Lidé v Kralupech chtějí radši stromy než parkoviště

Kralupská radnice stojí kvůli rekonstrukcí ulice Revoluční před rozhodnutím, zda zvýšit počet parkovacích míst, což by znamenalo pokácení 11 stromů, nebo zda ulici rekonstruovat bez nových možností k parkování a stromy ponechat. Rada města uspořádala v dané lokalitě anketu, většina lidí se vyslovila proti kácení.

Na vyjádření dostali občané necelé dva týdny, odpovídat mohli e-mailem nebo vhozením anketního lístku do schránky. Svého práva na vyjádření se rozhodlo využít 98 občanů, z nichž 58 hlasovalo proti kácení. Hlasování občanů není pro rozhodnutí města závazné.

Problémy s parkovacími místy se řeší na prakticky každém sídlišti na Mělnicku. Ta se budovala před rokem 1989 na tehdejší obvklý počet vozidel na domácnost, od té doby se počet registrovaných vozidel v České republice zdvojnásobil, zatímco kapacita parkovacích míst se zvýšila maximálně o třetinu až polovinu. Češi mezitím zároveň začali častěji vlastnit rozměrnější vozy, kterým již původní šíře parkovacích míst nestačí.

Nejčastější problémy s parkováním jsou v pracovních dnech ve večerních hodinách na sídlištích. V centru Kralup nebo Neratovic problémy s parkováním nejsou, na Mělníku je do značné míry vyřešily výrazným zdražením parkovného, které proběhlo v letošním roce. Města se většinou snaží nejprve využívat již zastavěné plochy (parkování na chodníku, zjednosměrnění ulic, parkování na původně obslužných komunikacích) a umožňují vznik hlídaných parkovacích ploch blízko sídlišť. I takto vzniklá místa ale ve většině případů nestačí pokrýt potřeby obyvatel.

Zdroj: MěÚ Kralupy, ČSÚ

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz