Magic: The Gathering v Neratovicích

Sběratelská karetní hra, ve které se pořádají i národní a mezinárodní mistrovství, se začala hrát i v Neratovicích díky aktivitě místního DDM. Hra se ujala v roce 1993 v USA, od roku 1994 se hraje v Čr.

O co ve hře jde? Každý hráč představuje čaroděje, který se pomocí svých karet snaží porazit svého protivníka. Hra trvá 5 minut až hodinu, obvykle se utkávají dva soupeři, může jich ale být i více. V základním herním balení obdrží hráč 15 náhodných karet, ke kterým může dokupovat další, případně měnít své karty s jinými hráči. S kartami je také možné obchodovat. Ceny karet jsou od 20,- korun do 40.000,- za unikátní druh karty, která vyšla jen v první edici a následně se ukázala jako příliš silná. Dobré karty mají v Čr hodnotu kolem 200,- korun.

V Neratovicích se hraje od října. Účastnit se mohou všechny věkové kategorie. Na první setkání není třeba mít vlastní balíček karet, ale na další už musíte mít své vlastní karty. Vítáni jsou všichni zájemci od úplných začátečníků až po pokročilé hráče.

Hráči se schází každý čtvrtek od 15,30 hodin v Domě dětí a mládeže v Neratovicích.

Zdroj: DDM Neratovice

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. MtG (neuroTron, 12.11.2017 21:20:50) Odpovědět

    Chtěl jsem se zeptat je ten Magic the Gathering ve čtvrtek v DDM Neratovice aktuální ??


end is near

Kontakt

iSoutok.cz