Máj se mění na radnici

Město Kralupy se v loňském roce po dlouhých debatách občanů, odborníků i zastupitelů rozhodlo pustit do jednoho z nejambicióznějších projektů posledních dvou dekád na Mělnicku. Městský úřad, který dosud nedůstojně sídlí v „Hotelu Sport“ a dalších budovách různě po městě, se přemístí do rekonstruované budovy původního obchodního domu Máj.

Investice s předpokládanými náklady ve výši 122 milionů korun (rozpočet projektu činil až 170 milionů) je tak svým rozsahem srovnatelná s revitalizací města, která proběhla na Mělníku. Kromě nepochybně vyššího komfortu občanů města, kteří nebudou muset běhat z místa na místo, přinese projekt i oživení jinak skomírajícího prostoru dvou obchodních domů. Řada prostor obchodního domu totiž dlouhou dobu zela prázdnotou (pronajato bylo pouze 20% ploch), budova v blízkosti kralupského kostela nebyla nijak atraktivní a postupem času se mohla stát nepěkným vředem centra města.

Práce na demontáži opláštění budovy jsou navzdory špatným klimatickým podmínkám v plném proudu. Nová radnice má být ještě před koncem letošního roku. Za iSoutok můžeme říct, že se těšíme z každé architektonicky povedené změně v našich městech. A jak můžete sami posoudit, výsledek by měl rozhodně patřit k tomu nejlepšímu, co se za poslední dvě dekády na Mělnicku uskutečnilo a bude srovnatelný s námi prozatím nejoceňovanější budovou – novým Pozemkovým a katastrálním úřadem u autobusového nádraží na Mělníku.

Kralupy

Kralupy

 

Zdroj fotografií: Město Kralupy

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz