Lihová mafie z Neratovic?

Metanolová aféra na přelomu let 2012 a 2013 si v České republice vyžádala 47 úmrtí a desítky hospitalizovaných osob. Dva roky poté objevili celníci při domovních prohlídkách nelegální alkohol v Neratovicích.

Nejednalo se přitom pouze o alkohol, ale také o tabák a cigarety, které nebyly označeny dokladem o proclení. Celníci zasahovali nejen v Neratovicích, ale také v pražských Letňanech. Celníci načapali prodejce i odběratele při prodeji nekolkovaného tabákového zboží a následné domovní prohlídky odhalily i nelegální alkohol. Podle našich informací se mělo jednat o necelých 400.000 cigaret, desítku kilogramů neprocleného tabáku a zhruba 400 lahví s nekolkovaným alkoholem. Právě alkohol byl skladovaný v Neratovicích. Kromě lahví se zde mělo nacházet i několik šestilitrových kanystrů, jejichž obsah je nyní odborně zkoumán. Nekolkované lahve nesly na etiketách značky Tatranská vodka, Tatranský rum, Pravá slovácká slivovice, Pravá slovácká višňovice a dokonce i etiketu známé značky karibského rumu Bacardi.

Aby toho nebylo málo, zajistili při prohlídce v Neratovicích celníci i kradený automobil Ford Mustang a několik desítek tisíc korun v hotovosti.

Daňový únik vypočtený jen ze zabaveného zboží byl přibližně jeden milion korun.

Celní správa důrazně varuje před požitím alkoholu z nekolkované lahve, případně z lahve s kolkem, který neodpovídá tuzemskému originálu. Jak má vypadat správně okolkovaná lahev zjistíte zde: http://www.pijbezpecne.cz/rodne-listy/

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. otázka (nujlik, 19.2.2015 6:26:40) Odpovědět

  Kde přesně a komu?????

 2. ...jsou všude... (Keliš, 19.2.2015 8:52:52) Odpovědět

  jeden takový mega podnik je i v Bořanovicích,samá černota,kolky jen na některých lahvích,při prosvícení luminiscují jen některé.A nic se ani po upozornění na instituce neděje...Ruka ruku myje v této zemi.

 3. cigarety v Neratovicích (Ivan, 27.2.2015 6:12:57) Odpovědět

  Sázím-li na jistotu, kupuji cigarety v Albertu. Kdyby se někdo "obětoval" a vykouřil by cigaretu z různých krabiček stejné značky, jde na jisto-rozdíl v chuti a kvalitě 66, Malborek ap. je "do plic" jasný, množství tabáku v cigaretě taky. Tip: zmáčkněte cigaretu na placku, filtr trochu sežvýkněte a dá se vykouřit s nějakou chutí i ta "jiná" stejná značka.

 4. díky (Novák, 28.2.2015 9:50:46) Odpovědět

  Děkujeme za návod, jak kouřit. Ještě bychom ocenili návod, jak se vyhnout všude se vyskytujícím kuřákům, aby nám neotravovali život.

 5. Novák: místa kde se nekouří (Ivan, 1.3.2015 5:26:35) Odpovědět

  Ach ty zákazy...Nemocnice bez kuřárny, všechny restaurace v poledne, většina dalších celý den, nulová tolerance na všech pracovištích, kavárny zmizely-nahradily cukrárny-nekouří se. Staré dobré kuřárny v divadlech, aj. místech také pryč....mám pokračovat? Pravděpodobně Vás otravují nedopalky na chodnících, hloučky kuřáků před objekty kolem popelníku-často u vchodu ap., ano, na ulici je místo kde se kouřit smí, většina kuřáku využívá toto nezakázané místo, dále v nálevnách, někdy dobrých hospodách, ale ty v Nera nejsou. Pokračujte v bohulibém zakazování napadne-li Vás kde. Nebo chodíte někam, kromě po chodníku tam a zpět, kde Vás kouření obtěžuje?


end is near

Kontakt

iSoutok.cz