Kralupy rozděluje demolice hotelu

Plánováné bourání bývalého hotelu Praha rozděluje Kralupy. V roce 2007 vznikla urbanistická studie rekonstrukce centra a vzniku velkého náměstí, která s demolicí počítá. Nyní, po sedmi letech, vznikla petice proti zbourání stavby, která se původně měla stát novou radnicí.

Hotel, který byl postaven ve třicátých létech minulého století již léta svému účelu neslouží. Naposledy byl v provozu snad před třinácti roky, kdy jeho provoz ukončila povodeň. Následně hotel získalo do svého majetku za deset milionů město, které zde původně plánovalo umístění radnice. K tomu ale nikdy nedošlo a zastupitelé rozhodli o přestavbě obchodního centra, do jehož budovy se na rozdíl od hotelu Praha vejdou všichni úředníci. Mezitím (2007) také vznikla architektonická studie, která v rámci přestavby celého centra počítá se vznikem velkého náměstí a s odstraněním stavby hotelu. „Chceme prostorné náměstí, kde bude oddechová zóna, parkovací místa, zeleň a nějaké vodní prvky. To v těch současných uličkách, které máme k dispozici, nelze vybudovat,“ říká k plánům na demolici starosta Petr Holeček (Zdroj: http://praha.idnes.cz/petice-za-hotel-v-kralupech-nad-vltavou-d96-/praha-zpravy.aspx?c=A151001_2195235_praha-zpravy_nub).

Petici za zachování hotelu již podepsalo více než tisíc lidí. Značná část občanů však se zbouráním budovy souhlasí a dává to najevo na kralupském diskuzním fóru. ,,Petici za zachování hotelu vnímám jako snahu o házení klacků pod nohy starostovi a zastupitelstvu ,kteří se snaží o modernizaci města. Plány na rekonstrukci náměstí považuji za velmi zdařilé a držím palce všem ,kdo se zaslouží o jejich realizaci a jejich dotažení až do konce. Nová radnice je super,díky a jen tak dál.Pokrok se nedá zastavit ani v Kralupech. Kdyby starostové v minulosti dali na řeči rádobystaromilců,tak by u kostela stál místo nové radnice ještě Durasův statek. Starosto bourej!!!” napsala Marie. Martin k otázce bourání hotelu Praha píše: ,,Pitomost,8 let se ví , že se bude bourat a teď když by k tomu mělo dojít,tak se někdo probral a je najednou proti.Konečně můžeme mít náměstí a může se něco začít s centrem dělat,ale pokud by ke zbourání nedošlo,tak se budou vypracovávat zase nové a nové studie a budeme zase x let čekat než se něco začne dít.Za mě ZBOURAT!!!” 

Pokud budou kralupští jednat odpovědně, osud hotelu je již dávno zpečetěn. Přestavba centra po jednotlivých krůčcích běží (výzkumné centrum, radnice), měnit ji uprostřed běhu by znamenalo zničení celé koncepce moderního centra, nové studie, nové dohady a hlavně značné oddálení jeho potřebné proměny. Iniciativa občanů je fajn, neměla by ale přicházet s osmiletým zpožděním…

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. petice jsou k smíchu (Hugo, 5.10.2015 16:09:50) Odpovědět

    Neznám jedinou petici která by v týhle zemi něco změnila.

  2. petice? pro radnici kus papíru... (Anna Spěváčková, 5.10.2015 19:11:31) Odpovědět

    Já také neznám. Sebrali jsem proti výstavbě parkoviště Na Výsluní 303 podpisů, adresovali radě a zastupitelstvu, starostka petici nedala do rady, ačkoli byla adresovaná i radě města a vše, co jde do zastupitelstva musí jít přes radu. Na odboru dopravy a správních činností nám seškrtali podpisy občanů mladších 18 let, ačkoli město má své podmínky pro přijímání petic, ponechali 192 podpisů. Petice prošla zastupitelstvem bez jediného slova, vzali ji na vědomí. Brzy bude zahájeno územní řízení. Starostka slíbila písemně v Listech a na setkáních s občany okrajových částí města setkání s veřejností kvůli parkovišti. Pak to na zastupitelstvu popřela a prohlásila, že lžu. Tak se u nás v Neratovicích zachází s peticemi občanů.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz