Kupte si Pango - díl 2.

33 milionů korun. Takovou investici po vás budou chtít současní majitelé Panga za získání majority ve společnosti. Slibují za to že v horizontu tří let bude pomocí Panga platit 10% všech řidičů v zemi, tedy asi 450.000 řidičů. V současné době používá Pango zhruba třístovka z nich.

Kolik má podle vás hodnotu firma, která v roce 2013 počítá se ztrátou kolem 11,5 milionu, v roce 2014 se ztrátou přes 13,5 milionu a v roce 2015 se ztrátou 3 miliony (pokud bude systém Pango pro platbu v té době používat 228.304 řidičů oproti současným 300)? Podle majitelů majorita v takové společnosti stojí minimálně zmíněných 33 milionů. Tyto peníze by byly použity na: ,,zajištění finančních zdrojů pro další rozvoj Projektu Pango, formou odkoupení majoritní části obchodního podílu…. uvedená částka pak může být s ohledem na potřeby Projektu rozložena v čase. Menší část finančních zdrojů pak bude použita na vyplacení stávajícího investora.” Jenže kdo je tím stávajícím investorem, který se po necelém roce provozu své investice zbavuje? Budeme-li se vyjadřovat maximálně korektně, pak napíšeme, že není zcela jasná vlastnická struktura firmy provozující systém Pango. Izraelský majitel technologie se totiž podle zápisu z posledního jednání společnosti uloženého u obchodního rejstříku hlásí pouze ke 2% podílu.

Jako dosavadní úspěchy Panga v České republice uvádí firma provoz systému na Mělníku a v obchodním centru Palladium. Pilotní projekt prý proběhl bez závad. A veřejnost prý vnímá Pango pozitivně, stejně tak komunální sféra a PR projektu je úspěšné. No, s tím by se dalo polemizovat. Stačí si projít diskuze na Mělníčku (melnicek.cz). Uživatelům se třeba příliš nelíbí obchodní podmínky a sdělování údajů o své platební kartě provozovateli.

Investorovi je slibován velký růst firmy. Do konce roku 2014 by se k systému připojilo pět velkých měst, šest středních a 6 menších, v roce 2015 sedm velkých měst, 11 středních a 13 menších. ,,Jednání s některými jsou již zahájena.”

Konkurencí systému Pango jsou platební automaty na mince, placení pomocí SMS a elektronická peněženka.

Pokud se naplní plány společnosti, v roce 2016 vykáže poprvé provozní zisk (za předpokladu, že ke konci roku bude systém využívat 394.065 řidičů a utratí v něm přes 98.000.000 korun). Zisk by byl ve výši přes 22.000.000 korun.

Tak co? Máte ve strožoku 33 mega a jdete do toho?

První článek o Pangu na prodej si můžete přečíst ZDE.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz