Kralupy mají novou radnici za 149 milionů

Přestavba nevyužívaného a nevzhledného obchodního domu Máj na novou radnici se v Kralupech blíží mílovými kroky ke konci. Lešení již bylo odstraněno, reálnou podobu budovy je již možné posuzovat.

Radnice Kralupy

Město Kralupy se dlouho potýkalo s nevhodným prostorem pro úředníky. Roli radnice suplovaly pronajaté prostory hotelu Sport a úředníci rozmístění v jiných objektech po městě. Proto již před lety vznikl záměr nejprve upravit bývalý hotel Praha na nové sídlo úřadu, nakonec však zastupitelstvo rozhodlo o přestavbě obchodního domu Máj.

V červnu 2013 vybralo město dodavatele stavby. V soutěži se sešlo 6 nabídek, nejlevnější podala firmy Syner, s.r.o. - 122.886.444,- korun. Tři roky poté, co byla vybrána vítězná architektonická studie, začala skutečná realizace.

Ta se neobešla bez komplikací, jak je u velkých stavebních projektů běžné. Oddálil se termín dokončení, objevili se i změny rozsahu prací, které změnily konečnou cenu stavby. Již v květnu tak kralupské zastupitelstvo odsouhlasilo novou cenu - 149.141.530,- korun vč. DPH (města a obce nejsou plátci DPH, DPH je tedy nákladem městského rozpočtu bez možnosti požádat o vrácení).

Nová radnice bude občanům sloužit od začátku roku 2014.

Fotogalerii z celé stavby si můžete prohlédnou zde: http://mestokpy.rajce.idnes.cz/Prestavba_nove_radnice_v_Kralupech_nad_Vltavou/

Radnice Kralupy

Zdroj: Město Kralupy
Zdroj fotografií: Fotogalerie Města Kralupy

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz