněním závazkům našim spojenců. Dobrá práce:-)


end is near

Kontakt

iSoutok.cz