Letní koupaliště

Porovnali jsme prostředí a ceny letních koupališť v Kralupech, na Mělníku a v Neratovicích. Kam bychom Vám doporučili určitě vyrazit?

Neratovicích stojí celodenní vstupné 60,- korun. Děti do 3 let neplatí vůbec, děti do 10 let a senioři platí 40,- korun. Po 18.00 hod. je vstupné jednotné 30,- korun.

Koupaliště má otevřeno ve slunných dnech 10-19 hod.

Neratovické koupaliště je tvořeno rozlehlým areálem, který je postupně opravován a současným provozovatelem udržován v dobrém stavu. Zahrát si zde můžete i minigolf, k využití je travnaté hřiště, voda má dobrou kvalitu. Úspěch má „relaxační bazén“. V areálu citelně chybí velký plavecký bazén, který se zatím nepodařilo opravit do použitelného stavu. Nabídka občerstvení je dostačující díky restauraci „Koupák“.

Parkování v přilehlých ulicích je zdarma. Koupaliště se nachází v ulici Tyršova.

Kralupech nad Vltavou stojí celodenní vstupné 90,- korun, od 15.00 hod. v pracovní dny 60,- korun. Pro děti do 15ti let jsou ceny 60,- a 40,- (všední dny po 15. hod.) korun.

Koupaliště je otevřeno od 10.00 do 19.00 hod (o víkendu do 20.00 hod.)

Kralupské koupaliště je po nedávné rekonstrukci (ale spíše by se to dalo nazvat výstavbou nového koupaliště) absolutní špičkou. Nechybí tobogány, různé vodní atrakce, travnaté prostory, prolézačky, hřiště na beachvolejbal, velký plavecký bazén, cachtací bazén a další. Krásné jsou šatny, v areálu je restaurace s terasou.

Parkování je možné přímo u vstupu (kapacita parkoviště je ale malá) nebo v okolních ulicích, všude zdarma. Vstup do koupaliště je z ulice ke Koupališti.

Mělnické koupaliště nabízí vstupné na celý den za 70,- korun (50,- korun pro děti do 15ti let a seniory).

Otevřeno má každý den 9.00 – 19.00 hod. ve dnech s příznivým počasím.

Mělnické koupaliště je udržované, nabízí dva velké bazény – jeden na plavání, druhý se skluzavkou a tobogánem, divokou řekou a chrličem. Je zde i brouzdaliště pro nejmenší. V areálu je hřiště na beachvolejbal, umělý povrch pro nohejbal. K dispozici je základní nabídka rychlého občerstvení.

Parkování je možné zdarma u Kauflandu nebo parkovišti kousek od vchodu do koupaliště. Vlez se nachází v ulici Klášterní, stejně jako obě zmíněná parkoviště.

Alternativou jsou otevřené vodní plochy (Konětopy, Mlékojedy, Lhota, Baraba) nebo letní koupaliště ve Mšeně, které má výbornou atmosféru a v opravdu horkých dnech nabídne největší chládek. Vstupné ve Mšeně činí 50,- korun (po 16.00 hod. 20,-), děti a důchodci mají slevu na 20,- korun (po 16.00 hod. 10,-).

Otevřeno je v červenci a srpnu 10.00 – 19.00 hod. každý den.

Koupaliště je po nedávné rekonstrukci krásné, vodu bere z nedalekého pramene. Je tak sice chladnější, ale zato opravdu čistá a čerstvá. Koupaliště nabízí velký bazén a brouzdání vodou pro děti.

Kolem bazénu je dostatek travnatých ploch, jak stíněných tak na slunci. V areálu se nachází hospoda se základním občerstvením.

Parkování je v okolí koupaliště, některé dny se vybírá parkovné (20,- korun) za přírodní parkoviště kousek za koupalištěm. Ke koupališti značí cestu ukazatele s popiskem „Městské lázně“.

Přestože všechna koupaliště splní svůj účel a nabídnou osvěžení ve vodě a občerstvení, k návštěvě opravdu vřele doporučujeme koupaliště v Kralupech. Prohlédnout si ho můžete níže na videu Davida Podmolla.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. spodní plocha koupaliště (g h oiůjhlh, 15.7.2013 15:11:21) Odpovědět

  Škoda, že jste nezveřejnili fotku spodní plochy neratovického koupaliště směrem ke plotu. Byla celá pod vodou, smrdí, nikdo ji ani neposekal. Kdysi se zde lehávalo na dekách, byl tu stín a klid. V bývalém plaveckém bazénu, který se rozpadl "díky" nevšímavosti města po převratu až do dneška, jsou zbytky bahna po povodni, šíří se zde smrad a komáři, tmavé děti se v něm rachtají. Vše dostupné za lidovou cenu. Mohli byste doplnit, kdo koupaliště v uvedených městech provozuje? Např město, nebo koupaliště má pronajaté pan XY či firma....

 2. povodeň (Tomáš Malina - iSoutok, 16.7.2013 9:45:48) Odpovědět

  Máte pravdu. Myslím, že neposekáno je tam proto, že to možná ještě úplně nevyschlo. Velký bazén na koupališti chybí, to souhlasím. Ale jinak to tak zlé zase není.

 3. koupaliště Kralupy n. Vlt. (Iv., 2.6.2014 9:20:57) Odpovědět

  Otevírací doba:
  červen - září 2014

  PO - PÁ 10.00 - 19.00 hod.
  SO - NE 10.00 - 20.00 hod.

  Vstupné:
  Dospělí 90,- Kč PO - PÁ od 15.00 hod. - 60,- Kč

  Děti do 5 let 25,- Kč /
  Děti 5 - 15 let, ZTP, ZTP/P 60,- Kč PO - PÁ od 15.00 hod. - 40,- Kč
  Kondiční plavání 30,- Kč

  Kondiční plavání od pondělí do pátku (od 16.6.) ranní 6:15 - 8:00 hod.

 4. spodní plocha koupaliště (spodní plocha koupaliště, 20.8.2014 9:30:07) Odpovědět

  Tak zlé to není :). Na to, že byla povodeň loni a dospělí si zaplatěj a nemají se kde koupat, to fakt zlé není! Relax. bazén dost v pohodě...dokud se tam relaxuje a neplave...jenže..kde plavat ehm, že jo no.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz