Lednové glosy

Vánoce letos budou nezvykle brzy. I se skokanským můstkem na náměstí. Proč říkají neratovickému zastupiteli Ferda mravenec? Tajemník odejde. Z úřadu ale ne. Milan Němec přestal být zastupitelem. Důvod nebyl veřejně uveden. Kralupský občan měl zajímavý podnikatelský záměr - prodejem trávy si chtěl vydělat na mobil. Zdrogovaný řidič po roce před soudem. A také o starostovu peru.

vanoce

rexo.cz

V únoru budou na Mělníku Vánoce

A důvodem budou filmaři. Režisér Zdeněk Troška si město vybral pro natočení Vánočního kameňáku. Od 12. února se tak na náměstí vrátí vánoční trhy, vánoční strom (jestlipak zase málem spadne...), náměstí bude uměle zasněženo (pokud to nezařídí příroda sama) a vyroste zde dokonce skokanský můstek. Vzhledem k humoru Kameňáku, kterému mohou konkurovat snad jen vtipy z letáku Kauflandu, je to však pro Mělník pocta jen Troška...

Ferda mravenec komunální politiky

Nebývalou aktivitou opanoval veřejný prostor v Neratovicích i naše lednové glosy neratovický politik Pavel Šanda. Během jediného měsíce dokázal odborně komentovat jak parkování ve městě, tak i debatovat na téma islámský terorismus, nebo srovnávat výhody plynového vs. elektrického topení. Dříve pak přednášel třeba na téma Liberální alternativy k ČSSD (to ještě ne jako její člen, ale jako zástupce Nové antikapitalistické levice), nebo na téma Levice a komunální politika (to již jako člen ČSSD na Antikapitalistickém kempu). Není divu, že na radnici se od úředníků dočkal přezdívky ,,Ferda mravenec, řeči všeho druhu..."

Tajemník skončí. Na úřadě však zůstane

Originální kus se odehrává na mělnické radnici. Současný tajemník pan Šuk sice ve své pozici skončí, kdo by však očekával jeho odchod z úřadu, ten by se pletl. Přesune se totiž na nově vytvořené místo (které bylo pár měsíců zpět zrušeno) a zaměstnancem města zůstane. Inu není konec jako konec...

Milan Němec již není zastupitelem

Pouze krátce vydržel po volbách v zastupitesltvu města Mělníka nejvýznamnější politik z regionu - první náměstek hejtmana Milan Němec /ČSSD/. Tento týden se svého místa v zastupitelském sboru vzdal (19.1.), nahradil ho volební lídr sociální demokracie Petr Kowanda, kterého původně hlasy voličů do zastupitelstva nevynesly.

Jsou za výpadky neratky.cz hackeři?

K víkendovým výpadkům webu neratky.cz se na našem mailu přihlásila hackerská organizace El Cappuccino. Hackeři tvrdí, že díky kyselým komentářům si nemohli o víkendu vypít v klidu dobrou kávu, a tak prostě na pár hodiny web vypnuli. Máme se jich také bát?

Manéžové číslo pana Šandy

Pavel Šanda se pustil do boje s naším výrokem, který jsme ovšem nenapsali. Učinil tak v článku: ,,Jak může být veřejný slib proti demokracii? (reakce na i-soutok)”.

Obdivuhodné slovní žonglérství je zakončeno tvrzením, že v případě podání návrhu na realizaci plynového vytápění hasičárny v Mlékojedech by město upadlo do rozpočtového provizoria. Musíme konstatovat, že tomu tak nutně není. Při projednávání lze podat návrh, který nezmění celkové ukazatele (tzn. kromě nového výdaje navrhnout, kde se peníze naopak ušetří, ideálně ve stejné kapitole rozpočtu), nebo lze rozpočet schválit a vzápětí schválit jeho úpravu (což zastupitelstva běžně dělají několikrát v roce). Korunu všemu pan Šanda nasadil věštbou, že by ,,takový návrh zcela jistě neprošel.” Zřejmě je, jako nedávno s Leninem, v jakémsi okultistickém spojení s ostatními zastupiteli a umí číst jejich myšlenky (v případě Lenina, že by už sochu v Neratoivicích stejně nechtěl, v případě zastupitelů, že by byli proti návrhu).

Mělnický úřad byl 23.1. zavřený

Na pátek 23. ledna se těšili zaměstnanci MÚ Mělník. Od deseti hodin ,,až do konce pracovní doby” nešla elektřina (a úředníci tak asi půjdou domů). S nezaplaceným inkasem to však prý nemá nic společného - bude se pracovat na hlavním přívodu elektřiny…

Chtěl mobil, prodával trávu

Kralupský mladík toužil po novém mobilu. A protože věděl, že doma se založenýma rukama peníze nezíská, začal podnikat v oblasti prodeje trávy. Pro jeho počínání však neměla pochopení Policie ČR. A to už vydělal deset litrů!

Článek ZDE.

Kopec u Kralup nezmizí

Již slavný kopec u křižovatky na Kralupy nezmizí. Kopec zatím narostl do výšky 217 metrů nad mořem. Přitom už jen 104 metrů chybělo k překonání nejvyšší hory Holandska. V budoucnu se ,,soukromá stavba” na katastru obce Veltrusy má stát zelenou oázou. Hmmm….

více ZDE.

Spravedlnost?

Jistě si vzpomenete na řidiče, který pod vlivem drog zabil svým autem policistku z Mělníka. Nyní se mladík dostane před soud, obžalován je z vraždy úřední osoby a výše trestu, kterou může očekávat, je v rozmezí 15 - 20 let. Je to spravedlnost? Nebo by mělo platit smrt za smrt?

Více ZDE

Zemřel slavný fanda Slavie

Jezdíte-li do Neratovic přes Libiš, nemůžete si nevšimnout červenobílého domu. Majkolandu. Nejen obydlí, ale také chrámu fotbalového fanouška Slavie Jana Maika. Třicet let trvalo, než si vybudoval svůj červenobílý svět. Jan Maik již znovu plot v barvách svého milovaného klubu nenabarví. Po dlouhé nemoci zemřel. Jak to u něj vypadlo, jak kamarádil se Sparťany, si můžete přečíst a podívat se ZDE.

Ten je tak bbej, že tu musí bejt

Ptá se starosta sekretářky: ,,Slečno, neviděla jste moje pero?"

Sekretářka: ,,Dnes ještě ne, pane starosto."

A tak pánbůh s Vámi a vše zlé pryč přátelé! Únorové glosy opět průběžně ve sloupku.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz