Listopad 2015

Na Mělníku byly instalovány zelené pahýly připomínající pinďoury, říká se jim kuželky a jmenují se balisety. Město se pouští do zajímavé směny pozemků a platí účty za revitalizaci. Neratovická Spolana vypouští do Labe tu chlor, tu nějakou jinou chemii a sem tam kapry. Jestli jsou kapří rádi, to netušíme, rybáři však ano. V Kralupech mají nejen slona s velkým ochablým chobotem, ale také unikátní saunu. Jenom nedoporučujeme se v ní příliš zdržet bez hasicího přístroje... A událo se toho ještě mnohem víc!

Doyen neratovické atletiky

Neratovický všesportovní stadion z roku 1961 se konečně dočkal tartanových povrchů běžecké dráhy a rozběhů pro další sporty. Dosud (zejména u dětí) oblíbená činnost čištění škváry z odřených kolen tak končí. Rekonstrukce stála téměř osm milionů korun.

Více než tato zpráva nás však zaujalo, že neratovický atletický oddíl vede od jeho založení stále stejný člověk - Antonín Čvančara. Neuvěřitelné. Myslíme, že takový člověk by mezi návrhy na udělení ceny města neměl chybět!

Vyměním pozemek - zn. za min. 34 x větší

Město Mělník zveřejnilo na úřední desce zajímavou směnu pozemku. Za část pozemku parc. č. 2999 o výměře 1.471m2 (vinice, protipovodňová hráz zabírá cca šestinu pozemku) chce výměnou dát 51.121m2 pozemků (z toho 16.130m2 vinice, 5.885m2 orná půda, zbytek travní porost). Rozdíl ve výměrách má kompenzovat hodnotu znehodnocené vysazené révy.

Doufejme, že zastupitelé dohlédnou aby se směněných pozemků netýkala některá budoucí změna územního plánu, která by z nich udělala například stavební parcely. On třeba ten mezi ulicemi Bořivoje a Turbovická by se totiž na výstavbu domků hodil...

KN

Z tohoto náhledu z katastru nemovitostí je patrné, za jak velkou část vinice (výměra celého pozemku 1.471m2) zasažené protipovodňovou hrází chce město Mělník směnit 51.121m2 jiných pozemků.

Stateční občané u rozsvěcení stromku

Člověk by měl dojem, že ta Paříž a Brusel plné atentátníků jsou od Mělnicka vzdálené tak dvacet minut hromadnou dopravou. Jak jinak si vysvětlit, že rozsvícení vánočního stromku na Mělníku je takřka hrdinský vzdor radikálním islamistům (soudě podle projevu starosty).

Že se však počet přistěhovalců ze Sýrie příchozích na Mělník během pár týdnů zdvojnásobil, to se od radnice oficiálně nedovíte…

Účty za revitalizaci Mělníka se ještě platí

Za dvě chybně zadané zakázky související s revitalizací historického centra města z roku 2008-2009 zaplatil nyní Mělník pokutu a penále ve výši přes 1,5 milionu korun. Právník města má za úkol zpracovat analýzu odpovědnosti konkrétních lidí, vzhledem k promlčecím lhůtám však zodpovědné lidi žádný trest pravděpodobně nečeká. Občané tedy zatáhnou pokutu za pochybení sami ze svých daní.

A jak nám hezky taková zprávička (stejně jako pořádná sekera, se kterou plánuje město hospodařit příští rok) zapadla mezi tou diskuzí o balisetech…

pokuta revitalizace

(Z materiálů pro zastupitele)

Solidarita jak má být

V sobotu 21.11. probíhala v Kralupech Národní potravinová sbírka. Lidé mohli zakoupit a ihned odevzdat některou ze základních surovin organizaci, která je pak rozdá potřebným. Patronaci nad akcí měla místní katolická farní charita, lidé darovali 1616 kilogramů potravin. Potraviny potřebným charita rozděluje ve spolupráci se sociálním odborem městského úřadu.

Tleskáme. A přidáváme jeden takový nesmělý dotaz - proč všichni ti vítačí migrační vlny do Evropy neprokážou své dobré úmysly tím, že nejprve pomohou potřebným ve svém okolí?

Lidé balisety nechtějí

Dva týdny probíhala na našem blogu anketa na téma použití balisetů pro usměrnění dopravy na Mělníku. Z necelých čtyřech stovek hlasujících (hlasování bylo omezeno na 1 hlas z jednoho přístupového bodu k internetu) 8% účastníků ankety považuje balisety za dobré řešení, 92% za hrůzu. Haló vy tam na radnici, vmímáte?

Zrádná data…

Aktivita Neratovice, spolek založený sociálním demokratem Pavlem Šandou a pořádající různé veřejné akce v Neratovicích, uspořádala letos, stejně jako vloni, lampionový průvod. Zatímco vloni se konal 11.11., tedy v den, kdy v obsazeném pohraničí v roce 1938 hořely jako dozvuk ,,křišťálové noci” synagogy , letos (8.11.) se průvod konal na patnácté výročí uhoření 155 lidí na lanovce v rakouském Kaprunu.

To den města Mělníka (25.11.) se koná na výročí jiné památné události - odhlasování rozdělení Československa na dva samostatné státy. Pak už člověka ani nepřekvapí, že kralupské adventní oslavy 29.11. připadají na den Mezinárodní solidarity s palestinským lidem…

Voda v příštím roce nezdraží

Za vodné a stočné příští rok nezaplatíme více, cena zůstane na necelých 93,- korunách za kubík. Jak to komentovali starostové Mělníka a Kralup?

„Udržet sociálně únosnou cenu vodného a stočného je důležité pro náš region,“ uvedl MVDr. Ctirad Mikeš, člen představenstva VKM a starosta města Mělník. „Díky reorganizaci některých prací, optimalizaci provozu a vnitřními úsporami se podařilo Středočeským vodárnám udržet náklady na přijatelné úrovni a výsledkem toho je, že cena za vodu i při zvýšení nájemného se nezmění,“ podotkl Ctirad Mikeš.

S tímto názorem souhlasí další člen představenstva a starosta města Kralup nad Vltavou Petr Holeček. „Ovšem nelze předpokládat, že v dalších letech zůstane cena vodného a stočného na stejné úrovni. Vláda uvažuje o zvýšení poplatku za odběr podzemní vody až o čtyřnásobek, což se jistě promítne do ceny vody,“ řekl na závěr Petr Holeček.

Co starostové nedodali, voda na Mělnicku zůstává i bez zdražení jedna z nejdražších v zemi...

Láďa Hruška na Mělníku

Dnes (19.11) přijede na Mělník na autogramiádu legenda televizních obrazovek a gastroterorista Láďa Hruška. Máme chuť na autogramiádu vyrazit a zeptat se, zda náhodou ve volném čase pro Mělník nepracuje jako ,,dopravní expert”…

Karatisté z Neratovic mistry republiky

Neratovičtí karatisté se stali v družstvech v kategorii seniorů a dorostenců stali mistry republiky. Gratulujume a všem pouličním lapkům z Neratovic vzkazujeme - bacha, ne každý senior je bezbranná oběť!

Bojíte se teroristů?

Mělnický deník přispěl svou trochou do mlýna v šarádě zvané v Pařiži byli teroristi, nebojíte se jít na nákup? Redaktorka totiž lidem z mělnicka položila dotaz: ,,Máte po pařížské tragédii strach z teroristických útoků?”

Mezi odpovídajícími byli, jistě zcela náhodou, vybraní politici (Ondřej Tichota, radní Mělníka, Alena Herinková, zastupitelka Mělníka nebo předseda mělnických zelených František Ohem). Posledně zmíněný pak zvolil šalamounskou odpověď: ,,Ano, vidím to i z jiného úhlu.” (Ne fakt, jsme to nezkrátili, to je celé).

Pokud bychom měli na redaktorčinu otázku odpovědět, napsali bychom: ,,Teroristů se nebojíme. Bojíme se blbců jakéhokoliv vyznání, rasy a národnosti. A nejvíce takových, kteří se dostanou do veřejných funkcí.”

Všechno má svou mez!

Dnešního dne (18.11.) byly na křižovatce u soudu instalovány další balisety. Na malém prostoru jich tak je již kolem stovky, a to přes zjevný odpor veřejnosti. A protože všechno má svou mez, přecházíme do ofenzivy. Balisety na Mělníku nechceme, je to stejná blbost, jakou byl parkovací systém Pango. A tak jako skončilo Pango, zmizí z centra Mělníka i balisety. Přidáte se k nám? Více již brzy!

Mlčeti zlato...

Na páteční terostické útoky v Paříži zareagovali i starosta Ctirad Mikeš a senátorka Veronika Vrecionová svými články v Mělnickém deníku. Podle nich musí skončit politická koreknost a Islámský stát musí být zničen. Jsme moc zvědaví, jak na tato slova navážou ze Senátu a z mělnické radnice činy. Nebo zda se snad sami chopí zbraně a vyrazí do boje? Aby volič nezískal pocit, že politická korektnost skončí, ale nahradí ji plané tlachání a nekoreknost vůči vlastním voličům...

Páteční události také ukázaly, že dva komunální politici nebyli zrovna políbeni prozřetelností. Předseda mělnické ODS Tomáš Martinec napsal v srpnu na Facebook mělnické organizace strany tato slova: ,,Skutečně si myslíte, že islámští teroristé přijíždějí do Evropy na vratkých člunech? Ty osoby, kterým byl zaplacen výcvik, a jsou hrozbou pro náš svět, mají jistě bezpečnější způsoby přesunu.” Porovnejte jeho slova se skutečností. Druhým nepolíbeným je neratovický lídr sociální demokracie Pavel Šanda. Rád o své minulosti v extrémní levici říká, že mu to přineslo dobrý rozhled. Jak je ale patrné z jeho článku a hlavně z diskuze pod ním, možná by mu více než znalosti trockismu prospělo lepší studium dějin...

Celkově by se to dalo shrnout příslovím, které v některých případech platí i na politiky: ,,Mlčeti zlato.”

Mělnické dopravní varieté

S těmi balisety (tak se jmenují ty odporné zelené či bílé pahýly hyzdící Mělník) bude ještě pr…. prča. Zatímco místostarosta Schweigstill správně zareagoval na kritiku internetových diskutérů tím, že se setká s veřejností, starosta a druhý místostarosta dělají, jako by se jich věc netýkala. Občanstvo je pak utvrzováno v tom, že značení je dílem ,,dopravních expertů” (proč nemůže padnout jméno odpovědné firmy?) a vše je podle norem.

Zatímco s označením ,,experti” ironicky souhlasíme, s tvrzením, že je vše podle norem, si tedy jistí vůbec nejsme.

(Převzato z dopravniznaceni.wbc.cz)

balisety

balisety

Nechceme tedy rejpat, ale neměly by ostrůvky u přechodů pro chodce být vyznačeny řadou bílých pahýlů, nikoliv zelených? A už vůbec nechceme rejpat do minimální vzdálenosti pahýlů, která se v některých případech na Mělníku blíží 40 cm (neměla by být menší než 1,5 metru).

PS: Tato pasáž článku v Mělnickém deníku je natolik kouzelná, že si ji dovolíme převzít:

„Navíc působí jako optické zúžení vozovky, rychle jedoucí řidiči mají obavu, zda se do pruhu vejdou a přirozeným způsobem zpomalí," řekl Milan Schweigstill, podle kterého se v Pražské ulici výrazně snížil počet přestupků zaznamenaných radarem. Za poslední týden tam šedesátku přesáhl jediný řidič, dříve jich přitom byly desítky.

Přestože je Pražská ulice podle norem příliš široká na to, aby se obešla bez ostrůvků, na cyklistické pruhy je zase úzká. (autorka článku Petra Špitálská)”

To bude sranda, až ulicí pojede auto (například táhnoucí karavan), které se do zúžení opravdu nevejde. A s těmi přestupky… jestli ono jich neubylo podobně, jako dopravy kolem radaru na Pražské. Pak bychom s touto argumentací doporučili dát do ulice zákaz vjezdu a problém s ryche jedoucími řidiči bude téměř vyřešen. HOWGH.

(Online rozhovor s Milanem Schweigstillem)

Co mají společného Spolana a tchýně?

Neratovická chemička Spolana, která je podle ekologického hnutí Arnika ,,Skokanem roku” v množství vypouštěných emisí do ovzduší a vody se rozhodla z hříchů vykoupit vypuštěním půl tuny mladých kaprů do Labe. Pro Mělnický deník pak ředitel chemičky Karel Pavlíček uvedl: ,,Pro Spolanu je péče o životní prostředí jednou z priorit při jejím podnikání, proto s Českým rybářským svazem spolupracujeme dlouhodobě. Cílem zarybňování je obměna rybí osádky v řece, ve které v současné době podle rybářů není problém ulovit například parmy nebo i pstruhy, kteří vyžadují vysokou čistotu vody.”

Nevím jak ve vás, ale v nás to vyvolává rozporuplný pocit jako známý vtip o tchýni, která padá z útesu ve vašem novém autě…

Kralupská sauna

Kralupští mají špičkové letní koupaliště, které, což je v dnešní dotační době skoro zázrak, dokázali zrekonstruovat sami ze svých městských zdrojů. No a aby namlsaní plavci byli uspokojeni ve své plavací potřebě i mimo teplé měsíce, rekonstruovalo město i krytý plavecký bazén. Jenže tato rekonstrukce má pár much. Nedávno například vzplálo dřevěné obložení sauny. Možná se vžije nové označení - jako se používá termín finská sauna, ruská sauna, bude se používat i kralupská sauna. Pravda, posadit se přímo na hořící lavici bude jen pro odvážnější, ale své fanoušky si to jistě najde.

Za den kilo tatarky

Slíbili jsme Vám, že občas přineseme něco speciálního, tak pro Vás máme první kousek. Zajímá Vás, kolik utratilo město Mělník za občerstvení podávané na radnici během vinobraní? Prozradíme, že částka to byla stotisícová. Článek a celé třídenní menu naleznete ZDE.

Tomu poněkud nerozumíme…

Jistě jste zaznamenali, že ulice Legionářů a Tyršova prošly povedenou rekonstrukcí povrchu. Jenže je tu taková věc, které poněkud nerozumíme... (a pokud ji rozumíte Vy, budeme rádi, když nám ji vysvětlíte).

Usnesení z Rady města ze dne 3.8.2015:

RM schvaluje uzavření Smlouvy o dílo na akci " Rekonstrukce komunikací v ul. Legionářů a Tyršova Mělník" s firmou STRABAG a.s., Na Bělidle 198/21, cena díla 6.520,690,- Kč včetně DPH. 

Usnesení z Rady města ze dne 14.9.2015

RM : I. schvaluje v souladu s ustanovením § 81, odst. (1), písm. b) zákona č.137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozd. předpisů, výběr nejvhodnější nabídky podlimitní veřejné zakázky na stavební práce s názvem: "Rekonstrukce komunikací v ul. Legionářů a Tyršova Mělník" dle Protokolu o posouzení a hodnocení nabídek ze dne 14. 9. 2015. II. souhlasí s uzavřením smlouvy o dílo na předmět plnění výše uvedené veřejné zakázky s uchazečem: STAVEBNÍ FIRMA NEUMANN s.r.o., Jugoslávská 2090, 276 01 Mělník, IČ:28177851 za cenu 8.892.712,00Kč bez DPH. 

Podle označení na stavbě rekonstrukci fakticky provedla firma Neumann (za přispění subdodavatelů. například firmy Colas). Firma Strabag pak také nepřišla zcela cu grunt, protože Rada města ze dne 14.9.2015 ji přidělila opravu komunikace v ulici Požární za 1 milion a ulice Mšenská za 1,5 milionu.

To jako myslí někdo vážně?

O plastových pahýlech, které se objevují po Mělníku a mají pomoci usměrňovat dopravu, jsme již psali. To jsme ale ještě neviděli, co vyrostlo v památkové zóně Mělníka u budovy soudu. Nabízelo by se pár otázek:

1) Podle památkářů, kteří jinak v této části města schvalují i výměnu oken nebo barvu fasády je to o.k.?

2) Proč kousek od sebe ulici (Pražská, Vodárenská) jsou jednou pahýly bílé a podruhé zelené?

3) Která místa královského věnného Mělníka budou ještě takto zkrášlena?

4) Myslíte, že je moudré namalovat na vozovku cyklopruhy a pak ji pomocí pahýlů zůžit tak, že se tam vedle sebe auto a cyklista bezpečně nevejdou?

Krásy Mělníka

Pro psy v parku dobrý. Ale v památkové zóně města...

(Omluvte špatnou kvalitu fotografie. Nejlepší je viděrt to naživo :-)

To jste ještě neviděl, pane Pohlreich!

Kralupská cukrárna U Draka vystavuje na svém Facebookovém profilu dobroty, které na přání svých zákazníků vyrobila. Nutno přiznat, že některé dorty vypdají dobře. Oblíbený sprostonárodní kuchař Zdeněk Pohlreich používá větu: ,,Viděl jsem hada srát, žábu bušit pěstí do skály, koně zvracet v barvách francouzský trikolóry. Dokonce sem viděl i stíhačku couvat, vole. Ale todleto sem teda ještě neviděl." A co modrýho slona s pořádnym chobotem na zlatym podnose, to jste už viděl pane Pohlreich?

Slon pro Pohlreicha


Perličky z hospodaření Mělníka

V letech 2013 až 2015 dosáhly příjmy města 1,17 miliardy korun a přesto za tyto roky město utratilo o 45,87 milionu korun více, než kolik do rozpočtu získalo. Na rok 2016 se plánuje další schodek - 8,95 milionu korun. Z devadesátimilionového úvěru zbývá splatit 56,9 milionu.

Proslýchá se, že by měl Mělník zaplatit až milionovou pokutu ministerstvu financí za porušení rozpočtové kázně z doby revitalizace historického centra. Zda je to pravda se nejspíše dozvíme na příštím zastupitelstvu, snad se jedná o zlé fámy.

A v jaké kapitole se plánuje nejvyšší nárůst výdajů v příštím roce? Zřejmě v kapitole ,,personální”, neboli náklady na mzdy zaměstnanců. Nárůst oproti letošku se plánuje o cca 9 milionů korun. Hledejte za tím nárůst počtu zaměstnanců úřadu o cca 10 a vládou nařízené zvýšení mzdových tarifů o 3%.

Zastupitelům doporučujeme prostudovat si zákonem daná pravidla řádného hospodáře, než bude pozdě.

Zdroj dat na stránkách města ZDE.

Poteče v Neratovicích zastupitelova krev?

Neratovické zastupitelstvo se opět zabývalo vyhláškou o provozování výherních automatů ve městě (mnohými nesprávně nazývanou jako vyhláškou o hazardu, jelikož rozhodně nepostihuje všechny druhy hazardu včetně např. hazardu s dobrým jménem města při zvolení blbých zastupitelů). A tak někteří dál snili o tom, jak zachrání štěstí rodin tím, že na území města zakážou automaty (nejbližší herna od Neratovic je cca 10 metrů za jejich koncem, což se jeví jako poněkud lehce překonatelná vzdálenost pro každého gamblera). A pro splnění svého snu jsou někteří ochotni jít opravdu daleko - např. zastupitel Šanda se podle zápisu nabídl jako dobrovolník, který se půjde poprat před nějakou hernu, aby byly záznamy (o nekalých jevech v blízkosti heren) pro ministerstvo.

Považujeme to za výborný nápad a doporučujeme tzv. cikánskou férovku. Ideálně při příležitosti slavností města, aby byla zajištěna divácká kulisa a tím i dostatek svědků pro ministerstvo. Na jedné straně cca desítka majitelů heren v Neratovicích, na druhé straně dobrovolník Šanda…

Soutěž, která má smysl

Kralupské ekologické centrum připravilo soutěž ,,Co se dá vypěstovat ve městě?” Občané mohli zasílat fotografie vypěstovaných plodin nebo květin, vítězové obdrželi věcné ceny - poukázku na nákup v zahradnictví nebo soupravu na zalévání. To zní jako sakra dobrý nápad. Mimochodem - téma pěstování potravin ve městě je samo o sobě velmi zajímavé a mohl by mu být věnován některý z našich zamýšlených speciálů. Věřte, že například takové rajče nebo jahoda z vlastního květináče chutná vždy lépe, než ty ze supermarketu…

Ach ta Pražská…

Předání kruhového objezdu v Pražské ulici na Mělníku se blíží, a tím i otevření ulice k obousměrnému provozu. Při prvních mrazíkách si říkáme, že díky opačnému klopení povrchu kruháku to bude velká sranda, až se tam udělá led a místně neznalý řidič na kruhák vjede obvyklou rychlostí… V takové chvíli nepomůže ani svěcená voda, a dokonce ani fakt, že kruhák ,,odpovídá normám.”

Druhou poznámku k Pražské ulici máme k těm zeleným pahýlům, které vytyčily ostrůvky pro chodce. Jistě, asi mají zvýšit jejich bezpečnost při přecházení ulice a do jisté míry tuto roli určitě zastanou. Ale skutečnou ochranu před jedoucím autem chodci neposkytnou. O estetice tohoto řešení nemluvě. Nemůžeme se totiž ubránit dojmu, že betonové ohraničení ostrůvků by nejen chodce lépe chránilo, ale bylo by i na pohled lépe stravitelné.

Pražská ulice

Plastový pahýl. Hrdina nové doby na Mělníku.

Růžového Santu vyhrává...

Růžového Santu, fiktivní cenu za nejdřívější instalaci vánoční výzdoby, vyhrává stejně jako v loňském roce obchodní řetězec Tesco za říjnovou instalaci vánočního stromu u prodejny na Mělníku. Druhé místo patří městu Neratovice za instalaci vánočního osvětlení na Náměstí republiky. Na co čekat, vždyť advent začíná už za měsíc... 

Hořín chce zvednout hráz

Pamatuje, jak při povodních přetekla v Hoříně zeď, zatímco na Mělníku o milimetry hráz ne? Tak nyní se obec Hořín snaží o povolení k navýšení protipovodňové stěny, která obec chrání. V praxi to znamená, že se zvýší pravděpodobnost možného přetečení hráze na straně Mělníka. Neskončí to soutěží, kdo bude mít hráz vyšší?

Máme nejlevnější benzín

Podle článků v médiích máme na Mělnicku nejlevnější benzín v kraji. Litr se dá koupit už od 26,90 korun. Hurá. Alespoň malá útěcha za to, že vodu máme jednu z nejdražších v republice…

S opilci nejsou žerty

Mělničtí strážníci popisují na svém webu příhodu ze září: ,,V 09:46 hodin na služebnu MP telefonicky oznámil zaměstnanec MěÚ, že ve dvoře se pohybují opilé ženy. Hlídka MP v místě provedla kontrolu, při které zjistila, že se jedná o cvičení zdravotnické školy. Toto bylo již s předstihem oznámeno na MěÚ. Operační MP zpětně informovala oznamovatele.” Zda bude oznamovatel takto aktivní s oznámením o výskytu opilců na úřadě i po vánočním večírku úředníků, máme se na co těšit :-)

Neratovičtí strážníci zase řešili opilce, kteří se uložili ke spánku na veřejně přístupných místech. Jeden opilec se šel vyhajat do chodby panelového domu, druhý na parkoviště supermarketu a třetí si ustlal přímo na ulice Dr. E. Beneše.

Halda u Kralup roste dál. Se souhlasem kraje.

Nová dominanta Kralup, do výšky se tyčící navážka u výjezdu z města, dále vedele roste. Kralupy s tím neudělají nic, protože se jedná o katastrální území Veltrus. Na skládku vydal povolení krajský úřad, Veltrusy proti ní nyní bojují žalobou u správního soudu. Na rozdíl od opravovaných komunikací, zde roztomilou cedulku s podobiznou pana hejtmana či jiného potentáta nehledejte….

Impérium vrací úder :-)

To jsme to zas jednou vymňoukli :-). Aneb oficiálně oficíalní facebook Neratovic vrací úder :-)

imperium vrací úder

Komentáře můžete přidávat ZDE.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. projev p. starosty (Izrael Ezechiel Heřkowitz, 2.12.2015 9:07:45) Odpovědět

  Ano, sem s ním , prosím!

 2. projev!!! (Nikodým, 30.11.2015 13:57:40) Odpovědět

  Kde je ten projev starosty? Chci si ho přečíst!!!!

 3. vítači (Tomáš Pekárek, 27.11.2015 10:51:07) Odpovědět

  Dobrý den,

  nepovažuji se za vítače, ale dlouhodobě varuji před nebezpečím, které představuje nekontrolovatelná akcelerace krajně nacionalistického smýšlení mezi "obyčejnými" dobrými lidmi. Pozoruji to kolem sebe. Prosím, apeluji na zachování chladných hlav. Migrační vlna JE velký problém a musíme jej řešit aktivně a rychle, ne se půl roku dohadovat o kvótách, které beztak nic neřešily. Ale nelíbí se mi vzrůstající vlna nenávisti mezi námi, to je ještě horší. Vyhrožování fyzickou likvidací a zapisováním si "vlastisrádců", abychom s nimi mohli později "zatočit", či je "pověsit", to už je daleko... daleko přes čáru.

  Potravinové sbírce jsem věnoval plnou nákupní tašku a dovolím si také nesměly dotaz - kolik z těch, kteří tak agilně vystupují proti migrantům a zdánlivě bojují za zájmy naší společnosti, to udělalo?

 4. Ad 2. (Anna Spěváčková, 27.11.2015 10:50:22) Odpovědět

  Musím se přiznat, že z tohoto hlediska jsem o soše nepřemýšlela. Má to být jezdec na koni, tak je to kůň. Mě spíš uráží jako občana města, že vůbec byla tato socha zakoupena, zaplacena a umístěna na území města. Osobně bych ho sundala z podstavce a přesunula na nějaké dětské hřiště, aby na něm mohly dětičky rajtovat. Jen jestli by vydržel nápor dětské síly.

 5. potravinová pomoc (Anna Spěváčková, 25.11.2015 22:36:24) Odpovědět

  Vítači jsou buď zblblí a mají vymyté mozky nebo jsou zmanipulovaní neziskovkami, které dostávají peníze z EU a z různých dotací na pomoc nelegálním migrantům a současně z nich (samozřejmě z těch peněz) čerpají na své platy, provoz neziskovek a jiné kratochvíle. Je jich spousta (neziskovek i jejich členů - kde se také mohou uplatnit stovky vysokoškoláků s oborem jako jsou genderová studia a jiné podivnosti) a kdyby byli mladí dobře živení migranti vraceni do země původu, kde se nebojuje, jako ti, co jdou za lepším, nebo tam, kde se bojuje, jako dezertéři a vlastizrádci, protože by měli bojovat za svou vlast (naši emigranti za války také šli bojovat a nelenošili v Anglii a jinde), neziskovky by přišly o své vytoužené peníze. Proto stojí na Albertově a třímají ukrajinské vlajky a červené trenýrky jako pitomci. Proto je nezajímají naši bezdomovci ani matky samoživitelky či postižené děti nebo chudé ubohé babičky, co nemají na léky.

 6. AD: kůň v Kostoml.sadu (Emerich Erdos, 18.11.2015 14:22:18) Odpovědět

  Dobrý den,

  myslíte, že je podobný spíš mezkovi, nebo mule?

 7. místostarosta (Emerich Erdos, 18.11.2015 13:42:01) Odpovědět

  Když na radnic nastupoval Milan Schweigstill, tleskal jsem. Poté, co nastoupil, přestal s občany (bohužel) komunikovat např. na Mělníčku.

  Je mi ho líto, dostal velmi nevděčnou agendu, kterou ne zcela zvládá, do zastupitelstva se už asi nikdy nedostane, i když to s radnicí myslel dobře a nepřišel si nakrást.

 8. kůň v Kostoml.sadu (x, 14.11.2015 20:16:22) Odpovědět

  Tak na toho mi nesahejte, toho obdivuji často! Vypadá jako kříženec osla a koně-to se jen tak nepovede(!), postava jezdce má nohy dospělého, trup adolescenta a úd..asi koně :). Všechno jistí pozitivní úsměv jezdce. To je tak blbý až je to vážně hezký!

 9. to víte..... (Anna Spěváčková, 13.11.2015 20:09:40) Odpovědět

  To víte, já už pinďoury znám jen z doslechu a vzpomínek :-)))), ale ten tvar je mi stále povědomý.....Myslím, že recese by měla kvést v každém věku. My máme také takový objekt v Neratovicích. V Kostomlatského sadech (haha, sady, to je také gól!!) stojí zašlý a špinavý kůň s ocasem, co vypadá, jako by mu někdo do pr...vrazil flašku, že by znásilněný koňosexuál?, na něm sedí nahý jezdec se vztyčenou rukou. Jednou má na rucei, tu má na nohou ponožky, hlavně v zimě, aby mu bylo teplo, ale na hlavě jsem zatím nic nezaznamenala. Jenže tím směrem s v chladných dnech pohybuji málokdy.Ta socha je tak odporná, že to nelze popsat. Je z tvrzeného polystyrenu, byla drahá jak kráva, postavili ji za vlády starosty Moravy, zažírá se do ní špína a rostou na ní řasy. To stojí za to vidět. Kam se hrabou vaše pinďoury.

 10. pinďour (Mirka, 13.11.2015 12:51:32) Odpovědět

  Teď jste to rozsekla. Pinďour. To je trefné. Pinďouři z radnice instalují pinďoury do ulic.
  Těším se na Vinobraní, až budou ty pinďoury zase odstraňovat. Nebo na naše recesisty, až na ně na zimu nasadí čepice. Nebo jim domalují oči.

 11. my skeptici máme jasno... (Anna Spěváčková, 13.11.2015 12:48:27) Odpovědět

  Spíš se mi zdá, že někdo začal tyhle zelené a bílé pinďoury vyrábět a města začala objednávat a objednávat - nebo to jsou stavební firmy? a pak se bude odklánět a odklánět.....To víte, příležitostí ubývá a je nutné se poohlídnout po jiném kšeftu....

 12. balisety (Honza, 13.11.2015 9:42:13) Odpovědět

  Z toho popisu použití nevím, jestli nemají být na Mělníku všechny balisety bílé. Jistojistě ale nemají být všechny zelené. Prostě zas někdo odvedl dobře svoji práci...

 13. kapři (Emerich Erdos, 13.11.2015 8:47:00) Odpovědět

  Když je v řece taková pestrost ryb, proč teda pořád dokola vysazují kapra, který je schopen přežít absolutně všechno? Proč nevysadí jinou rybu, která má šanci přežít, ale v řece chybí?

 14. Spolanští kapři (M., 12.11.2015 13:21:36) Odpovědět

  Do Labe u Spolany byli kapři z byškovického rybníka vypouštěni i vloni, viz: http://www.rybarineratovice.cz/index.php?view=category&catid=8&option=com_joomgallery&Itemid=20.

  Zdá se, že se Spolana "vykupuje" pravidelně ...

 15. pan Handl (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 12.11.2015 10:49:43) Odpovědět

  Dobrý den,
  pana Handla neznám, ale co mu musím přiznat, že městský Facebook spravuje dobře, pravidleně a dokázal rychle přitáhnout slušnou komunitu čtenářů.
  Zda je to dobrá kvalifikace pro účast v redakční radě městských listů, to nevím...
  Překlepy, pravopisné chyby atd. nikoho nepotěší, ale zvlášt my zde na blogu radši budeme na toto téma mlčet :-).

předchozí
1 | 2 následující

end is near

Kontakt

iSoutok.cz